CUPA MOARA VLASIEI-EDITIA 1

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
cin-cin
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 11, 2007 11:01

Mesaj de cin-cin »

Razvan,daca nu gasesti partener poate ma ofer eu si binenteles daca crezi in calitatile mele de pescar :lol: .Si eu caut partener. :P

cin-cin
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 11, 2007 11:01

Mesaj de cin-cin »

La ora 14 am sunat pe Victor Petcu administratorul balti si mi-a spus ca e pe balta cu 2 pescari care au prins:unul 17 crapi. si celalalt 21 de crapi greutatea medie 4-6kg.Asta pana la ora 14.Revin cu informati dupa terminarea partidei intre cei 2 si scorul final. :shock:

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Marinita »

Vreau sa revin cu un amanunt toti pesti au fost prinsi la momeli diferite(pufuleti cu viermi,porumb uscat si cu diverse arome.)Datorita densitatii foarte mare de crap nu a necesitat o nadire deosebita. :D

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

cin-cin scrie:La ora 14 am sunat pe Victor Petcu administratorul balti si mi-a spus ca e pe balta cu 2 pescari care au prins:unul 17 crapi. si celalalt 21 de crapi greutatea medie 4-6kg.Asta pana la ora 14.Revin cu informati dupa terminarea partidei intre cei 2 si scorul final. :shock:


da si cine sunt "meseriasii" ?? abia astept sa ma duc si io...!! :roll: :roll:

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Marinita »

Steleanu si Ionescu

rsteleanu
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 14, 2007 21:32

Mesaj de rsteleanu »

cin-cin scrie:La ora 14 am sunat pe Victor Petcu administratorul balti si mi-a spus ca e pe balta cu 2 pescari care au prins:unul 17 crapi. si celalalt 21 de crapi greutatea medie 4-6kg.Asta pana la ora 14.Revin cu informati dupa terminarea partidei intre cei 2 si scorul final. :shock:
Imi permit sa intervin :!: : sunt unul din cei doi pescari, se exagereaza, crapii au avut in medie 2.5-3kg, iar cel mai mare nu a sarit de 4 kg.
Cel mai mare orator este acela care spune mai putin si sugereaza mai mult

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Marinita »

Radu, cer scuze dar asa am inteles din discutia cu Victor :D

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Coane Steleanu,daca nu va este cu suparare,cit sa fi avut acela care l-am luat eu la lanseta dvs ?

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Dane,eu nu am spus decit ca am luat unul mai rasarit in jur de 5 kg,restul a fost intre 3kg si 4 kg , iar Steleanu a luat unul mai mic cam la 2,5 kg(asta s-a intimplat cit am stat eu linga el cam 1 ora) Steleanu este suparat,pt ca nu este adeptul C&R,dar asta nu-i da dreptul sa nu spuna adevarul. Deci normal era sa zica ca acele capturi aveau intre 2,5kg si 5 kg si ca au prins 48 de bucati.Steleanu daca vrei sa mai pescuiesti si altadata sa ai saltea de primire,dupa cum ti-am spus,pt ca minciocul nu tine loc de saltea cum ai spus tu. :oops:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

steleanu cum ai apreciat greutatea crapilor?? vad ca nu prea servesti c&r si nici saltea de primire nu ai...cantar de ce ai mai avea nevoie daca tot ii cantaresti fara mate in bucatarie?? :twisted: :twisted:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”