Produse P-line din nou in stoc...

Moderatori: carpdiscount.ro, stress, coco carpdiscount

Avatar utilizator
Robert22
Mesaje: 111
Membru din: Lun Noi 08, 2010 13:45
Puncte: 0
Localitate: Zalau

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de Robert22 »

lucifier1986 si ce rezolvi daca o cumperi din Ungaria?
de parca nu tot de acolo vin firele :lol:
din moment ce rola vine sigilata clar ca nu Carpdiscountu' e de vina
exact asa poti sa cumperi si din Ungaria tot cu lipsa aia...

Problema trebuie comunicata producatorului...si normal ar fii ca magazinele care vand aceste fire sa comunice producatorului problemele astea.
cica numai in Romania se fura :lol:

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de coco carpdiscount »

P-LINE ESTE O FIRMA INTERNATIONALA CARE NU ISI PERMITE SA ISI "ARDA" CLIENTII CU 10, 50, 100 SAU 200 DE METRI LA ROLA.
PENTRU A VA DEMONSTRA ASTA AM MASURAT FIRUL CU O MASINA BERKLEY (NU CU MASINI DE PUS FIRUL CONSTRUITE ARTIZANAL SI CU COUNTERE FACUTE DIN KILOMETRAJ DE BICICLETA).

AVETI MAI JOS LINKUL CU FILMAREA CARE ESTE FACUTA ACUM O ORA




NU POT SA IMI DAU SEAMA CUM POATE SA COMENTEZE DOMNUL POPESCU DESPRE LUNGIMEA UNUI FIR CAND DANSUL ISI PUNE 1000 DE METRI DE FIR DE 0.20 PE NISTE TAMBURI DE ULTEGRA 55OO SI SE PLANGE CA NU S-A UMPLUT TAMBURUL :)

VA DATI SEAMA CAT DE BINE SE PRICEPE LA MASURATORI.
SI SA VA MAI INVAT CEVA DOMNULE POPESCU: VERIFICAREA UNUI APARAT DE MASURA NU SE FACE CU 2.1 M DE FIR

INAINTE SA ARUNCATI CU RAHAT AIUREA MAI BINE GANDITI-VA DE DOUA ORI CA VA FACETI SI DE RUSINE.

ASTEPT SCUZELE PENTRUL NEPLACERILE CREATE.

ROLA DE FIR CARE S-A MASURAT ESTE LA MAGAZIN SI ESTE OFERITA GRATUIT CELUI CARE DORESTE SA MAI FACA O VERIFICARE SAU SA O FOLOSEASCA.
Nu bei, nu prinzi !!
Porcul tot porc ramane :) !

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de Cristi Matei »

sincer, ma asteptam...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de Vladut Mateianu »

http://www.p-line.com/about_us.php

Daca si astia au inceput sa fure..... :( :D

PS Pe tamburul de rezerva BBRLC scrie ca "inghite" 550 m de o.35 mm. In realitate, intra peste 700 de metri, deci cine fura ? (explicatia poate fi ca firele de la shimano , cu care probabil ca s-au facut testele, sunt supradimensionate, 0.35 fiind de fapt 0.38)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Robert22
Mesaje: 111
Membru din: Lun Noi 08, 2010 13:45
Puncte: 0
Localitate: Zalau

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de Robert22 »

ala dah
na Popescu ne faci sa ''luam''pumni in cap :lol:
ai vrut 1 rola de fir gratis?
Eu imi cer scuze daca ''am sarit calul''... :oops: oricum nu am renuntat nici macar 1 secunda la ideea de a achizitiona firul (cand soseste proaspat).
O sa ii anunt si pe prietenii care aveau suspiciuni in privinta asta...
Inca o data imi cer scuze daca am ''murdarit'' imaginea

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de popescu59 »

Pt Dl Coco - Am invatat de la parintii mei ceva foarte frumos si la rindul meu am predat asta copiilor mei CAPUL PLECAT DE SABIE NU ESTE TAIAT- doresti scuze poftim imi cer scuze .
Intrebarea este pt ce am cerut scuze?????
Te-am acuzat de ceva ??? Nu am inteles , am semnalat un lucru pe care l-au mai facut si altii tot la aceleasi fire PLINE .
Am expus numai si numai cea ce am facut si am constatat si am intrebat ce ar face altii in locul meu.
PT CE TI-AM CERUT SCUZE ???? Esti cumva producatorul PLINE??? La fel ca tine si eu vind aceste produse de as fi ofensat eu cind cineva mi-ar sesiza o astfel de chestie si ma repet nu as fi primul care a expus problema aceasta la PLINE.
Sa lamurim si alta problema- te doare pe tine sufletul ca vreau eu sa pun o rola de 1000 m pe un tambur ??? Te-a deranjat ca ti-am facut vinzare??? Ca in loc sa cumpar 2 role am cumparat 4 . S-au numai cei care pun doar jumatate din fir pe tambur sunt pescari??? Si de ce doare sufletul pe cineva care cistiga de pe urma vinzarilor de role .
Hai sa mergem mai departe , am sunat la Dl Coco si am sesizat problema intilnita , nu am acuzat , nu am injurat NU AM CERUT BANI INAPOI absolut nimic doar am povestit la tel dl Coco ce am gasit , dupa care dumnealui a spus asa- MERG ACUM CU ROLA DE FIR RAMASA LA CLAUMAR O MASOR SI VA SUN IMEDIAT SI VA SPUN CE AM GASIT SI CARE AR FI CAUZA DIFERENTEI. Am asteptat pina la miezul nopti si telefon de la dl Coco NU AM MAI PRIMIT .
Deci pentru ce mi-am cerut scuze ?????
Acum vine partea mai amuzanta , findca dl Coco a facut referire la masinile de masurat firul care ar fi nu stiu cum si nu stiu ce-- FIRUL PLINE DE 0,20 IN ROLE DE 1000 M A FOST MASURAT DE MINE CU O MASINA IDENTICA CU ACEEA CU CARE A MASURAT DL COCO ,SE POATE CA MASINA MEA SA FIE DECALIBRATA NU CONTEST ASTA DAR ESTE NOUA NOUTA LUATA CU FACTURA DE 3 ZILE si inca un amanunt foarte important am fost 4 persoane care am asistat la masurarea firului :lol: :lol: :lol: :lol: Cred ca cel mai corect erea ca dl Coco sa ma sune exact asa cum a spus ca va face si sa povestim cea ce s-a intimplat si s-a constatat la masurarea firului exact cum am facut si eu cind am gasit diferenta de fir .
De ce oare mi-am cerut eu scuze???
Si inca ceva AM POMENIT EU AICI IN SCRIS SAU TELEFONIC SA MI SE INAPOIEZE BANII ???? Dl Coco se vede ca virsta si avintul luat iti da aripi dar te rog mult nu imi blama cei 53 de ani pe care ii am eu .
NU TE-AM ACUZAT DE ABSOLUT NIMIC si MA INTREB DIN NOU pentru ce ti-am cerut scuze?????
SI INCA O INTREBARE DE 1000 DE PUNCTE DE CE OARE AS SPUNE EU CA AM GASIT FIR MAI PUTIN PE ROLE DECIT SCRIE PE ELE in conjunctura cind e prima oara cind cumpar asemenea fir ????? In conjunctura cind am intrebat daca cineva poate trage la raspundere acel producator de fir NIMIC MAI MULT.
Ultima oară modificat Vin Ian 27, 2012 21:13 de către popescu59, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de popescu59 »

Pentru ROBERT 22 omule nu ai citit ce am scris eu ????
Am cerut eu o rola de fir GRATIS???
De ce o pui asa ca nu inteleg ??
REPET NU AM ACUZAT PE NIMENI SI NU AM CERUT ABSOLUT NIMIC , doar am povestit cea ce am gasit asta dupa ce am avut o convorbire telefonica cu cel de la care am cumparat , si acesta a spus ca va masura si imi va da pina seara un telefon sa imi spune ce a gasit si el.
Deci reiese de undeva ca am vrut eu o ROLA PE GRATIS ????

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de coco carpdiscount »

Draga domule Popescu

Vreau sa lamurim cateva divergente aparute in legatuara cu firul cu pricina si sper ca aceasta sa fie ultima mea postare legata de ea.

O sa o luam pe puncte sa ne fie mai usor sa lamurim problema:

1.Te-am acuzat de ceva ??? Nu am inteles , am semnalat un lucru pe care l-au mai facut si altii tot la aceleasi fire PLINE .
Am expus numai si numai cea ce am facut si am constatat si am intrebat ce ar face altii in locul meu.
PT CE TI-AM CERUT SCUZE ???? Esti cumva producatorul PLINE??? La fel ca tine si eu vind aceste produse de as fi ofensat eu cind cineva mi-ar sesiza o astfel de chestie si ma repet nu as fi primul care a expus problema aceasta la PLINE.

Firul P-Line il import direct de la producator si il mai si distribui la alte magazine deci o supozitie sau orice afirmatie negativa ma afecteaza direct (mai ales ca nu sunt reale)

2.Sa lamurim si alta problema- te doare pe tine sufletul ca vreau eu sa pun o rola de 1000 m pe un tambur ??? Te-a deranjat ca ti-am facut vinzare??? Ca in loc sa cumpar 2 role am cumparat 4 . S-au numai cei care pun doar jumatate din fir pe tambur sunt pescari??? Si de ce doare sufletul pe cineva care cistiga de pe urma vinzarilor de role .

Da, ma doare sufletul sa vad ca un pescar care nu are experienta isi bate joc de banii lui. Nu ma deranjaza ca mi-ati facut vanzare dar eu nu imi bat joc de clienti de dragul de a baga 2 lei in buzunar. Prefer sa ii sfatuiesc cum e mai bine si acestia vor reveni de cate ori vor avea ocazia rezultand un profit mult mai mare.

3.Hai sa mergem mai departe , am sunat la Dl Coco si am sesizat problema intilnita , nu am acuzat , nu am injurat NU AM CERUT BANI INAPOI absolut nimic doar am povestit la tel dl Coco ce am gasit , dupa care dumnealui a spus asa- MERG ACUM CU ROLA DE FIR RAMASA LA CLAUMAR O MASOR SI VA SUN IMEDIAT SI VA SPUN CE AM GASIT SI CARE AR FI CAUZA DIFERENTEI. Am asteptat pina la miezul nopti si telefon de la dl Coco NU AM MAI PRIMIT .

Am oferit banii inapoi pentru produsele achizitionate pentru a eceste discutii inutile. Nu am fost sa masor firul exact cand am zis deoarece au intervenit niste probleme personale. Pentru asta IMI CER SCUZE ca am dat nota de neseriozitate.

4.Acum vine partea mai amuzanta , findca dl Coco a facut referire la masinile de masurat firul care ar fi nu stiu cum si nu stiu ce-- FIRUL PLINE DE 0,20 IN ROLE DE 1000 M A FOST MASURAT DE MINE CU O MASINA IDENTICA CU ACEEA CU CARE A MASURAT DL COCO ,SE POATE CA MASINA MEA SA FIE DECALIBRATA NU CONTEST ASTA DAR ESTE NOUA NOUTA LUATA CU FACTURA DE 3 ZILE si inca un amanunt foarte important am fost 4 persoane care am asistat la masurarea firului :lol: :lol: :lol:

Nu masina de masurat este problema ci cel care o utilizeaza. Mi-am dat seama ca aveti ZERO experienta dupa comicaria cu cei 1000 de metri pusi pe un tambur destul de mare. Au fost 4 persoane de fata? In ce domeniu lucreaza persoanele respective daca nu sar calul cu intrebarea?? Au mai pus fir vreodata in viata lor?? Dar dumneavoastra ati mai folosit o masina de pus fir?
Eu activez in domeniul pescuitului din 2003, dumneavoastra?

5.Cred ca cel mai corect erea ca dl Coco sa ma sune exact asa cum a spus ca va face si sa povestim cea ce s-a intimplat si s-a constatat la masurarea firului exact cum am facut si eu cind am gasit diferenta de fir .

Daca ati postat pe crapmania.ro si ati facut publica toata isprava am crezut de cuviinta ca cel mai bine va raspund aici.
Cu ocazia asta am lamurit problema metrajului si va multumesc pe aceasta cale.

6.Si inca ceva AM POMENIT EU AICI IN SCRIS SAU TELEFONIC SA MI SE INAPOIEZE BANII ???? Dl Coco se vede ca virsta si avintul luat iti da aripi dar te rog mult nu imi blama cei 53 de ani pe care ii am eu .

Nu mi-ati cerut niciodata banii inapoi, eu m-am oferit sa vii dau deoarece nu am vrut sa iasa asa, adica sa va dovedesc la cei 53 de ani ai dumneavoastra (multi inainte) ca va bagati in lucruri de care habar nu aveti si mai faceti si balamuc. Trebuia sa dati dovada de mai multa intelepciune. Credeti-ma ca la cei 40 de anisori ai mei nu mai am nici aripi nici exuberanta.

7.SI INCA O INTREBARE DE 1000 DE PUNCTE DE CE OARE AS SPUNE EU CA AM GASIT FIR MAI PUTIN PE ROLE DECIT SCRIE PE ELE in conjunctura cind e prima oara cind cumpar asemenea fir ????? In conjunctura cind am intrebat daca cineva poate trage la raspundere acel producator de fir NIMIC MAI MULT.

Simplu. Din lipsa de experienta si rusinea de a recunoaste.
Nu bei, nu prinzi !!
Porcul tot porc ramane :) !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Produse P-line din nou in stoc...

Mesaj de popescu59 »

OK ma declar multumit de raspunsurile la obiect si inchei si eu acest subiect , eu caut prieteni nu polemici fara rost, am scris aici deoarce s-a lasat un con de umbra vis a vis de cea ce am discutat telefonic , daca ati fi facut cum ati spus la telefon nu se ajungea la discutia asta indiferent de ora la care m-ati fi sunat si explicat cum sta situatia , in modul cum ati procedat ati lasat loc de interpretari deci bila Neagra e la tine .
Mai am o singura intrebare CE VETI FACE IN CAZUL IN CARE UN ALTUL CA MINE VA VA SESIZA DIN NOU CA I S-A INTIMPLAT EXACT CEA CE MI S-A INTIMPLAT MIE CU FIRELE PLINE?????? Asta fiindca nu sunt primul si singurul care am sesizat diferenta la aceste fire .
Sa ne vedem sanatosi si in alte situatii mult mai frumoase si placute , si apropo de comert am uitat sa iti spun ca toata viata mea am lucrat in comert de 35 de ani abordez incontinu acest domeniu si permanent ma lovesc de anumite probleme doar ca conteaza enorm de mult modul de abordare a problemelor , voi cei mai tineri nu aveti de unde sa stiti anumite texnici de abordare inainte de revolutie trebuia sa absolvi scoli si multe cursuri pentru a deveni comerciant , acum cu 5 mii de eu esti comerciant vinzi si cumperi fara sa te intrebe nimeni daca ai trecut printr-un simplu curs comercial, de aceea a ajuns tara asta unde a ajuns.
O iarna cit ma usoara si cit mai frumoasa tuturor, SA VINA PRIMAVARA , vreau la pescuit .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CARP DISCOUNT”