Taxe si concursuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
VICTOR F
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 03, 2007 16:37
Puncte: 0
Localitate: iasi

Mesaj de VICTOR F »

marin laurentiu scrie:@bogdan d.

problema de fond era ,daca poate sau nu sa existe un concurs dupa acest sistem de desfasurare,si nu neaparat...locatia.era vorba despre un sistem deschis oricarui pescar de crap ,si totusi neprohibitiv din cauza taxei de inscriere,dar totodata cu premii considerabile intr-o faza finala...cam asta era ideea...poate nu sub forma care am propus-o eu...poate...nu stiu cum sa spun mai bine...ceva de genul un megaconcurs,chiar si pe mai multe etape,4-5-6 etape la care sa participe sa zicem 50-60-70 de echipe si doar 10 din cele 50-60-70(din fiecare etapa) sa mearga in faza finala ...importanta este taxa mica ptr calificari(in jur de 5 mil cred ca e rezonabil),astfel sa fie accesibila ptr toata lumea,iar cei care nu se califica sa nu aiba regrete prea mari...dar totodata cu niste...mega premii in faza finala....
in fine, poate e doar o ineptie....,dar in cazul in care se dovedeste o varianta viabila,sant sigur ca intr-o asociatia asa de mare ca apcr,cu oameni experimentati in a organiza competitii, se va gasi un bun organizator sa o puna si in practica...
e doar o teorie,poate ca pe hartie,calculele nu permit un astfel de eveniment....
Tati lasa-i pe meseriasi sa se gandeasca la asa ceva nu ai vazut ca te-au flituit elegant (o s-o luam in calcul la anu) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de marin laurentiu »

@victor f

"tati"......????????
termina cu apelativele astea,ca ma sperii...eu am avut o tinerete cam agitata si draq mai stie ce-am facut la betie,dar pe la iasi sigur nu am ajuns....
mai lasati draq mai baieti alcoolul ca uite ce se intampla :)...maine,poimanine imi cere si pensie alimentara....
"Tati lasa-i pe meseriasi sa (se) gandeasca"....
tu ar trebuie sa-i lasi pe "meseriasi " sa si scrie,ca de gandit ...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@marian laurentiu

Avem timp sa ne gindim la varianta propusa de tine.
Andrei a spus ca o vom lua in calcul anul viitor pt. ca anul acesta s-a facut calendarul competitional.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de marin laurentiu »

stiu ca si asa este un program competitional destul de incarcat,dar...cine stie.
multumesc d-nule maestru...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

VICTOR F
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 03, 2007 16:37
Puncte: 0
Localitate: iasi

Mesaj de VICTOR F »

marin laurentiu scrie:stiu ca si asa este un program competitional destul de incarcat,dar...cine stie.
multumesc d-nule maestru...

MULTUMESC MULTUMESC NULTUMESC MULTUMESC MULTUMESC VA PUP :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

draga valentin nedelea ( mai nou " VICTOR F")

te invit politicos sa incetezi cu tonul mai mult decat tendentios cu care postezi insistent pe un singur subiect. ti-ai expus punctul de vedere, toata lumea l-a vazut si l-a discutat.
acum ce mai doresti?
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”