Taxe si concursuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
gigi
Mesaje: 21
Membru din: Dum Dec 17, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de gigi »

Da tu a cui unealta esti puiule? Sa nu-mi spui ca esti Iliutza Muian sau Cocean (hotaraste-te tu). Ai inviat moarteo?
Ia du-te tu pe ala - celalalt site - si lasa-ne mami ca avem treaba!

daiwa2007
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 02, 2007 16:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de daiwa2007 »

@iliutza

Daca ai fi citi acest acest topic de la inceput pe care nu l-am deschis eu ai fi priceput ca totusi aceste concursuri ar fi putut avea loc si pe bani mai putini 300-800 eur.
Vis-a-vis de afirmatia ta (unealta),Vladut Mateanu ma cunoaste destul de bine si stie ca este parerea mea si ramane neschimbata, acest lucru neschimband relatia mea cu cunoscutii din lumea pescuitului.
Si ca sa inchei acesta discutie, tu nu cred sa ma cunosti si iti pot spune cu siguranta ca nu sunt PUPINCURIST CA ALTI!! :lol: :lol:

Iar comparatia ta cu Versace este de CACAT pentru ca vis-a-vis de concursuri nu ai decat una sau doua obtiuni 8) 8)
Ultima oară modificat Mie Ian 17, 2007 16:31 de către daiwa2007, modificat 1 dată în total.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

daiwa2007 scrie: ....Vis-a-vis de afirmatia ta (unealta),Vladut Mateanu ma cunoaste destul de bine....
vladut te cunoaste destul de bine?
pai cateva postari mai sus ziceai ca ai venit la magazin sa platesti taxa si nici nu te-a bagat in seama!
:D

daiwa2007
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 02, 2007 16:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de daiwa2007 »

Da de acord cu tine dar asta nu inseamna ca nu ma cunoaste,si nu trebuie sa ma justific in fata nimanui si de ce ma rog nu il intrebi direct pe el??

SI CA SA INCHEIEM ACERSTE DISCUTII,VREAU SA INTELEGETI CA NU MA UIT IN BUZUNARUL NIMANUI SI SINGURA PROBLEMA PE CARE AM VRUT SA O DEZBAT SI NU NUMAI EU AFOST CEA A TAXELOR ZIC EU PREA MARI LA CONCURSURI,CREZAND CA MULTI PESCARI VOR FI IN ASENTIMENTUL MEU.
CU BUCURIE CONSTAT CA VLADUT A LUAT MASURI SI INCEARCA SA FACA CEVA IN ACEST SENS :idea: :idea:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

cred ca faceti o confuzie nu am nici o legatura cu ilie a lui raduta si nici cu acest mutilutza care vrea sa par eu sau cam asa ceva.
mai nea nedeleo comparatia mea a fost pur intamplatoare nu sari asa de popou in sus.
eu cred ca te faci de cacat cu afirmatii ca cea cu taxele de concurs.nu te obliga nimeni mai tata sa participi.stai acasa daca nu te tine si nu mai comenta atat. si eu sunt in situatia ta dar nu ma vait atat, am demnitate..

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Ca si in alte ramuri ale sportului si in pescuit se pare ca se accentueaza tendinta de separare a competitiilor in

concursuri la care participa atat echipe consacrate cat si echipe incepatoare, concursuri la care taxa este de obicei mai mica (Peris, CC Hobaia) - hai sa le numim "open"
si
concursuri la care participa doar echipe "bazate", concursuri cu taxe sau mize mari pe care o echipa noua nu isi permite sa le riste (Tancabesti, Calificarile) - acestea probabil vor fi concursurile profesioniste.

Probabil e normal sa fie asa, depinde doar unde te situezi... :lol:

Iar despre diferenta de taxa intre membrii APCR si celelate echipe la concursul de la Hobaia, nu este moral sau etic ca la castiguri egale participarea la risc sa fie inegala, ca doar membrii APCR daca castiga nu iau premii mai mici, nu-i asa? :lol:

Cred ca sunt suficiente facilitatile oferite de APCR cu privire la balti, fara suparare!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Daca taceai, filozof ramaneai. De ce ar trebui sa-ti dau eu tie explicatii nu stiu, dar asa ptr cultura ta generala afla ca membrii APCR platesc mai putin ptr ca restul de bani ESTE SUPORTAT DE ASOCIATIE !
Fara suparare, vorba ta, dar cred ca nu este problema ta ce face asociatia cu banii ei. :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Fiindca asa e corect Vladut, sa lamuresti niste aspecte de genul asta daca poti!Sincer n-am vrut sa te supar, mai ales ca am multa consideratie pentru tine ca pescar, dar asta este altceva...Si explicatiile nu mi le-ai dat numai mie :wink:

daiwa2007
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 02, 2007 16:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de daiwa2007 »

Salut Adi! Mergem inpreuna la concursul Buceag organizat de Vladut in iulie daca ne primeste si pe noi?? :lol: :lol: :roll:
P.S. Vreau si eu te rog reteta completa de boilie care am folosito la Peris

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Adi, nu-i vorba de suparare, nu ma supar asa usor. Dar m-a deranjat atitudinea ta(si probabil ca asa gandesc si altii) despre concurs.
In calitate de organizatori, avem dreptul sa luam cati bani vrem ca avans de la fiecare echipa, poate taxe de inscriere diferite, putem invita echipe moca ! .Atat timp cat premiile anuntate sunt garantate de noi, indiferent de ce se intampla, nu vad care e problema... :cry:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”