DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Lucian SV »

pt. d-nul popescu59
dacă nu aţi sesizat eu nu m-am referit la faptul că nu ştiţi să pescuiţi, nu sunteţi un performer cu alte cuvinte. problema la dvs. e alta, vreţi să vă băgaţi în seamă sau să fiţi băgat un seamă cu orice preţ. sunt simtomele unor devieri de comportament. multă sănătate! :mrgreen:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de popescu59 »

Lucian Sv-
Problema cu bagatul in seama cu orice pret a fost la tine , eu discutam cu un Lucian si tu pac sa te bagi si tu in seama .
Asa ca vezi problema este invers .
Sa fi si tu sanatossssssssssss :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Albert »

popescu59 scrie:ce loc de pe podium este o performanta , eu care am lasat in urma vaporasul de plantat si am trecut la aruncatul din mina.
La 3 concursuri din acest an la care am participat am un bilant satisfacator un loc 4 un loc 3 si un loc 2 , in conjunctura cind sunt incepator al pescuitului din mina si un incepator in concursuri.
Bai..minorule(ai tu paru' alb da' mintea ti-e de 5).Te bati satisfacut pe burta cu rezultatele astea? Dupa ce un an de zile ai pescuit pe balta asta?Atat poti? Acum ti-ai luat-o si de la niste pescari care au vazut Tancabestiul mai mult in poze iar altii pentru prima data la concursul asta.Ce om mic esti... Ar trebui sa-ti fie rusine de rusinea copiilor tai si a oamenilor care te cunosc.In loc sa faci ciocu' mic tu te lauzi cu cate-o cupa si dushul zilnic.Ok, ma bucur ca esti curatel da' mai las-o dreq de pescuiala.Apuca-te de navomodelism, planorism, rulotism, culturism sau orie alt -ism si jur ca o sa am tot respectul pentru tine.

Felicitari tuturor concurentilor, mai ales debutantilor si fire intinse in continuare.

Avatar utilizator
PatrIcK
Mesaje: 51
Membru din: Mar Apr 24, 2012 21:34
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de PatrIcK »

@popescu
imi permit si eu sa ma bag putin in seama...din ce ati scris mai sus ar trebui sa inteleg ca dupa ce ati vazut ca am numai 14 ani a-ti luat-o mai usor cu pescuitul si ne-ati lasat sa castigam?
"Nu sta degeaba, că degeaba stai!"

Avatar utilizator
booghy28
Pescar de competitie
Mesaje: 141
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:48

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de booghy28 »

PatrIcK scrie:@popescu
imi permit si eu sa ma bag putin in seama...din ce ati scris mai sus ar trebui sa inteleg ca dupa ce ati vazut ca am numai 14 ani a-ti luat-o mai usor cu pescuitul si ne-ati lasat sa castigam?
Baieti , nu mai bagati in seama tot ce se scrie......... ati obtinut un rezultat foarte bun si muncit , meritati toate felicitarile noastre si tot respectul , jos palaria.
( echipa de pe avicola 3)
Nea popescule ... nu ai muncit in viata ta la pescuit cat au muncit baietii astia de pe avicola 4, asa ca te rog mai usor cu mistourile la adresa lor.
Divizia de crap al Clubului Sportiv Green Lake
Imagine

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de arsinel »

popescu59 scrie:.
De fapt am pescuit in nota mea caracteristica , la ora 19 facut gratar , la orele 21 deschis laptopu si facut conversatie, la ora 22 mers la dus , la ora 24 bagat in rulota la somn. Pe tot parcursul concursului TV a fost deschis 24 de ore din 24 deci relaxare totala. Asa pescuiesc eu nu fac dintr-un concurs un cap de tara si imi amintesc incontinu ca viata este scurta si merita traita . Adevarul ca este timpul celor de 14 ani care nu vor simti curind obosela a 3 nopti nedormite.
Si peste cand ai mai prins?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Decebalus »

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor.
La prima mea participare pe Tancabesti pot sa afirm ca balta este intradevar o balta frumoasa cu locuri de pescuit pline de neprevazut
Apetitului foarte scazut din aceasta saptamana il pun pe seama openului de saptamana trecuta care a tinut destul de mult .
Pestele nu a cooperat deloc:)))Nu cred ca are legatura cu nada sau lipsa de experienta a pescarilor:))
Se va linisti balta si se va prinde iar.Binenteles la BoiliesMania:)))
SpritZCarp

Tosa
Mesaje: 23
Membru din: Mar Sep 30, 2008 18:17
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Tosa »

Mare adevar (noi am vazut Tancabestiul din poze) dar avand cu noi un copil de 16 ani am vrut sa-i aratam ca oricat de greu si de imposibil pare un tel de atins(prinderea unui loc pe podium in cazul de fata)prin incredere in fortele propri,cunoasterea a cea de faci, daruire si prin munca poti reusi.Pentru noi a fost intradevar o mare realizare sa putem face la calitate 65.64kg si locul 3 pe sector.Le multumim tuturor celor care ne-au sustinut din comunitatea pescarilor din Cluj si in special domnului Viorel Dulamida.Am crezut in rezultat pana la ultimul cantar.
Multumim Vladut Mateianu pt. organizarea ireprosabila.
Multumiri si corpului de arbitri jos palaria ca profesionisti.
Multumim si lui George pt.poze.
Felicitari proprietarilor acestui lac care ne-a impresionat prin ceea ce ofera de la ultima piatra de pe jos pana la pesti din lac...(din poze nu-ti dai seama de adevar)
Felicitari si celorlarti participanti,invingatorilor si celor 2 echipe din Cluj pentru rezultatul obtinut.
Cu respect va saluta baieti de pe Pilhan..Puiu,Tosa si Tudor.
65,64kg Pilhan

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de cristiand »

PatrIcK scrie:@popescu
imi permit si eu sa ma bag putin in seama...din ce ati scris mai sus ar trebui sa inteleg ca dupa ce ati vazut ca am numai 14 ani a-ti luat-o mai usor cu pescuitul si ne-ati lasat sa castigam?



gramatica e mai usoara decat pescuitul! e valabil pentru toti care cred ca au ceva de spus si nu sunt in stare sa scrie corect!
quit fishing, stay in school!
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Pro Team »

Ati auzit de sectiunea Discutii Generale :?:
@ Popescu - parerea mea este sa va abtineti de la comentarii ca va mananca rechinii astia :lol:
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”