JAPCA LA CN !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de kelu84 »

Pai ati crezut ca sunt facute cu softul cips fips, dar din ce spuneti este interzis sa fie vecini de standuri membri ai aceluiasi lot, nu??? In situatia asta nu era clar ca softul e prost facut si trebuia sa urlati?

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de tibi_m »

RSC scrie:
tibi_m scrie: De ce amesteci PV in enumerarea asta? Echipa PV nu a facut decat sa munceasca 16 ore pe zi la 40 grade celsius ca lumea crapista sa fie corect informata si te asigur ca a facut-o echidistant.
Tibi, eu felicit operatorii, cameramanii si reporterii pvtv pentru munca facuta, dar nu pot sa nu observ si "imbarligatura" Carping-PVTV, la nivel subtil :D . Asta este perceptia mea...

ps:Se pare ca trebuie sa mai adaug si..Renegade :D

Unde se observa imbarligatura asta?
In faptul ca in 3 zile de emisie live la corbu astea au fost punctele centrale? Grilele si sistemul de punctaj.
Sau in faptul ca 3 luni inainte de CN la Renegade se trageau semnale de alarma?
Toti au spus la Renegade ca e bine, ca nu e important managementul, ca ei sunt sportivi si joaca indiferent cine organizeaza. Dan Mitranescu poate sa confirme ca i-am spus ca sunt sigur ca dupa prima mansa o sa fie brusc interesat de management.
Daca PVTv-ul era obedient, crezi ca toti cei 40 de invitati din timpul maratonului live mai aveau libertatea de a spune orice?
Tot ce se discuta acum aici pe forum s-a spus chiar in timpul desfasurarii mansei.
Vladut Mateianu, Victor Oana, Bogdan Dragan, Gabi Sandu si altii au exprimat liber aceleasi lucruri pe care le scriu acum aici. Daca eram obedienti, nu crezi ca se scotea din priza emisia?
Da exista relationari intre oameni, Da exista legaturi in viata de zi de zi intre pescari, dar asta nu iti da dreptul sa acuzi niste jurnalisti care si-au facut treaba corect.
Daca poti sa produci o singura dovada de partinire in prestatia mea de la pvtv sau de la renegade, ma inclin in fata ei. Daca nu te-as ruga sa chibzuiesti ceva mai mult atunci cand arunci noroi in munca unor oameni.
Te asigur ca fara aceasta transmisie live voi spectatorii ati fi stiut infinit mai putin despre intamplarile de acolo.
Se pare ca noi suntem solutia comoda, acarul Paun. S-a gasit vinovatul. Presa e de vina si aici.
Probabil ca asta e motivul pentru care s-a interzis accesul presei la sedinta "publica" de maine de la AGVPS.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de Vladut Mateianu »

@mihnea & kelu

se vede ca nu aveti experienta concursurilor, altfel poate ca ati fi inteles ceea ce era de inteles ! la debutul concursului ABSOLUT toti credeam ca grila este cea de la CIPS, nu stiam ca ES fusese facuta de catre organizatorul-participant rudeanu ! de aceea toti am plecat sa ne vedem de pescuit, emotiile si agitatia din acele clipe nu pot sa v-o descriu aici......

Cand am realizat magaria deja era tarziu sa oprim mansa, am discutat doar intre noi pe balta incercand sa-i gasim circumstante atenuante organizatorului....din pacate insa, prin declaratiile lui, s-a adancit insa mai rau in namol....
iar maine vom afla raspunsul agvps la demersul oficial facut de catre restul cluburilor participante.
Asta nu inseamna ca vom avea si castig de cauza. :wink:

PS Cand incepe un concurs, ai alte treburi mai importante decat sa verifici daca sunt 2 sectoare cu 2 echipe vecine din acelasi stand.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de Vladut Mateianu »

tibi_m scrie: Probabil ca asta e motivul pentru care s-a interzis accesul presei la sedinta "publica" de maine de la AGVPS.

Ciudat ! Cine a luat decizia asta ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 436
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de Sharky »

Vladute, cu tot respectul dar sari calul.
Nu cumva trebuia sa faci si tu parte din comitetul de organizare sau de consultare sau cum dracu se chema ala prin primavara, cu celebra diagrama Gantt etc.; de ce nu ai continuat?
In calitate de manager, de ce nu ai contestat grila Carping la tragerea la sorti, sau de ce nu ai depus contestatie la final? Oare pentru ca nu era nimic de contastat?
Dan Petre aka Sharky

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de Stefan Popescu »

Organizarea competițiilor oficiale internaționale pe teritoriul României se fac cu autorizarea ANST. Cine le face fără (ca AGVPSR) riscă dizolvarea.
Luați și analizați.
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... DAyMTMzNTA*
La ședința de mâine, face-ții așa, o întrebare, la Șelaru.
HG 884/2001
Art. 21. - (1) Ministerul Tineretului si Sportului autorizează desfăsurarea pe teritoriul României a campionatelor mondiale, europene si regionale, în următoarele condiţii:
a) angajarea de negocieri cu organismele sportive internaţionale privind acceptarea candidaturii federaţiilor sportive naţionale de organizare în România a unor competiţii sportive oficiale - campionate mondiale, europene sau regionale - se poate realiza numai cu aprobarea prealabilă a Ministerului Tineretului si Sportului;
b) aprobarea pentru depunerea candidaturii unei federaţii sportive naţionale de a organiza în România campionate mondiale, europene si regionale se acordă cu respectarea următoarelor cerinţe:
- prezentarea devizului de cheltuieli si precizarea surselor din care vor fi acoperite acestea;
- prezentarea angajamentului scris al deţinătorului bazei sportive în cadrul căreia urmează să se desfăsoare competiţia, care să confirme asigurarea tuturor condiţiilor necesare;
- prezentarea programului de măsuri privind organizarea si desfăsurarea competiţiei.
(2) După acordarea dreptului de organizare în România a competiţiei sportive oficiale de către organismul internaţional federaţia sportivă naţională acţionează în scopul pregătirii, organizării si desfăsurării competiţiei în cele mai bune condiţii.
(3) La încheierea competiţiei federaţia sportivă naţională înaintează Ministerului Tineretului si Sportului un raport complet cu privire la desfăsurarea acesteia.
Ultima oară modificat Mar Iun 19, 2012 19:53 de către Stefan Popescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de kelu84 »

OK, inteleg, am fost la mici competitii si emotiile le stiu cat de cat, dar spuneti ca nu a fost ok nici la tragerea la sorti...si a mirosit ceva urat si acolo....Eu unul cred ca cel mai bine este ca mansa care s-a incheiat sa fie lasata asa, iar urmatoarele sa va dati interesul sa iasa cum trebuie, sa faceti grilele cum stiti voi nu cum vrea x sau y. Vad ca toti care sunteti implicati dati explicatii pertinente indiferent de tabara. Daca tot aveti sedinta maine(o astept dracu de zici ca am fost si eu la corbu), decat sa va balacariti cum sunt convins ca o veti face, trageti aer in piept si pregatiti urmatoarele 2 manse ca la carte astfel incat sa fie toata lumea linistita si impacata ca totul este ok. E pacat de asemenea discutii. Cat despre Gabi Tomulescu&co. eu cred ca nu au nicio vina decat ca au pescuit. daca intr-adevar acest Rudeanu a ciordit ciriclia ardeti-l pe el si atat. Dar repet: nu e ok ca organizatorul sa si participe. cat despre Carstocea si afirmatiile facute cu votul plus ce am mai auzit si astazi de la lume ca face pe la concursuri...sunteti voi de vina ca va dueti pe garla lui

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de iulian_i »

Vladut Mateianu scrie:@mihnea & kelu

se vede ca nu aveti experienta concursurilor, altfel poate ca ati fi inteles ceea ce era de inteles ! la debutul concursului ABSOLUT toti credeam ca grila este cea de la CIPS, nu stiam ca ES fusese facuta de catre organizatorul-participant rudeanu ! de aceea toti am plecat sa ne vedem de pescuit, emotiile si agitatia din acele clipe nu pot sa v-o descriu aici......

Cand am realizat magaria deja era tarziu sa oprim mansa, am discutat doar intre noi pe balta incercand sa-i gasim circumstante atenuante organizatorului....din pacate insa, prin declaratiile lui, s-a adancit insa mai rau in namol....
iar maine vom afla raspunsul agvps la demersul oficial facut de catre restul cluburilor participante.
Asta nu inseamna ca vom avea si castig de cauza. :wink:

PS Cand incepe un concurs, ai alte treburi mai importante decat sa verifici daca sunt 2 sectoare cu 2 echipe vecine din acelasi stand.... :wink:

imi vine sa si rad, omul a pus problema ca orice persoana normala si logica din afara fenomenului, adica : chiar si in conditiile in care erati convinsi ca grilele au fost facute de softul CIPS, de ce n-ati reclamat faptul ca rezultatul nu corespunde regulilor, culmea, ale CIPS ? ...apoi, sa contestati, verificati, reevaluati generarea acestor grile...e simplu si logic, e noaptea mintii cum de nu v-ati impachetat bagajele si nu ati plecat spre case in momentul cand realitatea v-a aratat ca nu e asa cum credeati voi...si cum ati avut voi incredere ca se va intampla, ca si cum nu v-ati cunoaste intre voi si n-as sti de ce sunteti in stare sa faceti

si, te rog, asta cu experienta concursurilor e de tot rasul...sa fim seriosi, aici e vorba de organizare, corectitudine, transparenta, vigilenta, coloana vertebrala, bun simt si inteligenta...dar, din pacate, toate astea sunt straine de concursurile si lumea voastra, asa ca e greu dintr-o data sa va reveniti fix la CN 2012

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de RSC »

tibi_m scrie:
RSC scrie:
tibi_m scrie: De ce amesteci PV in enumerarea asta? Echipa PV nu a facut decat sa munceasca 16 ore pe zi la 40 grade celsius ca lumea crapista sa fie corect informata si te asigur ca a facut-o echidistant.
Tibi, eu felicit operatorii, cameramanii si reporterii pvtv pentru munca facuta, dar nu pot sa nu observ si "imbarligatura" Carping-PVTV, la nivel subtil :D . Asta este perceptia mea...

ps:Se pare ca trebuie sa mai adaug si..Renegade :D

Unde se observa imbarligatura asta?
In faptul ca in 3 zile de emisie live la corbu astea au fost punctele centrale? Grilele si sistemul de punctaj.
Sau in faptul ca 3 luni inainte de CN la Renegade se trageau semnale de alarma?
Toti au spus la Renegade ca e bine, ca nu e important managementul, ca ei sunt sportivi si joaca indiferent cine organizeaza. Dan Mitranescu poate sa confirme ca i-am spus ca sunt sigur ca dupa prima mansa o sa fie brusc interesat de management.
Daca PVTv-ul era obedient, crezi ca toti cei 40 de invitati din timpul maratonului live mai aveau libertatea de a spune orice?
Tot ce se discuta acum aici pe forum s-a spus chiar in timpul desfasurarii mansei.
Vladut Mateianu, Victor Oana, Bogdan Dragan, Gabi Sandu si altii au exprimat liber aceleasi lucruri pe care le scriu acum aici. Daca eram obedienti, nu crezi ca se scotea din priza emisia?
Da exista relationari intre oameni, Da exista legaturi in viata de zi de zi intre pescari, dar asta nu iti da dreptul sa acuzi niste jurnalisti care si-au facut treaba corect.
Daca poti sa produci o singura dovada de partinire in prestatia mea de la pvtv sau de la renegade, ma inclin in fata ei. Daca nu te-as ruga sa chibzuiesti ceva mai mult atunci cand arunci noroi in munca unor oameni.
Te asigur ca fara aceasta transmisie live voi spectatorii ati fi stiut infinit mai putin despre intamplarile de acolo.
Se pare ca noi suntem solutia comoda, acarul Paun. S-a gasit vinovatul. Presa e de vina si aici.
Probabil ca asta e motivul pentru care s-a interzis accesul presei la sedinta "publica" de maine de la AGVPS.
Tibi, exagerezi si o iei prea personal. Pentru munca ta numai cuvinte de lauda! Pv...nu se limiteaza doar la tine iar eu sunt liber sa-mi exprim perceptiile....subtile ref "imbarligaturi". Nu te mai confunda cu pv... ca nu despre tine sau munca ta este vorba.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: JAPCA LA CN !

Mesaj de Cristi Y »

Sharky scrie:Vladute, cu tot respectul dar sari calul.
Nu cumva trebuia sa faci si tu parte din comitetul de organizare sau de consultare sau cum dracu se chema ala prin primavara, cu celebra diagrama Gantt etc.; de ce nu ai continuat?
In calitate de manager, de ce nu ai contestat grila Carping la tragerea la sorti, sau de ce nu ai depus contestatie la final? Oare pentru ca nu era nimic de contastat?

sau poate a fost o variananta care initial a fost considerata de unii buna de " arsura" dar cand cei de la Carping au prins cat trei echipe la un loc a luat foc poporul !!!!

de fapt ce se contesta ? organizarea ???? chiar daca era facut sistemul cu 10 minute inainte de start trebuia contestat atunci nu la doua zile dupa finalul mansei
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”