NOUTATI 2012

Moderator: Carping Club

Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

NOUTATI 2012

Mesaj de Carping Club »

POP-SHOT-SOLUBLE-4.jpg
POP-SHOT-SOLUBLE-4.jpg (296.98 KiB) Vizualizat de 3009 ori
Pop-Up Solubil Carping Club in premiera la EXPOAVENTURI saptamana viitoare.

Desi nu reprezinta o noutate absoluta, gama pop-up-urilor solubile propuse de Carping Club pentru 2012 se evidentiaza prin cateva caracteristici proprii. Spre deosebire de foarte putinele produse asemanatoare aflate pe piata si care au ca singure atribute flotabilitatea si o solubilitate nu foarte convingatoare, la crearea Pop Shoturilor s-a pus un important accent pe calitatile nutritive si de atractie atat ale mixului cat si ale lichidelor ce intra in componenta acestora. Astfel, ingredientele fiecarui tip de pop-up sunt aceleasi cu cele ale gamei corepondente din portofoliul Carping : Premium Meat, Premium Sweet, Sweetcorn si Icebreaker. Exceptie fac Pop-Shoturile cu aroma de capsuna si cele cu aroma de ananas si acid N Butiric, care nu au o gama corespondenta si pentru care a fost produs un mix aparte.
Un alt aspect asupra caruia s-a insistat a fost mecanica mixului, element ce influenteaza gradul de solubilitate, acesta fiind conceput pentru ca odata ajunse in apa, Pop-Shoturile sa lucreze ca niste solubile veritabile.

Un filmulet de prezentare:

https://www.youtube.com/watch?v=txm0LoVzpwk

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de Andrei I »

Un produs revolutionar cu adevarat si inovator, un filmulet de prezentare excelent, cu siguranta acest produs va prinde multi crapi!

Felicitari Carping pentru realizare!!! Jos palaria!
Milionar excentric

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de cipibm »

"calitatile nutritive"

Ce rost are ca o bila prin excelenta de atractie sa aiba si "calitate nutritiva"?

Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de Carping Club »

@cipi

raspunsul este simplu: atractie la patrat, cel putin de la ideea asta am plecat noi si am ajuns la pop-up solubil

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de cipibm »

"Principiul recunoasterii nutritive",teoria lui Warwik vis a vis de nade de atractie(inclusiv momeli neconventionale pline doar de aroma),etc. toate pica?Oricum felicitari pentru ceea ce faceti!
P.S.
Si alte firme fac pop-up-uri solubile,doar ca poate alea nu sant asa valoroase din punct de vedere nutritiv(asa cum bine ati subliniat si voi).

Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de Carping Club »

Cipi, toata lumea se raporteaza la Anglia, produse, pescari, tehnici etc fara a lua in considerare faptul ca tot ce se produce si se gandeste acolo este facut 90 % pentru baltile de acolo -diferite de ale noastre- si pentru un pescuit la crap pe care, cel putin la noi, il practica foarte putini pescari ( eu stiu doar vreo 10 ), acela dupa capturi.
Pescarul roman de crap vrea sa prinda sute de kilograme de peste si sa aiba prezentari la 10 minute. Pentru asta avem boiliesurile solubilele sau alternativa momelilor rapide provenite din Anglia si folosite in Romania, porumbul flotant.
Carping Club a incercat intotdeauna sa se raporteze la realitatea de aici, la baltile de la noi, la stilul de pescuit etc lansand produse testate mult timp in concursuri. Anul acesta ne-am propus sa lucram partea de prezentare a momelilor, mecanica mixului si sa aducem pe piata o momeala rapida, daca vreti chiar o alternativa la flotantele din plastic. Asa am ajuns la pop-ul solubil si nutritiv cat si la alte produse la fel de interesante pe care le vom prezenta zilele acestea.
Referitor la comentatiul tau, fiecare producator de nada are "teoriile" lui in urma testelor proprii. Nu stiu de ce trebuie sa ne raportam la un alt producator de nada?..chiar daca numele lui e F Warwick
VHodorog

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de robyvan »

Carping Club scrie:Cipi, toata lumea se raporteaza la Anglia, produse, pescari, tehnici etc fara a lua in considerare faptul ca tot ce se produce si se gandeste acolo este facut 90 % pentru baltile de acolo -diferite de ale noastre- si pentru un pescuit la crap pe care, cel putin la noi, il practica foarte putini pescari ( eu stiu doar vreo 10 ), acela dupa capturi.
Pescarul roman de crap vrea sa prinda sute de kilograme de peste si sa aiba prezentari la 10 minute. Pentru asta avem boiliesurile solubilele sau alternativa momelilor rapide provenite din Anglia si folosite in Romania, porumbul flotant.
Carping Club a incercat intotdeauna sa se raporteze la realitatea de aici, la baltile de la noi, la stilul de pescuit etc lansand produse testate mult timp in concursuri. Anul acesta ne-am propus sa lucram partea de prezentare a momelilor, mecanica mixului si sa aducem pe piata o momeala rapida, daca vreti chiar o alternativa la flotantele din plastic. Asa am ajuns la pop-ul solubil si nutritiv cat si la alte produse la fel de interesante pe care le vom prezenta zilele acestea.
Referitor la comentatiul tau, fiecare producator de nada are "teoriile" lui in urma testelor proprii. Nu stiu de ce trebuie sa ne raportam la un alt producator de nada?..chiar daca numele lui e F Warwick
VHodorog
faina argumentare.....
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de Carping Club »

tzop.jpg
tzop.jpg (286.5 KiB) Vizualizat de 2523 ori
[/url]

GT TzOP-Up Boilies critic echilibrat

Mixul din care este realizat, are la baza fainuri din cereale, si alte seminte macinate, cu un adaos considerabil de proteine vegetale, si proteina lactica, ingrediente preferate nu numai de crapi, ci si de amuri.
Are aspectul unui boilies obisnuit, numai ca reactioneaza imediat la cea mai mica miscare din imediata sa apropiere, saltandu-se de pe substrat cu tot cu carlig.
Da rezultate in capturarea crapilor chiar si in perioade in care acestia se hranesc foarte slab sau prefera numai sa inspecteze patul de nada
Reprezinta o capcana extrem de eficienta pentru pestii care,se apropie prea mult de zona carligului.

..si filmuletul de prezentare: GTzOP UP boilies critic echilibrat

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

aceste "tzopaite" m-au scos de foarte multe ori din impas in timpul partidelor de pescuit, ba chiar au fost foarte multe situatiile in care tragea numai la asa ceva.
Pe Tancabesti si pe Moara Vlasiei fac ravagii... :wink: :wink: :wink:
au fost pana acum una din armele secrete. :D :D
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: NOUTATI 2012

Mesaj de zander »

Se vor putea cumpara la targul AVP aceste doua produse noi ?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CARPING CLUB”