DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
MILLY
Mesaje: 519
Membru din: Mie Sep 05, 2012 21:18
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de MILLY »

Felicitarile mele lui Stancu&Duduman echipa bugetarilor :lol: :lol:
SILVIAN DUMITRESCU
CARP LEGION

Pescar de competitie

"E mai bine sa esuezi in conditii normale
decat sa reusesti prin frauda"

livi79
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 28, 2011 19:41

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de livi79 »

oricum Tancabestiul e unic si cu toti speram sa ramana la fel....poate un pic mai accesibil :)

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de razvan u. »

popescu59 scrie:livi79 -
O intrebare la care nu vor putea sa raspunda multi pescari.
Eu pescuiesc cam la 2 saptamini cind nu sunt concursuri , cite 4 zile si am incercat mai multe locuri de pe acest lac .
Pot spune ca de fiecare data am prins peste destul si mare , chiar nu imi explic ce se intimpla in aceasta perioada cind ar trebui sa ne traga in apa cu lansete cu tot .
In urma cu 1 luna am pescuit pe ponton Nae sec 4 zile la 42 de grade afara si pot spune ca am avut capturi destule si de greutati diferite.
Astept si eu raspunsuri de cei care pescuiesc de mult mai multi ani pe acest lac .
In primavara blamai Tancabestiul.
Acum pui intrebari legate de Tancabesti. E bine ca esti consecvent(recomand sa consulti dex-ul).
Pesti mari pe Tancabesti se prind vara si la bile de 10 si la bile de 40. Ambele nu se gasesc in comert si se folosesc cu instructiuni.
La bila de 10 e greu sa o atasezi pe firul de par si trebuie facut ceva mai special la firul de par.
Bilele de 40 se folosesc numai in anumite zone.
Daca raspunzi frumos iti detaliez ce si cum.
P.S. Pescuitul e simplu: un momitor, 2 boabe de porumb si gata....
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de cea mai buna »

[quote="popescu59"]Pentru toti fanii mei ---addicted -lucianman -arsinel -cea mai buna -Razvan Ulmeanu -Andrei G -Faraon -popa viorel -eugen dragnea -KARINA ANA -gabi1 -Lucian SV -Albert - etc .
Domnilor tin sa va anunt DACA DORITI SA FACETI POZE CU, CUPA CISTIGATA DE MINE va astept duminica dim . pe Moara Vlasiei 2.
Si gur meritati sa faceti cite o poza alaturi de mine .Eu v-am mai scris sa stati parcati pina la sfirsit dupa care sa incepeti sa comentati ,si majoritatea sa jigniti asa cum va place dv. V-am demonstrat inca o data ca sunteti depasiti si ca INVIDIA e la mare pret .V-am mai spus ca teoriile voastre din fata calculatorului nu se vor compara NICIODATA dar NICIODATA cu experientele traite pe balta la pescuit .[quote]

Pe limba ta:
Nu t-e agita! Si gur, si gur t-e invidie-m si vrem s-a fim c-a tine!

Pe limba noastra:
Second best is the first loser.

:twisted:
When nothing is sure, everything is possible.

Avatar utilizator
brietudor
Mesaje: 186
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:37

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de brietudor »

Sincer cititnd posturile nu am mai avut rabdare sa si nervi sa citesc vazand ca nea popescu se lauda incontinuu ptr ce....ca a lovit 2 teni mari ultima dimineata si ne-a depasit la calitate.
Domnule Popescu, nu va cunosc, dar credeti ca doar dumneavoastra ati muncit?
Sa nu uitam ca dumneavoastra sunteti primul pierzator pe sectorul c ( si imi cer scuze daca par arogant, chiar nu sunt genul). De asemenea, sunteti primul pe care l-a batut un copil de 14 ani care a nadit si pescuit cot la cot cu mine si celalalt coleg putand sa ne bazam pe el si chiar sa dormim si sa il lasam pe el la bete.
Pe langa asta va tot laudati ca prindeti peste mare....dar captura tot noi am avut-o.
Sincer cred, ca sunteti putin frustrat ca nu ati reusit sa ne bateti. Eu nu doresc polemici dar efectiv mi se par strigator la cer modul in care va laudati.
P.s. tin sa felicit in primul rand toti castigatorii si pe toti cei care chiar daca au muncit nu au resuti sa obtina rezultatul dorit, dar in special pe celelalte doua echipe de la cluj care au reusit si ele sa se claseze pe podium.

Off topic ... Tancabestiul este o balta care pe mine m- a lasat cu gura castcata si sunteti foarte norocosi ca sunteti aproape de ea si aveti sansa sa pescuiti mai des acolo.
Va doresc toate cele bune.
Campion national de tineret 2013!

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de kelu84 »

Daca s-a ajuns la afirmatii de genul"unde e pestele din tancabesti"...

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de doru_croc »

Razvan Ulmeanu scrie: In primavara blamai Tancabestiul.
Acum pui intrebari legate de Tancabesti. E bine ca esti consecvent(recomand sa consulti dex-ul).
Pesti mari pe Tancabesti se prind vara si la bile de 10 si la bile de 40. Ambele nu se gasesc in comert si se folosesc cu instructiuni.
La bila de 10 e greu sa o atasezi pe firul de par si trebuie facut ceva mai special la firul de par.
Bilele de 40 se folosesc numai in anumite zone.
Daca raspunzi frumos iti detaliez ce si cum.
P.S. Pescuitul e simplu: un momitor, 2 boabe de porumb si gata....
:lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
PiciuS
Mesaje: 140
Membru din: Lun Oct 04, 2010 20:07
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de PiciuS »

brietudor scrie:Sincer cititnd posturile nu am mai avut rabdare sa si nervi sa citesc vazand ca nea popescu se lauda incontinuu ptr ce....ca a lovit 2 teni mari ultima dimineata si ne-a depasit la calitate.
Domnule Popescu, nu va cunosc, dar credeti ca doar dumneavoastra ati muncit?
Sa nu uitam ca dumneavoastra sunteti primul pierzator pe sectorul c ( si imi cer scuze daca par arogant, chiar nu sunt genul). De asemenea, sunteti primul pe care l-a batut un copil de 14 ani care a nadit si pescuit cot la cot cu mine si celalalt coleg putand sa ne bazam pe el si chiar sa dormim si sa il lasam pe el la bete.
Pe langa asta va tot laudati ca prindeti peste mare....dar captura tot noi am avut-o.
Sincer cred, ca sunteti putin frustrat ca nu ati reusit sa ne bateti. Eu nu doresc polemici dar efectiv mi se par strigator la cer modul in care va laudati.
P.s. tin sa felicit in primul rand toti castigatorii si pe toti cei care chiar daca au muncit nu au resuti sa obtina rezultatul dorit, dar in special pe celelalte doua echipe de la cluj care au reusit si ele sa se claseze pe podium.

Off topic ... Tancabestiul este o balta care pe mine m- a lasat cu gura castcata si sunteti foarte norocosi ca sunteti aproape de ea si aveti sansa sa pescuiti mai des acolo.
Va doresc toate cele bune.
felicitari pentru rezultatul obtinut si nu mai baga in seama toate rautatile :)
Sergiu Morar

Catch & Release

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de popescu59 »

brietudor -
Sa poti intelege de ce ma laud asa citeste toate atacurile care se fac permanent la persoana mea si te vei lamuri imediat, atacuri care vin din partea celor care se cred ei cei mai ce din pescuit , din pacate majoritatea celor care ma ataca pescuiesc din fata calculatorului si nu pe balta cum o fac eu.

Ca sa fiu si eu putin rautacios ca tine vreau sa spun ca in momentul cind am vazut cu cine ne luptam , ma refer la minori, am lasat-o mai moale .Si copii mei au avut 14 ani si stiu cit de bucurosi ereau la cea mai mica victorie.Asa ca sa fie sanatosi si sa ne traiasca la toata lumea care avem copii.
De fapt am pescuit in nota mea caracteristica , la ora 19 facut gratar , la orele 21 deschis laptopu si facut conversatie, la ora 22 mers la dus , la ora 24 bagat in rulota la somn. Pe tot parcursul concursului TV a fost deschis 24 de ore din 24 deci relaxare totala. Asa pescuiesc eu nu fac dintr-un concurs un cap de tara si imi amintesc incontinu ca viata este scurta si merita traita . Adevarul ca este timpul celor de 14 ani care nu vor simti curind obosela a 3 nopti nedormite.
Totusi pentru mine orice loc de pe podium este o performanta , eu care am lasat in urma vaporasul de plantat si am trecut la aruncatul din mina.
La 3 concursuri din acest an la care am participat am un bilant satisfacator un loc 4 un loc 3 si un loc 2 , in conjunctura cind sunt incepator al pescuitului din mina si un incepator in concursuri.
Si toate astea cind nimeni dar absolut nimeni nu mi-a dat nici ce-a mai mica sansa .

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de cristiand »

ma distrati la maxim! tineti-o tot asa! de drag intru sa vad care mai e atmosfera!
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”