RECORD VITEZA BOILES

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Mesaj de danutlupu »

In 99 eram la Cupa Mondiala la Sarulesti si eram arbitru. Bilele care le-am aruncat erau ale unei echipe si nu le-am aruncat pe mal ci unde trebuie. Cat despre cantitate au fost echipe care au dat si 100 kg in balta, majoritatea echipelor se incadrau intre 10-50 kg. Fiind bobocel si descoperind cobra atunci recunosc ca am fost tare entuziasmat si m-a luat valul asa ca nu m-am putut abtine sa nu dau pana le termin, dar te asigur Vizitatorule ca nu s-a suparat nimeni ca le-am dat bilele in balta, dimpotriva le-am facut un serviciu.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

la asta nu m-am gindit,la concursul urmator o sa ii rog pe arbitri sa-mi nadeasca si mie si ma scap de o grija :lol: :lol: :lol:
urasc timpiti si pescari prosti.

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

:lol: :lol: :lol:

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Mesaj de danutlupu »

De ma dinozaure, acum de cand e moda si la noi cu concursurile la crap s-au mai schimbat treburile. Eu macar nu-s infumurat ca alti "maestri" si recunosc ca atunci am descoperit cobra si dupa cum ziceam nu m-am putut abtine. Dar sunt sigur ca multi "profesori de crap" care acum participa la concursuri mai mult din snobism, ar fi mancat boilies atunci daca le ziceai ca-s prajituri.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

ba lupule da tare mai iesti tu mai baieti ! sti proverbul cu "lupu" care nu ajunge la struguri si zice ca sunt acri ? eu presimt ca tu iesti .
zi-mi si mie trei nume de mixuri pe care le folosesti tu, trei retete de boiles, trei balti pe care ai pescuit TU cu boiles si pune 3 poze cu trei crapi prinsi de tine la boilies !

ps si pot sa te asigur ca nea rosioru, cel la carete referi tu , nu este de loc infumurat ci chiar dinpotriva. acum 2 ani am avut placerea sa pescuiesc cu dinsul la Peris si o noapte intreaga mi-a impartasit din experienta dinsului acumulata dealungul timpului...pe balti, nu din carti ca tine ! :evil:

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Mesaj de danutlupu »

"ba" yeti vad ca tu esti tare, dar de cap tata. Nu m-am referit deloc la nea' Cornel si nici prin cap nu mi-a trecut sa zic de el si nu stiu sincer cum de ti-a debitat capul asta; l-am cunoscut si eu si stiu ca e un om cumsecade. Ma refeream la atatia alti "maestri" care participa la concursuri doar de bravada ca sa nu fie mai prejos si sa nu le scada faima de pescar, mde.....obrazul subtire cu concursuri se intretine; cand enumeri in fata audientei concursurile la care ai participat stii cum e....altfel stropesti publicul nu?
Sa inteleg eu bine ce aberezi tu acolo, ca trebuie sa pescuiesc cu cele mai noi si la moda mix-uri scoase de nu stiu ce firma ca sa prind peste, crezi ca la mixul ala ultimul racnet se sinucid crapii; sau sa dovedesc ca ce? ca imi iau ultimile aparitii ca sa nu fiu mai prejos decat alt snob, asta inseamna pescuit pt tine ? Las asta in grija celor care i-am amintit mai sus, eu nu vreau sa dovedesc nimanui nimic, nu sunt cocos sa ma umflu in pene nici baiat de baiat de cartier; eu merg la pescuit din placere, ma duc in salbaticie pe Dunare sau pe alte balti unde este peste si nu agreez concursurile.
Iar daca imi iau scule bune sau echipament de calitate mi le iau ca sa ma simt comod si sa fac din pescuit o placere, nu ca sa-mi admire vecinu sculele si sa am cui sa ma laud ca dau cu nu stiu ce mix sau am lansete si senzori ultima tehnologie rupere de nori. Nu o sa-mi fie rusine sa dau cu o lanseta a mea favorita chiar daca e mai veche si nu mai e la moda si nu o sa-mi vand niste lansete bune luate de un an pt ca vezi doamne firma aia a scos modelul mai nou si nu mai sunt in pas cu moda, marketingul e facut de firmele mari sa se adreseze persoanelor mai putin ganditoare, ca sa nu zic altfel, intocmai pentru a avea vanzari constante.
Dar probabil nu am cui sa-i explic asta sa inteleaga, pe aici se pune baza tocmai pe asta, sa-ti iei tot ce e mai nou nu neaparat mai bun ca sa .........sa ce mai yeti ?
Iar vizavi de experienta mea in pescuit si in alte domenii, nestiindu-ma, eu zic sa-ti pastrezi opiniile pentru tine.
Vezi-ti de ultimile noutati ale tale, du-te si roaga-ti nevasta de 3 ori sa te bage in seama daca te simti cam neglijat (asta apropo de strugurii tai acrii), ia 3 pastile de care vrei tu poate de aceea ai presimtiri gresite mai baiatule si uite ca sa vezi ca nu sunt rautacios, poti sa pui si 3 poze cu tine de la concursuri poate impresionezi pe cineva.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

lupule , stii banku cu LUPU ? :D
LU PU LA mea ii place de tine ! :lol:
eu cred ca tu esti cu foamea-n gat, cari tot ce prinzi acasa si de aia ai boala pe aia de merg la concursuri si dau drumu la peste.
cate tone de crap ai carat din delta mai fomistule ? fac pariu pe 100 de kg de crap cu icre ca stai cu cortu ca esti fomist ! :lol:

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Mesaj de danutlupu »

Sincer sa fiu ma asteptam la asa un raspuns, se vede ca te-am nimerit in plin :lol:. Apropo, stii vorba cu prostia? Cu ea sa nu te pui ca oricum ai de pierdut, asa ca nu are rost sa-ti raspund ca tot o lepra vei ramane si nu am chef de polemici cu retardati. Eu am terminat subiectul asta, daca vrei sa-ti dai in petec arata-ti adevarata valoare, ai destui spectatori pe aici.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

lupule , ai IQ negativ sa moara mama ! nu cumva esti politai , ca alta meserie nu cred ca ai putea face !
si-am incalecat pe-o sa si te-am dat in pu.. mea ! :evil:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”