Partida fara sperante

Moderatori: Dan Mateianu, george_gre

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Lucian Manea »

Omule, nu e nimeni maestru aici. Sau cel putin, eu nu sunt.

Nu s-a luat nimeni de tine din punct de vedere al pescuitului. Dar daca nu ai timp, nu ne povesti noua cum te invoiesti de la servici, etc...

Zi-ne ce ai prins, ce monturi ai folosit, ce prezentari. Lasa-ne cu victimizarea asta. Dupa ce scrii 50 de randuri neinteresante si urmeaza ceea ce ne dorim sa aflam cu totii...tu scrii TO BE CONTINUED.
Si vrei eventual sa iti dam si o bere, nu ?
Ultima oară modificat Mar Aug 28, 2012 16:29 de către Lucian Manea, modificat 1 dată în total.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Digital »

alig854 scrie:
george_gre scrie:
alig854 scrie:Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....



Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

In niciun caz!! De aceea am tinut sa postez pe forum. Pana la urma s-a dovedit a fi o super partida. Dar vad ca sunt luat peste picior de marii maestri in pescuitul la crap. Imi pare rau ca va deranjeaza ce am scris sau NU! Eu o sa scriu si continuare atunci cand o sa am si eu timp.
Cel mai corect era sa "prinzi" povestea cu foto cu tot intr-o singura postare...............cand aveai tu timp :wink: :wink:
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

popescu59 scrie:Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

Dl George ce vreti sa spuneti cu asta ??? Ca nu stiti ca s-a dus zvonul in sat ca pestele de la Greaca e plecat in schimb de experienta la CORBU ?De fapt omul va si spus ca de la mag unde a cumparat ce ii trebuia asta i s-a spus.
Luciane poate george nu stie ce se vorbeste prin sat , adica prin magazine .

shimanobig- Omule cind o sa imi dati voi mie de mincare si imi veti intretine voi mie familia atunci ma voi simti obligat sa ma elimin pina atunci INVATA SA VORBESTI .
Eu stiu cum si cand sa vorbesc,spre deoasebire de tine care nu sti cand sa nu postezi.Este o mica diferenta.Darrrrrr hai sa traiesti ca tre sa plec la peste. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

george_gre
Mesaje: 248
Membru din: Lun Mai 31, 2010 22:07
Puncte: 0
Localitate: GREACA-CERCANI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de george_gre »

popescu59 scrie:Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

Dl George ce vreti sa spuneti cu asta ??? Ca nu stiti ca s-a dus zvonul in sat ca pestele de la Greaca e plecat in schimb de experienta la CORBU ?De fapt omul va si spus ca de la mag unde a cumparat ce ii trebuia asta i s-a spus.
Luciane poate george nu stie ce se vorbeste prin sat , adica prin magazine .

shimanobig- Omule cind o sa imi dati voi mie de mincare si imi veti intretine voi mie familia atunci ma voi simti obligat sa ma elimin pina atunci INVATA SA VORBESTI .

Cine a lansat zvonul sa spuna clar ori la MOARA ori MAGURA9 ori PLEASA asta cu, CORBU nu o stiam intimplator cunosc si la Corbu dar nu am nici o treaba!!
Dvs ati pescuit la mine si nu ati prins asta inseamna ca nu am peste?(ca l-am vandut?)

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de alinteodor79 »

In niciun caz!! De aceea am tinut sa postez pe forum. Pana la urma s-a dovedit a fi o super partida. Dar vad ca sunt luat peste picior de marii maestri in pescuitul la crap. Imi pare rau ca va deranjeaza ce am scris sau NU! Eu o sa scriu si continuare atunci cand o sa am si eu timp.[/quote]

Eu zic sa scrii si continuarea. Poate si cateva detalii despre balta(adancime, etc.) si cat mai multe detalii despre partida in sine.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

alig854 scrie:
george_gre scrie:
alig854 scrie:Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....



Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

In niciun caz!! De aceea am tinut sa postez pe forum. Pana la urma s-a dovedit a fi o super partida. Dar vad ca sunt luat peste picior de marii maestri in pescuitul la crap. Imi pare rau ca va deranjeaza ce am scris sau NU! Eu o sa scriu si continuare atunci cand o sa am si eu timp.
Pai prietene ,cam cum ai vrea mataluta sa fi privit cand vi si arunci o vorba ,dupa care asterni un mister facand pe interesantul?
Daca ai fi vrut sa fi primit ok,continuai dar asa ai vazut singur urmarile.....sa fi sanatos

B.T.W, vezi ca nu suntem maestrii ,doar niste pescari.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Partida fara sperante

Mesaj de popescu59 »

zfcristian -
Mai omule iar ma confunzi am mai spus si repet sunt nascut crescut in Bucureti sub Podul Grand si acum locuiesc in sect 5 .
La Alexandria e domiciliu de vacanta. Ai sarit si tu imediat ca altfel te luau in biza ca nu ai scris nimic la ce a scris popescu , mai mare risu.

Avatar utilizator
alig854
Mesaje: 203
Membru din: Lun Aug 27, 2012 15:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de alig854 »

Pai prietene ,cam cum ai vrea mataluta sa fi privit cand vi si arunci o vorba ,dupa care asterni un mister facand pe interesantul?
Daca ai fi vrut sa fi primit ok,continuai dar asa ai vazut singur urmarile.....sa fi sanatos

B.T.W, vezi ca nu suntem maestrii ,doar niste pescari.[/quote]


Nu am vrut sa fac pe interesantul. Pur si simplu nu am avut timp sa-l termin. Dar se pare ca ai inteles gresit.
Radoi Mircea Alin. DICARP Fishing Team

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida fara sperante

Mesaj de zfcristian »

alig854 scrie:Pai prietene ,cam cum ai vrea mataluta sa fi privit cand vi si arunci o vorba ,dupa care asterni un mister facand pe interesantul?
Daca ai fi vrut sa fi primit ok,continuai dar asa ai vazut singur urmarile.....sa fi sanatos

B.T.W, vezi ca nu suntem maestrii ,doar niste pescari.

Nu am vrut sa fac pe interesantul. Pur si simplu nu am avut timp sa-l termin. Dar se pare ca ai inteles gresit.[/quote]

Esti pe tratament, termini mai greu sau deloc ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Lucian Manea »

:D :D :D :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “GREACA CERCANI”