EXPEDITIA PORTUGALIA-RELATARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

in primul rand BINE ATI VENIT SANATOSI!!!
despre ceea ce s-a intamplat am spus mai devreme N E S A N S A .......
sa prinzi atatia pesti sub cantar...te face din om neom....explicati probabil ca exista numa ca noi oamenii nu le putem exprima in cuvinte...numai crapii sau mai bine zis ciortanii stiu de ce au pus ochii pe voi (vorbesc de cei sub 1500 g)
pacat ca ati fost atat de aproape !!!
fiecare a simtit ceva extraordiner cand cu o zi inainte de final a scris Radu ca sinteti aproape CAMPIONI MONDIALI...
e destul de greu sa-ti revii dupa un asemenea esec dar odata cu trecerea timpului se vor atenua "efectele dezastrului"...
Viata merge inainte ...
La anu am convingerea ca aurul este al Romaniei

Floreatza
Mesaje: 149
Membru din: Lun Iul 03, 2006 13:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Floreatza »

Am avut ghinion, pacat de sansa pe care am avut-o. Dumnezeu a fost italian. Felicitari lui gogu si piticu,Felicitari lui tataie si cocosu',Felicitari andrei si vladut Felicitari lu' maestru' rosioru' care s-a purtat ca un adevarat capitan.Va spun sincer ati fost cei mai buni.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Aici ar trebui felicitati si rezervele si cei 2 soferi (Mircea F si Ciurlau) care au fost repartizati pe cite un sector. Au alergat Km. dupa informatii si au sustinut echipa zi si noapte.
Dar vorba lui Floreata, de data asta Dumnezeu nu a fost Roman.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Haideti, baieti, fiti mai maturi si incercati sa trceti peste asta...asa a fost sa fie...noi nu stim ce simtiti, doar ne imaginam. Trbuie deja sa va ganditi la urmatorul campionat mondial. Pilhane, lasa plinsul si uitete inainte...tu esi acolo, ca eti tanar si ai timp si pentru aur. Andrei, hai sa glumim un pic sa va mai treaca supararea... Inainte de plecare am auzit ca ai avut programare la urologie, acum imi dau seama de ce pariezi asa usor pe un rinichi :lol: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Imi gasesc cu greu cuvintele..... nu mai sunt Vladut care am fost...poate o luna , poate o saptamana, poate toata viata.....
In numele meu personal, vreau sa-mi cer scuze tuturor ptr locul obtinut de echipa Senzor in sectorul B....mi-e rusine sa-l si scriu. Si in special celorlalti membrii ai echipei care au crezut in noi pana in ultima clipa ! Pur si simplu nu am avut ce sa facem. Am prins CEL MAI MARE numar de pesti din concurs, in jur de 160 de bucati, da doar 10 au fost punctabili......nu am nici o explicatie.Acest loc blestemat pe care am picat, un platou cu apa de 2.5-2.7 metrii nu a tinut peste mare, sau poate nesansa, poate blestemele.....Dumnezeu stie ! Echipa din stanga ,care pescuia pe acelasi platou ca si noi , a prins 3 punctabili din 25 de pesti prinsi.Dar cu ce ne ajuta ?
Am nadit constant, din ora-n ora, 40 de kg de boiles( pot spune cu mana pe inima ca am avut cea mai buna nada de pe balta), am muncit ca doi roboti, tragea in continuu....dar nu puteam face selectia ! Bila de 20....crap 400 grame, bila de 26 .....crap 800 grame, 2 bile.....crap 600 grame.....Ce mai puteam sa fac ? Doar sa sper. Si asta am facut pana in ultima clipa, cand cu 2-3crapi punctabili la noi pe sector puteam fi campioni mondiali.
Dar cand e sa se aleaga praful.....
Nu am ce sa-mi reprosez, am facut tot ce era omeneste de facut. Am facut exact ce faceau celalalte 2 echipe romanesti, tineam legatura non stop prin intermediul statiilor din dotare.....
Pot spune cu mana pe inima ca am avut cea mai buna echipa si doar nesansa a facut sa ne ratam obiectivul.
Sper ca macar cei care ne-au dorit aceasta soarta( se stiu ei foarte bine care sunt) sa fie multumiti si bucurosi. Vestea proasta ptr ei este ca acest esec ne-a unit mai mult, si la anul vom incerca in aceeasi formatie sa ne indreptam greseala. Va promit ca nu ma las pana cand aurul mondial nu va sosi in Romania. Si timp am destul, am doar 30 de ani !
Pana atunci numai bine si mii de multumiri celor care au fost alaturi de noi cu inima si sufletul.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vladut Mateianu

La inceputl postarii ai scris numai tampenii (aia cu toata viata), dar la sfarsit ti-ai revenit...asa te vreau !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ vladut

alo.alo adica cum in aceeasi formula....nu se mai face selectie?


bai Vladut credema ca stiu ce simti si sti cum fac amplific de 1000 de ori ce am simtit eu la Calificari in prima mansa...
dar chiar daca este un capat de tara nu este sfarsitul lumii...iar cei la care te referi tu, sint convins ca exista isi merita soarta...aceea de sclavi care nu vor putea tinti niciodata un obiectiv inalt pentru ca o sa fie tot timpul preocupati daca nu cunva cineva le ..... nevestele....sau daca nu cunva le fura cineva ceva..
mai da-i in cacat de primitivi
na ca m-am enervat..

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Kulcsar Laszlo scrie:nu se stie nimic?
Cine a scos-o si pe asta ? Eu sunt primul care recunosteam daca am gresit ceva, nu-i nici o rusine ! Dar de unde pana unde aceasta informatie ca am nadit EU cu porumb ? Si chiar daca ar fi fost asa Cine sustine ca a fost o tactica gresita ?
Radule, chiar m-ai facut curios !Astept niste raspunsuri.

@val
Valule, scuze ca nu ti-am raspuns la telefon, dar numai in situatia mea sa nu fi fost.... :oops: :cry: Crede-ma, nu puteam sa vorbesc....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Ce balta de rahat,sa prinzi atata peste degeaba ...Ce nu le convine la Romania,sa se organizeze aici competitia,pe Hobaia,Tancabesti,Darvari sau Sarulesti,sa vada aici peste!Baieti nu fiti tristi,toti ne dam seama ca ati facut tot ceea ce era omeneste de facut ptr.a castiga.Ne va veni si noua randul,vorba lui Vladut,are doar 30 ani,mai mult de 2-3 ani nu-i dau si cred ca va reusi sa-si indeplineasca visul,acela de a ne face pe toti fericiti!Capul sus si ...deconectare placuta in Delta,aveti mare nevoie. :wink:
Fir intins

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Vladut, eu intrebam despre rezultat in acea postare :!:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”