palici - serbia

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2426
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de Doeat »

prea multi au copii pelicani si pisici acasa de hranit :lol: :lol: degeaba avem lacuri in tara daca nu stim ce sa facem cu ele, eu unul ce am vazut la darvari si hobaia m-a lasat cu un gust amar si nu stiu ce m-ar putea convinge sa mai merg la pescuit in acele zone ...
Roland K.
KRap-Baits RO

Blade_lorand
Mesaje: 34
Membru din: Dum Feb 10, 2013 0:42
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: palici - serbia

Mesaj de Blade_lorand »

Buna seara! As vrea sa fac o partida la Palic pe weekendul viitor, orice sfat ii bine venit. Multumesc!

Rolariana
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 19, 2019 23:44

Re: palici - serbia

Mesaj de Rolariana »

Bună ziua, știe cineva cu ce moneda se plătește în Serbia la pescaria palici?

Mexicanu'
Mesaje: 256
Membru din: Vin Feb 15, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: palici - serbia

Mesaj de Mexicanu' »

se plateste in dinari sau euro.
daca tin bine minte 5400dinari sau 46euro de vineri dimineata pana duminica dupa-masa.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: palici - serbia

Mesaj de ilar »

Buna seara, m-ar interesa si pe mine o partida pe palic. Are cineva informatii despre balt, si aici ma refer la nadire. Tot pe seminte este acat pescuitul/balta, sau s-a trecut pe boiles si pelete? Intreb pt ca vad, majoritatea postarilor sunt destul de vechi, iar baltile intre timp se mai ai schimba. Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: palici - serbia

Mesaj de robyvan »

Salutare, nu de mult timp s-a schimbat administratia si s-au interzis butoaiele de seminte si navomodelele, insa la presiunile pescarilor sarbi si unguri, s-a revenit asupra deciziei. Deci, se pescuieste cu seminte, insa la fel de bine merge nadirea cu pelete si bile. Locatia este superba, pestii la fel, eu zic ca merita sa incerci. tocmai in aceste momente este un concurs amical de timisoreni acolo si s-au prins pesti frumosi.
Poti cauta detalii si despre balta Cepel, de langa Zrenjanin, unul dintre administratori, Antonel, vorbeste si romaneste. Locatie superba, pesti mari, adancimi de la 1-7 m....Spor.
slowly we rot- by Obituary

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: palici - serbia

Mesaj de ilar »

Multumesc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”