Sonik sk4

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

popandrei50
Mesaje: 191
Membru din: Mar Ian 25, 2011 22:20
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Sonik sk4

Mesaj de popandrei50 »

Ceva pareri despre sonik sk4 13' 3,5 lbs?

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Sonik sk4

Mesaj de Bogdan Zaharia »

ImagineImagine
BÂZ

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Sonik sk4

Mesaj de mimisikuuu »

Sunt niste lansete f bune,finisaje de calitate,actiune rapida,excelente ptr aruncarile la distanta,sunt identice cu Greys Prodigy ca aspect si actiune ,cred ca si blankul este acelasi tinand cont ca directorul general de la Sonik a fost multi ani director la Greys. Am citit si eu comentariile de pe link ul postat mai sus insa cred ca la varianta de 3,90 potrivit ptr testele care sau facut ar fi fost un plumb de 140 gr spun asta deoarece eu am varianta de 3,66 3 lb inel plecare de 40 mm si simt ca se incarca cel mai bine cu plumbi de 115 gr. Am facut doar cateva aruncari in forta doar cu plumb dupa o partida de pescuit pe MV2 si desi nu sunt un aruncator bun lansam fara probleme in gradinile de peste balta(in partea mai ingusta a lacului pe la standurile 35-36). In concluzie sunt lansete bune in categoria lor de pret sau ma rog erau ,am vazut acum ca sau scumpit,3,60 e 875 ron iar 3,90 sa facut 920 buc. Un mare plus la garantie,daca le cumperi noi,am avut okazia sa l cunosc personal pe baiatul care distribuie lansetele pe Romania ,un tip super ok cu care nu o sa ai nici cea mai mica problema legata de garantie. Recomand

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Sonik sk4

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

mimisikuuu scrie:Sunt niste lansete f bune,finisaje de calitate,actiune rapida,excelente ptr aruncarile la distanta,sunt identice cu Greys Prodigy ca aspect si actiune ,cred ca si blankul este acelasi tinand cont ca directorul general de la Sonik a fost multi ani director la Greys. Am citit si eu comentariile de pe link ul postat mai sus insa cred ca la varianta de 3,90 potrivit ptr testele care sau facut ar fi fost un plumb de 140 gr spun asta deoarece eu am varianta de 3,66 3 lb inel plecare de 40 mm si simt ca se incarca cel mai bine cu plumbi de 115 gr. Am facut doar cateva aruncari in forta doar cu plumb dupa o partida de pescuit pe MV2 si desi nu sunt un aruncator bun lansam fara probleme in gradinile de peste balta(in partea mai ingusta a lacului pe la standurile 35-36). In concluzie sunt lansete bune in categoria lor de pret sau ma rog erau ,am vazut acum ca sau scumpit,3,60 e 875 ron iar 3,90 sa facut 920 buc. Un mare plus la garantie,daca le cumperi noi,am avut okazia sa l cunosc personal pe baiatul care distribuie lansetele pe Romania ,un tip super ok cu care nu o sa ai nici cea mai mica problema legata de garantie. Recomand
prodigy este mai cuminte decat sk4. am avut sk 4 pe acelasi rodpod cu prodigy+50 si nu are nicio legatura.
ambele sunt lansete bune,depinde si cine si unde le foloseste.
catch&release

popandrei50
Mesaje: 191
Membru din: Mar Ian 25, 2011 22:20
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Sonik sk4

Mesaj de popandrei50 »

multumesc mult, singurul lucru care nu prea imi place este mufarea nu stiam ca este mufare pe spigot imi doream ceva cu mufare inversa.si inca ceva le-am gasit in anglia la un super pret sper sa beneficiez de garantie mai multe despre garantia rapidex?mersi

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Sonik sk4

Mesaj de mimisikuuu »

Normal ca beneficiezi de garantie insa nu pe Romania si e cam scump un drum dus intors din Anglia. Intradevar sunt mai ieftine acolo au oferta 2+1 asta daca iti cumperi 3 buc insa daca cumperi 4 + drumul nu o sa mai fie mare diferenta la pret. Rapidex e un sistem de "service" mai mult care nu cred ca il mai are alta firma si e chiar interesant adik daca rupi un transon al lansetei si e din vina ta ,calci pe el de exemplu,contra unei sume de bani (35-50 lire nu stiu exact) iti este inlocuit acel tronson

popandrei50
Mesaje: 191
Membru din: Mar Ian 25, 2011 22:20
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Sonik sk4

Mesaj de popandrei50 »

drumul ma costa 20 lire adika drumul lansetelor din anglia in romania asta deoarece o am acolo pe sotie pe ea se fac actele si garantiile.

Avatar utilizator
elvis_vive30
Mesaje: 8
Membru din: Joi Mar 15, 2012 2:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova(Madrid)

Re: Sonik sk4

Mesaj de elvis_vive30 »

Salut....Eu le am si sunt ft multumit de ele.....pot sa ti zic ca le am probat la maxim si am ramas surprins de calitatea lor,de cum sunt echilibrate si de cat de usor arunca distante mari(tinand cont ca sunt un ft "prost" lansator) le am probat cu plumbi de pana la 140gr si cu pungi de pva si credema ca am ramas ft placut surprins si cred ca e una din cele mai bune cumparaturi pe care le am facut,eu unu cred ca o sa faci o ft buna achizitie.......
iti las cateva imagini :
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

sper ca ti am fost de ajutor.....
salut
Y LOVE CARPFISHING !!!!

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sonik sk4

Mesaj de Cosmin Ionescu »

mimisikuuu scrie:Sunt niste lansete f bune,finisaje de calitate,actiune rapida,excelente ptr aruncarile la distanta,sunt identice cu Greys Prodigy ca aspect si actiune ,cred ca si blankul este acelasi tinand cont ca directorul general de la Sonik a fost multi ani director la Greys. Am citit si eu comentariile de pe link ul postat mai sus insa cred ca la varianta de 3,90 potrivit ptr testele care sau facut ar fi fost un plumb de 140 gr spun asta deoarece eu am varianta de 3,66 3 lb inel plecare de 40 mm si simt ca se incarca cel mai bine cu plumbi de 115 gr. Am facut doar cateva aruncari in forta doar cu plumb dupa o partida de pescuit pe MV2 si desi nu sunt un aruncator bun lansam fara probleme in gradinile de peste balta(in partea mai ingusta a lacului pe la standurile 35-36). In concluzie sunt lansete bune in categoria lor de pret sau ma rog erau ,am vazut acum ca sau scumpit,3,60 e 875 ron iar 3,90 sa facut 920 buc. Un mare plus la garantie,daca le cumperi noi,am avut okazia sa l cunosc personal pe baiatul care distribuie lansetele pe Romania ,un tip super ok cu care nu o sa ai nici cea mai mica problema legata de garantie. Recomand
Este vorba de Sk4 normale sau XTR?
Nume utilizator schimbat din ICSXX

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Sonik sk4

Mesaj de cristi30 »

Xtr sunt de la jumatatea lui decembrie in magazinele din Anglia,la noi nici nu au aparut inca

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”