HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Bogdan Corbu »

Madalin007 scrie:Felicitari organizatorilor precum si tuturor participantilor cu un mare plus pentru Iohan,se pare ca proverbul "Cei din urma vor fi cei dintai" i s-a potrivit de minune lui Iohan :wink: .


De ce?

Unde ar fi fost in urma?
Doar curios.

P.S. Nici macar nu il cunosc pe dl Johann Kraus (sper sa fie corect scris)
Cu respect,
Bogdan Corbu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu »

Bodi scrie:
Madalin007 scrie:Felicitari organizatorilor precum si tuturor participantilor cu un mare plus pentru Iohan,se pare ca proverbul "Cei din urma vor fi cei dintai" i s-a potrivit de minune lui Iohan :wink: .


De ce?

Unde ar fi fost in urma?
Doar curios.

P.S. Nici macar nu il cunosc pe dl Johann Kraus (sper sa fie corect scris)
Madalin se referea la faptul ca Iohann a venit ultimul la concurs.

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de iohann »

Madalin007 scrie:Felicitari organizatorilor precum si tuturor participantilor cu un mare plus pentru Iohan,se pare ca proverbul "Cei din urma vor fi cei dintai" i s-a potrivit de minune lui Iohan :wink: .
Madaline,am venit ultimul pt ca am dormit doar 4 ore :lol: si mi-a fost f greu sa ma trezesc.nu intentionam sa particip,dar Goe avea locul platit si l-am sunat pe Radu Badica sa participe el,dar el s-a culcat mai tarziu ca mine si n-a raspuns la telefon :D,asa am ajuns.este prima data cand am aruncat pe pamant,nu am avut nicio aruncare masurata pana atunci.
multumesc tuturor pt ajutor si felicitari.
organizatorii pot sa continuie cu asemenea evenimente pt ca se pricep.BRAVO!


ne vedem la cupa primaverii :wink: .

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de teo44 »

Madalin007 scrie: proverbul "Cei din urma vor fi cei dintai" i s-a potrivit de minune lui Iohan :wink: .
si la Cupa Rezistenta editia a III -a, a ajuns tot ultimul la o juma de ora dupa ce s-a finalizat tragerea la sort si a castigat concursul detasat, cine stie.... :roll:

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Madalin Dirla »

iohann scrie:
Madalin007 scrie:Felicitari organizatorilor precum si tuturor participantilor cu un mare plus pentru Iohan,se pare ca proverbul "Cei din urma vor fi cei dintai" i s-a potrivit de minune lui Iohan :wink: .
Madaline,am venit ultimul pt ca am dormit doar 4 ore :lol: si mi-a fost f greu sa ma trezesc.nu intentionam sa particip,dar Goe avea locul platit si l-am sunat pe Radu Badica sa participe el,dar el s-a culcat mai tarziu ca mine si n-a raspuns la telefon :D,asa am ajuns.este prima data cand am aruncat pe pamant,nu am avut nicio aruncare masurata pana atunci.
multumesc tuturor pt ajutor si felicitari.
organizatorii pot sa continuie cu asemenea evenimente pt ca se pricep.BRAVO!


ne vedem la cupa primaverii :wink: .
Felicitari inca o data Iohann :wink: !!!.............sa speram ca se va topi gheata pana atunci ca sa ne putem vedea la Cupa Primaverii :lol: !!

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de odoctee »

unde se pot vedea filmuletele cu aruncarile?
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu »

popescugeorge scrie:Dle Dan M, nu stiu de ce te ti atat de tare de ideea asta cu MTX-urile (de fapt, stiu :) ). Sunt niste lansete ok, ca multe altele din seria medie (vezi Prologic, Fox, Nash etc), care tot in China sunt facute, doar ca beneficiaza de eticheta unui brand. Greseala ta este cand incerci sa prostesti oamenii cu concursuri de casting, cand prezinti lansetele astea ca fiind cele ale campionilor, cand spui ca altele se rup si ale tale nu, cand chiar TU spui ca sunt CELE mai apreciate, de fapt, cand incerci sa le pozitionezi in alta parte decat unde le este locul cu adevarat. Nu ti se pare putin jenant sa te erijezi in mare constructor de lansete cand tu habar nu ai despre ce inseamna lucrul cu carbonul? Si cred ca nu prea sunt pescari in tara asta care sa aiba habar, poate doar la nivel superficial cativa custom rod builderi gen Andronic sau Sava. Singurul lucru pe care l-ai facut tu a fost sa promovezi o lanseta pusa la dispozitie in mod exlcusiv de chinezul Hakuyo din Dragonul Rosu. Stiu, stiu.. seara, in spatele standului, faceai video conferinta cu cei de la Century, Harrison sau Free Spirit si discutai "teze" constructive despre cum se trateaza diferitele tipuri de carbon in autoclava.

Este cea mai buna lanseta si cea mai apreciata pentru ca are un raport calitate/pret bun, iar noi suntem o tara cu muuuuuuulti pescari cu venituri scazute. Vina este a oamenilor care nu au timpul sau capacitatea necesara sa se informeze. Si atunci apar astia ca tine, care tin prelegeri si vand gogosi. Stii vorba cu chiorul in tara orbilor?! Ma intreb de ce in tari precum Marea Britanie sau Germania nu exista notiunea de Dragonul Rosu..

PS: Asa zici, ca o lanseta trebuie inainte de toate sa arunce mult si tare, cu momitoare incarcate cu mamaliga? Cat ar trebui sa coste atunci un Century FBS sau un Free Spirit Hi-S, care saracele nu prea sunt facute pentru aruncari lungi?
Asta este ce au inteles unii ... si acesta este "raspunsul" meu ...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu »

Mi-a adus aminte omul : ... Urmatoarea "prosteala" in februarie 2013 . :D
Revin cu regulamentul.

butelie
Mesaje: 707
Membru din: Mie Ian 13, 2010 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de butelie »

Ma las prostit si eu :D
Razvan Niculescu

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de eugen dragnea »

Cred ca anul asta ma "prostesc" si eu si incerc sa ajung macar in "finala mica a prostelii" ! :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”