DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de claudiubv »

Multumim tuturor pentru felicitari
Felicitari Domnului Cirstocea pentru minunata pista de crap.
Felicitari loturilor participante pentru dovada de fairplay
ps.cit despre comentarile rautaciase facute de Domnul Rudeanu nu o s-a raspundem ii doresc multa sanatate .
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de claudiubv »

PS.O sa vedeti marile caractere la CM.

Adica ce vrei s-a spui Vasile ?
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de oanavictor »

in acea postare este acuzata absolut toata lumea care nu au facut ceea ce i-si dorea clubul carping si anume .............
1 unii ca au nadit
2 altii ca nu au nadit
3 unii ca au dormit
4 altii ca de ce nu au dormit
5 unii ca au prins peste
6 altii ca de ce nu au prins peste
7 unii ca sau prezentat
8 altii fara explicatiii
dar nu vorbeste deloc de echipele de pe c 15 si c 17 care nu au pescuit pentru a nu incurca pe c 16 ,nici nu vorbeste de ce toate echipele care au pescuit cu bile carping au obtinut locurile codase chiar retrogradarea in timp ce carping sa batut pana in ultimul minut pentru titlul de campioana dar cel mai important lucru este acela ca nu se da nici acum raspunsul la intrebarile banale
1 de ce nu sau prezentat grilele la etapa anulata
2 cine sunt matematicienii care au facut grilele
3 de ce sa ascuns faptul ca grilele nu sunt primite de la cips
4 cum dracu se face ca tocmai carping a beneficiat de cea mai controversata grila
5 de unde mama naibii au nascocit acel sistem de punctaj si de ce au tinut mortis sa fie aplicat !
in rest se milogesc sa primeasca titlul de campioni cu toate ca au fost invinsi de 2 ori de clubul energy si vezi doamne lasa de la ei clubului energy participarea la campionatul mondial si culmea parsiveniei se ofera voluntari sa ajute ........poate sa-i ingroape :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D :D :D

cred ca le-a ordonat escrocul sa nu raspunda, altfel risca sa se ingroape si mai mult......

oricum , ma fac sa rad postarile si frustrarile rudenilor, pana mai ieri erau ei agvps, faceau regulamente, angajau arbitrii, iar acum dau cu pietre in agvps, scotandu-l tap ispasitor ca nu au castigat ei CN ! jalnic....

ps parca ii vad iar la anul miez in organizare, gaseste escrocu' alta victima cu bani si balta de unde sa suga ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de zfcristian »

Interesant ca nu mai apare Gabi T sa mai explice una alta pe aici , de intrat vad ca intra ( a intrat si astazi ) dar se merge pe burta, probabil ca inca se sondeaza apa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de George Andreescu »

zfcristian scrie:Interesant ca nu mai apare Gabi T sa mai explice una alta pe aici , de intrat vad ca intra ( a intrat si astazi ) dar se merge pe burta, probabil ca inca se sondeaza apa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nu stie cum sa scoata "CAMPION NATIONAL 2012" de la subsol. Cred ca ar trebui sa-l intrebe pe Geoana cum se face :)

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Gabi Tomulescu »

:D
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de George Andreescu »

gabi scrie::D
Ma bucur ca aveti simtul umorului.
No offence !

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Lao »

zfcristian scrie:Interesant ca nu mai apare Gabi T sa mai explice una alta pe aici , de intrat vad ca intra ( a intrat si astazi ) dar se merge pe burta, probabil ca inca se sondeaza apa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Da pe bune acum, de ce te bagi tu in discutii si scurmani kakatul? Ai fost si tu participant la concurs sau ti-e teama ca Popescu alexandria te intrece la tampenii postate pe forum..
Lasa-i pe ei sa discute, nu te baga ca esti in plus si cazi si de mutunache.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de miyagi »

Vladut Mateianu scrie:Uite si ce a scris Rudeanu (nu escrocu, ci fratele lui de la pvtv) :

"Scrisoare deschisa pentru toti pasionatii pescuitului la crap

Am stat mult sa ma gandesc daca sa redactez aceste randuri, dar in urma celor petrecute in ultima vreme, am hotarat ca este o idee buna.
Am sa incep prin a-i felicita pe pescarii de la Energy Brasov, care au dat dovada ca la ora actuala sunt bine pregatiti pentru a reprezenta Romania la Campionatul Mondial din toamna. Nu acelasi lucru pot sa spun despre cel (nu-i cunosc numele si nici nu vreau sa-l aflu) care i-a reprezentat la sedinta care a avut loc la sediul AGVPS. Voi reveni cu detalii ca sa-mi justific afirmatia.
Imi trec prin minte atat de multe ganduri, incat nu stiu cu care sa incep. Dar am sa dau curs ideilor, in ordine aleatorie, asa cum mi se deruleaza in minte in timp ce scriu aceste randuri.
Vreau sa specific din capul locului ca ceea ce cititi sunt idei personale, sunt trairi pe care le am in aceste momente, ce nu au nicio legatura cu vreunul din membrii Clubului Carping.
In ceea ce ma priveste, sunt impacat cu gandul ca sunt campionul national al Romaniei in pescuitul la crap. Timp de 3 etape, am demonstrat ca pot fi batut in competitie foarte greu atunci cand beneficiez de locuri bune si cu multa munca atunci cand locul pe care pescuiesc nu este stralucit. Stiu ca suna a lauda, dar daca cineva poate sa-mi demonstreze contrariul, nu are decat s-o faca. Ma aflu in momentul in care nu pot decat sa ma felicit ca la inceputul acestui sezon am afirmat ca este ultimul in care voi mai participa la comedia care se numeste Campionatul National de pescuit la crap.
Desfasurarea acestui Campionat National nu a facut decat sa-mi confirme ceea ce stiam deja despre cei care conduc destinele acestui sport, dar si despre multi dintre cei care-l practica. Si am sa ii analizez pe rand pe fiecare dintre ei.
Am sa incep cu organizatorul, AGVPS-ul, cel care nu are puterea de a lua decizii logice, nu are puterea de a-si respecta propriile regulamente daca acestea duc la un moment dat la discutii contradictorii cu persoane din interiorul sau din afara Asociatiei, persoane care vin si pun presiune pe cei din comisia de competitie. Pescuitul la crap se conduce dupa regula sa facem in asa fel incat masele (participantii la competiei) sa fie multumite, sa nu existe scandal, chiar daca doleantele acestora nu respecta regulamentul stabilit inainte de inceperea competitiei. Este pentru a doua oara cand AGVPS-ul da dovada ca nu este in stare sa gestioneze un conflict de interese.
Cei care au luat parte la competitie s-au impartit in mai multe categorii. A fost categoria celor care au venit pentru a-si masura fortele cu pescarii experimentati, care trateaza pescuitul ca pe un sport si care, cu parere de rau, trebuie sa spun ca, din punctul meu de vedere, nu sunt mai multi de 40. Exista categoria celor care au venit sa pescuiasca si care, ajunsi in a treia etapa, chiar daca nu au mai avut sanse la titlu, si-au respectat blazonul de pescari si si-au aparat sansele corect pana in ultimul moment. Ma refer aici la cei de la Ovidius, care, inca de la prima etapa, au afirmat ca tot ceea ce-si doresc este un loc pe podium, au luptat pentru asta, si la final l-au si obtinut. Tot aici mai vreau sa-i amintesc pe cei de la Senzor, care au venit sa arate ca stiu sa pescuiasca si nu s-au bagat in combinatii care sa avantajeze sau sa dezavantajeze pe cineva. Nu acelasi lucru pot sa spun despre Vladut Mateianu, presedintele acestui club, care mi-a lasat un gust amar, cu toate ca il cunosc de multa vreme si stiam de ce este in stare. Felicitari merita si cei de la Over Ten, care, la fel ca si cei de la Senzor, au venit si au pescuit fara a tine cont de rezultate si vecini. Despre Baricada numai cuvinte de lauda, au demonstrat ca printre ei exista pescari de calitate si poate ca doar ghinionul sau conflicte interioare au facut sa nu fie ceva mai sus in clasament.
Am sa trec acum si la cei pe care am sa incerc sa-i evit cat pot de des, atat in viata de zi cu zi, cat si in competitiile la care voi mai participa. Paradoxal, am sa incep cu figuri foarte cunoscute in pescuitul national si nu numai, despre care lumea nu are decat cuvinte de lauda, dar care, din ce in ce mai des, imi demonstreaza ca nu le merita intotdeauna. Este vorba de cei de la Acvila si in special de Maty, pe care nu l-as fi crezut in stare sa se prezinte dupa 7 ore de pescuit cu 0 pesti la cantar. Am sa-l includ aici si pe Tata Nitu, cel care se lasa condus de persoane fara scrupule, care sunt in stare de orice pentru a a-si vedea propriile interese.
Urmatorii despre care am sa vorbesc sunt cei de la Green Lake. Nu pot sa fac referire decat la cei de pe sectorul B, acolo unde am pescuit in ultima etapa, si unde pana sambata seara au incercat din rasputeri sa ne prinda si cand au realizat ca acest lucru nu este posibil au recurs la planul B, si anume acela de a mai prezenta doar cativa pesti la cantar pana la finalul concursului.
Un loc aparte printre “preferatii” mei il detine Dan Mitranescu. Dupa aproximativ 40 de ore de pescuit a realizat ca pescuitul este un sport greu, ca se afla la momentul respectiv doar pe locul 5 si ca sa imbunatateasca acest rezultat a recurs la o schimbare lasand pe altcineva in locul sau, dar fara nada, pe care a luat-o cu el in momentul schimbarii, deoarece asa cum stim in pescuitul crapului, un “pescuit izolat” a adus multe rezultate.
De departe “preferatul” meu este Victor Oana. Nu am sa mai intru in istorie ca sa spun cat de mult “bine” a facut pescuitului la crap, singurul beneficiu real pe care l-a adus fiind acela ca a cheltuit bani din propriul buzunar pentru a reprezenta Romania la primele editii. Cand se va reveni la acest sistem de a plati participarea la CM, cu siguranta Victor Oana va fi iarasi titular. Cat despre baietii din Clubul Pelicanul, le-am spus-o si in fata, este peste puterea mea de a intelege cum se lasa condusi de un astfel de om atata timp cat ei au demonstrat ca sunt niste oameni de calitate. Iar faptul ca Victor Oana a facut in dimineata zilei de sambata o schimbare pe B5 in dreapta standului meu si a ordonat sa se arunce in apa cantitati mari de nada, nu pot sa o trec decat la strategii de pescuit. Probabil ca baietii incercand sa-l asculte au aruncat si sandvisurile in apa.
La mare lupta cu Victor Oana este Adi Zarguzon. Nici nu va mai spun de ce.
Si ca sa mai lamuresc cateva aspecte, vreau sa va povestesc cate ceva despre sedinta de la AGVPS. Ar trebui sa se stie ca, in momentul in care cei prezenti au fost intrebati individual ce isi doresc sa se intample dupa prima etapa, paradoxal, rezultatul era de 8 care doreau anularea etapei si 9 care vroiau mentinerea rezultatului, dar cu schimbarea sistemului de punctaj. Cand si-au dat seama de greseala pe care au facut-o, au inceput sa vocifereze din nou, cerand un vot deschis, ba mai mult, un domn “simpatic”, George Garlita pe numele lui, facand o afirmatie care suna cam asa: “O sa votam pana iese cum vrem noi!” Felicitari! Tot despre aceasta sedinta si procesul verbal incheiat in urma acesteia trebuie spus ca in afara de Carping au mai existat cluburi care au refuzat sa-l semneze. Si mai important e faptul ca nimeni de la AGVPS nu a semnat acel proces verbal.
Am scris toate aceste lucruri si am sa va mai retin atentia putin pentru ca am vrut sa le raspund celor care dupa publicarea articolului au avut diverse comentarii de facut. Am fost acuzati de catre cineva, nu ii dau numele nu pentru ca s-ar afla in categoria celor despre a caror existenta as vrea sa uit definitiv, ci pentru ca vreau doar sa ii dau un raspuns, ca nu stim sa pierdem. Paradoxul face ca daca s-ar fi tinut cont de toate cele 3 etape, asa cum era firesc, sau daca pe malul apei ar fi avut loc o competitie cinstita, Carping avea toate sansele sa fie campioana nationala. Dar cum nu a fost asa, la final, am scris personal o contestatie prin care am cerut un lucru cat se poate de corect din punctul meu de vedere: declararea clubului nostru ca fiind campion national dupa desfasurarea celor 3 etape asa cum s-a stabilit la inceputul sezonului, iar noi garantam ca nu ne vom prezenta la CM, aceasta onoare revindu-i echipei din Brasov. Am fost refuzati pe motiv ca anumite decizii luate, fara ca ele insa sa fie semnate, nu se pot revoca, dar regulamentele, da! Asa ca acesta este motivul pentru care am refuzat sa ne prezentam la festivitatea de premiere, nu pentru ca nu stim sa pierdem (am pierdut de multe ori si i-am felicitat pe castigatori, cum de altfel am sa fac din nou cu cei de la Energy, pe care cu aceasta ocazie ii anunt ca se pot baza pe sprijinul meu si al Clubului Carping in cazul in care isi doresc acest lucru), ci pentru ca nu am vrut sa dau ochii cu persoanele pe care le-am mentionat mai sus si care vor ramane la stadiul de mediocru, probabil pentru totdeauna.
Fir intins Energy, la revedere participanti la Campionatul National! "
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”