DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GREACA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de kelu84 »

Eu am fost pe A10,am terminat pe locul7.am avut apa foarte mica si am avut sacii bagati in apa pana la piept si tot mi-a murit un peste desi am fost efectiv paranoic si mergeam la saci la 20min sa vad care e treaba.am anuntat arbitrii de incident,au venit si au cantarit pestii vii si pe raposat l-au luat in buzunar.nu am fost depunctat si nici nu era normal sa fiu avand in vedere ca apa aproape clocotea....daca pestele ar fi prezentat urme de ranire as fi meritat sa fiu depunctat.dar asa...am fost anuntat de vineri dimineata ca vor fi cantariti mai multi pesti o data si daca depasim 10 bucati la sac sa sunam pt cantar!si la fel ni s-a adus la cunostinta ca daca avem peste mort care nu prezinta rani, nu vom fi depunctati.Si mis-a parut foarte ok. Eu nu condamn pe nimeni pentru atitudine insa nu as fi acceptat sa fiu depunctat practic pentru ca a fost canicula

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de bujie »

Vad ca va camponati atâta de pestii morți mai mult decât George ,eu as scuza un organizator ca nea Matei un nocive in ale organizării dar cu o vointa si o calitate de a face ceva pt pescuitul sportiv,un om pur un om corect unul din politistii cu mult bun simt ,care a pescuit apr.singur ca si mine după plecarea lui canalele ,s'a luptat pana la final dormind doar câteva ore ,așa ca toată stima nea matei realizand singur ca el nu îl poate întrece pe gheran care a avut 4 in stand si toți numai valori .
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de mariusd »

bujie scrie:..................așa ca toată stima nea matei realizand singur ca el nu îl poate întrece pe gheran care a avut 4 in stand si toți numai valori .
Cum adica 4 in stand? :o
Cum ramane cu: Taxa participare : 1500 lei / 3 pescari drepturi depline.
Marius Dumitru

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de florian »

mariusd scrie:
bujie scrie:..................așa ca toată stima nea matei realizand singur ca el nu îl poate întrece pe gheran care a avut 4 in stand si toți numai valori .
Cum adica 4 in stand? :o
Cum ramane cu: Taxa participare : 1500 lei / 3 pescari drepturi depline.
Unu era sub acoperire! :lol: :lol: :lol:

ciprianrpp
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 10, 2012 16:57

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de ciprianrpp »

Salutare la toata lumea.
Ma numesc Ciprian si am facut parte din echipa Zoomless (cei de la Toroipan) "Macar locul 1".

O sa-mi descriu impresiile despre acest concurs si despre ineglabilul "manevrist" NEA MATEI.


Am fost de 4 ori pe balta aceasta, o balta foarte frumoasa si cu un "Nea George" de nota 2000.

Concursul a fost foarte "in forta" si strans, ziua s-a tras tare, noaptea foarte slab.
Echipa noastra a detinut captura competitiei 7,73 Kg pentru care a fost si PREMIATA pe JUMATATE
datorita acestui "politist adevarat, corect si onest" "Nea Matei". Toata lumea a indurat caldura, vreo 3 standuri se bateau la captura (cel dinainte fiind de 7,52), nici nu il mai pun la socoteala pe ala de 9kg care a fugit din sac. De ce se agita lumea pentru captura? Pentru ca era premiata cu 500 lei, da da da.

Nea Matei dupa cum ati auzit la sfarsitul concursului ne-a anuntat ca a taiat din premii
cate 500 RON de la captura(adica tot premiul) si 500 RON de la locul 1 ca sa inapoieze acelui Catalin 500-600 RON.
Ori nu ma pricep eu la matematica 1000 ron - 600= 400 ron disparuti, ori trebuie sa mai desfac o sticla de jack.

Taiarea premiilor Nu A Fost Anuntata la Sedinta de Deschidere (la tragerea la sorti) si nici pe parcursul concursului.
Corect ar fi fost ca de la locurile cu premiu in bani (1,2,3 si captura) sa se taie egal pentru a inapoia banii de avans a acelui Catalin.
Dar desigur ca Nea Matei fiind pe podium nu si-a taiat din premiul lui, deeh ,lasa ca taie de la altii.
Eu nici nu mi-am putut imagina vreodata ca un POLITIST sa "ARDA" pe alt POLITIST cu atata nerusinare si usurinta, mai ales ca nu ne vedeam pentru prima data.

In concluzie nu doresc decat 3 lucruri mari si late:
1. Sa ni se inmaneze CHITANTA pe TAXA DE INSCRIERE asa cum am cerut
2. Sa ni se inmaneze cei 500 de lei castigati ca premiu
3. Nea Matei sa-si ceara scuze public fata de toti participantii la concurs
Daca nu se confirma macar punctule 1 si 2, va anunt public ca vom face demersuri "pe ici pe colo"(sunt destule "institutii" ce vor fi interesate de subiect) si o sa iasa un scandal imens pe care nu-l dorim. Din respect pentru Nea George nu vrem sa intram pe aceasta cale.

Suntem cetateni europeni si ne cunoastem drepturile. Vrem ce ni se cuvine!


Cat despre cei de la standul Parosul care au avut pesti morti la cantar, este inadmisibil sa nu-i penalizezi, poate s-ar fi schimbat clasamentul top3, dar na inca o lipsa de respect fata de ceilalti concurenti din partea organizatorilor.


Si o sa inchei cu o poveste pe scurt din care sa trageti voi concluzia despre corectitudinea acestui om(poate e om bun si sufletist cum zic unii, dar din 3 "intalniri" cu el mi-a lasat o impresie extraordinar de proasta).


Cupa Primaverii MAGIC BAIT - Greaca Cercani

- am inlocuit o echipa in a 2a sesiune, loc COFETARI
- Stanga Cofetari era o echipa venita de prin Arada sau Timisoara
- Cei de la Green Lake erau pe undeva in zona B; ne-au acuzat ca facem non combat deoarece tot pestele mic pe care il prindeam il eliberam instant, noi venind cu ganduri numai pentru CAPTURA (si numai dupa captura am dat pana la sfarsit,fiind jumatatea concursului)
- Dupa ce am dat toata ziua cu cobra bile seara am taiat stanga si dreapta, noi scotand peste unul dupa altul, incepand sa punem si in sac sa facem pe plac celor de la green lake.
- Cum ziceam, stanga si dreapta cofetari s-au taiat dupa ce am inceput sa dam bile non-stop aproape.
- Ora 23:45 vine Nea Matei si din vorba in vorba ajunge la subiectul care il interesa:
- "Ma baieti voi dati dupa captura nu? aveti bile de 30, de 50? Dati la alea va rog eu frumos ca i-ati taiat pe baietii astia din stanga(cofetari, cei veniti din zona de Vest a Romaniei) si se bat si ei la podium cu aia din B (green lake) si au venit saracii tocmai din vestul tarii)."
- Am ramas praf la ce am auzit din gura lui Nea Matei. Chiar am vrut sa strangem si sa plecam fiin oripilati de "calitatea" concursului.
La inceput am crezut ca suntem "fortati" de imprejurari sa ne conformam, dar am ignorat pentru ca ni s-a parut extrem de non fair-play ce ni s-a cerut si noi oricum dadeam numai cu bile tari mari 24-30.
In cateva ore cei din stanga au inceput sa prinda incet incet. Nu stiu care a fost rezultatul la sfarsit pentru ca dimineata am plecat mai devreme de finish."


Si uite asa lupul isi schimba blana dar naravul ba!


Salutare la toata lumea si felicitari castigatorilor si tuturor participantilor.

Avatar utilizator
booghy28
Pescar de competitie
Mesaje: 141
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:48

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de booghy28 »

Cat despre cei de la standul Parosul care au avut pesti morti la cantar, este inadmisibil sa nu-i penalizezi, poate s-ar fi schimbat clasamentul top3, dar na inca o lipsa de respect fata de ceilalti concurenti din partea organizatorilor.
Prietene cred ca ai auzit gresit...... nu am avut decat un singur peste mort...... din cate am aflat acelasi lucru au avut mai multe echipe.........
Divizia de crap al Clubului Sportiv Green Lake
Imagine

CristiK
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 27, 2011 18:09

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de CristiK »

ciprianrpp scrie:

Dar desigur ca Nea Matei fiind pe podium nu si-a taiat din premiul lui, deeh ,lasa ca taie de la altii.
Eu nici nu mi-am putut imagina vreodata ca un POLITIST sa "ARDA" pe alt POLITIST cu atata nerusinare si usurinta, mai ales ca nu ne vedeam pentru prima data.

In concluzie nu doresc decat 3 lucruri mari si late:
1. Sa ni se inmaneze CHITANTA pe TAXA DE INSCRIERE asa cum am cerut
2. Sa ni se inmaneze cei 500 de lei castigati ca premiu
3. Nea Matei sa-si ceara scuze public fata de toti participantii la concurs
Daca nu se confirma macar punctule 1 si 2, va anunt public ca vom face demersuri "pe ici pe colo"(sunt destule "institutii" ce vor fi interesate de subiect) si o sa iasa un scandal imens pe care nu-l dorim. Din respect pentru Nea George nu vrem sa intram pe aceasta cale.

Suntem cetateni europeni si ne cunoastem drepturile. Vrem ce ni se cuvine!
Daca taceai filozof ramaneai !
Cum ma gogule adica un politist arde un alt politist,dar ce s-a stricat regula ca voi sa faceti mana comuna si sa ii ardeti pe altii ?!?!?!?!?!?!?!?!?
Deci pe tine nu te deranjeaza decat asta ca va ardeti intre voi sau cum ?????
Daca ardea pe altii nu era nicio problema ????????
Nu degeaba se zice despre voi ca sunteti o specie , nasol este ca nu pe cale de disparitie !!!! :evil:

Va cunoasteti drepturile ???? Dar voi cate drepturi incalcati ale altora care nu sunt gabori ca voi , cum e ???? Nasol , nu cand te arde unu zambind ?!?!?!?!?!??!

Pe voi nu va multumeste lumea decat daca se facea un concurs cu 11 echipe si 11 locuti intai dar cred ca si atunci gaseati motiv de cearta !!!!

Prostiile astea cu chitante si alte nebunii , pai gogule esti complice, ai participat tacit la o infractiune sau un cumul de infractiuni , cum ramane cu autosesizarea si obligatia morala.... sau ce ati zis ca daca va iese si voua ceva e bine ?!?!?!? Abuzul in serviciu iti spune ceva , mai pune si tu mana pe o carte dar nu de joc si nici desenata si incearca sa ai o atitudine ireprosabila in societate, nu de Gabor mafiot ca maine poimaine te vedem pe la stiri !

SA VINA DNA-UL !!!!!
Sa vina Kovesi !!!!
SA vina Ponta !!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
taloi ionut
Mesaje: 147
Membru din: Vin Mai 25, 2012 15:36

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de taloi ionut »

Fratilor,hai sa trecem peste toate nebuniile astea,va rog mult.Si noi am fost jumatate din concurs pe 3,am terminat pe 5 si cu bune si cu rele este un concurs de pescuit sportiv care poate fi corectat anul viitor.Haideti sa ne vedem anul viitor pe Greaca la un concurs si sa inecam supararile si totodata sa pupam mustaciosii.Toti facem greșeli,important este sa le indreptam.Numai bine tuturor!!!Va pupa Mosu!
MG Special Carp

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE CUPA S.N.A.P. ed.a-II-a - 05-08.07.12 - GR

Mesaj de popescu59 »

E cel mai corect sa se termine polemica s-a spus totul pe fata darrrrrrrrrr uitati ca a cistigat cel mai bun care pe Greaca nu poate fi decit GHERAN MIRCEA .
Forta Steaua , Forta Steaua hei hei. :oops: :oops: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”