palici - serbia

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: palici - serbia

Mesaj de robyvan »

zander scrie:Aveti dreaptate in privinta nadiri, dar eu ma gandeam ca daca tot mergi la peste capital nadesti cu bine care le dai din cobra........
da.....poti incerca...doar ca moda-i alta....cu tone de seminte........
slowly we rot- by Obituary

mielu85
Mesaje: 294
Membru din: Mar Aug 31, 2010 11:28
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: palici - serbia

Mesaj de mielu85 »

da cablu ala se vede pe apa ? am auzit ca s-o prins si de 26+ stiti cumva cat ii taxa acolo?

Avatar utilizator
Dragan
Mesaje: 128
Membru din: Dum Feb 20, 2011 23:36
Puncte: 0
Localitate: Sannicolau Mare

Re: palici - serbia

Mesaj de Dragan »

mielu85 scrie:da cablu ala se vede pe apa ? am auzit ca s-o prins si de 26+ stiti cumva cat ii taxa acolo?
Se vede cablu. Da s-a prins crap de 26,8 kg. Taxa pe o sapt 100 euro , de vineri pana duminica 35 euro, de joi pana duminica 50 euro( weekend prelungit).

Avatar utilizator
miclea cristian
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Feb 16, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: arad
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de miclea cristian »

Seminte cit cuprinde,cirlige cit mai mici,saculeti solubili si mai ai nevoie de inspiratie...
Atentie noaptea in mal!!! :D
"Cea mai analta datorie a omului este de a cruta animalele de la cruzime"

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de claudiue »

Dragan scrie:
mielu85 scrie:da cablu ala se vede pe apa ? am auzit ca s-o prins si de 26+ stiti cumva cat ii taxa acolo?
Se vede cablu. Da s-a prins crap de 26,8 kg. Taxa pe o sapt 100 euro , de vineri pana duminica 35 euro, de joi pana duminica 50 euro( weekend prelungit).
Preturi ca in Romania :evil: :evil: :evil:
Cu taxa pe o saptamana la sarbi, la noi stai o zi pe Tancabesti. Inseamna ca balta lor e praf :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: palici - serbia

Mesaj de danielcotoz »

miclea cristian scrie:Preturi ca in Romania :evil: :evil: :evil:
Cu taxa pe o saptamana la sarbi, la noi stai o zi pe Tancabesti. Inseamna ca balta lor e praf :lol: :lol: :lol:
stai linistit ca nu toti sunt asa ..... ca cei din bucuresti. la livada de bihor taxa era de 100 ron pe 3 zile si sunt pesti , pardon au fost pesti foarte mari. anul asta s-au prins pesti peste 20 destul de multi. insa a murit din pacate balta.

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de claudiue »

Pai si eu ce vina am ca stau in Bucuresti? :mrgreen:
Totusi, ma gandesc ca si sarbul, si ungurul ( si sunt atatia) au profit din baltile lor, ca doar nu o fac benevol. La preturi si conditii mai mult decat decente.
Deci se poate...

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: palici - serbia

Mesaj de razvan u. »

claudiue scrie:Pai si eu ce vina am ca stau in Bucuresti? :mrgreen:
Totusi, ma gandesc ca si sarbul, si ungurul ( si sunt atatia) au profit din baltile lor, ca doar nu o fac benevol. La preturi si conditii mai mult decat decente.
Deci se poate...
Se poate in conditii de concurenta acerba.
In cazul Tancabestiului, functioneaza din plin mecanismul economiei de piata :cerere - oferta.
Cererea este foarte mare, oferta este insa limitata.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de claudiue »

Pe Tancabesti intradevar cerera este mare.Si eu am cerut. Are cu ce. Se bate doar cu Sarulestiul.
MV2 iar nu are concurenta pt tiparul ei de balta. Cercani si Magura sunt o alternativa.
Darvariul , Perisul si Hobaia sunt in regres ...

Pe un alt forum am gasit informatia cum ca pe o raza de 100 de km in jurul Bucurestiului sunt 300 de balti. Imi pare rau cand vad pe F& H sau PV-TV cum ungurii cu un potential mult sub al nostru au super balti.

Parerea mea este ca C&R - ul ar trebui sa fie mai ieftin.

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: palici - serbia

Mesaj de danielcotoz »

ai dreptate ca ungurii srau muuuuult mai bine si asta nu doar ca au lacuri multe ci au alta mentalitate si asta face diferenta sa fie mare. din cele 300 de lacuri din jurul bucurestiului se aude doar de vreo 10 in rest ...... doar cratitari si braconieri.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”