CUPA MOARA VLASIEI-EDITIA 1

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
al_CRAPone
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 29, 2006 9:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de al_CRAPone »

D-le Petcu, sper ca acesta nu este singurul concurs de anul acesta pe care il organizati la MV2.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan B »

Am o mica rectificare, au fost 2 pesti la boilies de 16 mm, nu pot sa zic ca este o reteta proprie, BFM solubil, si 4 la viermusi, cel mai mic, in jur de 3 kg, cel mai mare, in jur de 6 kg., o salonta. O zi frumoasa si relaxanta, fir intins tuturor.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

Stefan B scrie:Am o mica rectificare, au fost 2 pesti la boilies de 16 mm, nu pot sa zic ca este o reteta proprie, BFM solubil, si 4 la viermusi, cel mai mic, in jur de 3 kg, cel mai mare, in jur de 6 kg., o salonta. O zi frumoasa si relaxanta, fir intins tuturor.


si nada? de care? ..ca ai prins slabut..! :lol: :lol: saptamana asta fac si eu o iesire si va tin la curent.!! sper sa tina vremea frumoasa!

cin-cin
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 11, 2007 11:01

Mesaj de cin-cin »

Iuliane ,Stefan poate a testat diverse nade si momeli.Vom vedea in continuare ce se intampla, eu sper sa ies tot saptamana asta si voi posta fi sigur.Este totusi februarie si nu a prins chiar putin cred ca de acum in colo va fi bine.Deci vom vedea. :D

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

cin-cin scrie:Iuliane ,Stefan poate a testat diverse nade si momeli.Vom vedea in continuare ce se intampla, eu sper sa ies tot saptamana asta si voi posta fi sigur.Este totusi februarie si nu a prins chiar putin cred ca de acum in colo va fi bine.Deci vom vedea. :D


da se poate...

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan B »

Dl. Iulian, am inteles ca vi se pare cam mica cantitatea de crap prins, asta e, fiecare cum le stie, in ceea ce priveste nada ea se numeste Big Fish Mix de la Nutrabaits (BFM) :D , in privinta viermusilor banuiesc ca nu aveti dubii, iar despre cantitatea nadita, pot sa va spun ca aproximativ 0 bile pentru o apa cu o temperatura de 5 grade, in rest m-as mai gandi doar la nada necesara momitorului. O zi buna si fir intins in continuare !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari Stefane, sa prinzi crap in februarie la boiles (in Romania) pana mai ieri era un vis.,...acum iata ca a devenit realitate ! :wink:
Acum, dupa tine potopul... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

cin-cin
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 11, 2007 11:01

Mesaj de cin-cin »

Vladut ,uite ca nu m-am inselat .Pana la concurs am curaj sa fac pariu ca un profesionist doboara recordul national. :lol: , :lol: , :lol: .

Avatar utilizator
Razvan Gheorghe
Mesaje: 999
Membru din: Lun Oct 23, 2006 11:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Razvan Gheorghe »

As merge si eu dar se pare ca de data aceasta la acest concurs nu am partener de scos crapi.Se ofera cineva?
RAZVAN GHEORGHE
CarpBait Fishing Club
ViceCampion Național 2020
Campion National 2022
http://www.carpbait.ro

Imagine

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

ieri a fost o zi splendida soare,cald si fara vint dar sa se prinda peste mult chiar si la bile trebuie sa se m-ai incalzeasaca putin apa,ieri am avut 8 capturi intre 2,5 si 4 kg prinsi toti la porumb conservat si de acea zic ca e apa rece cind luam pestele in brate ptr. foto inghetau degetele in rest a fost o partida reusita.Si una peste alta vecini din dreapta mea au prins o stiuca la boaba de borumb in jur de 3,6kg

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”