PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Stefan Popescu »

Catalin Bujita scrie:
Stefan Popescu scrie:Atenție! LRS - ului i s-a cerut dizolvarea, așa cum s-a cerut și AGVPSR. Ce te faci dacă judecătorii admit cererea de dizolvare a AGVPSR?

Urmeaza cu pasi repezi FRPS, apoi vom trai linistiti o perioada, vom ascuti sabiile si topoarele si vom iesi iar la lupta
FRPS nu poate fi dizolvată decât prin Ordin al Ministrului, dacă încalcă legea. Încă nu am încălcat-o și nici nu avem de gând.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Stefan Popescu »

cornel.s scrie:
Stefan Popescu scrie:
cornel.s scrie:Da` nu vreau sa te descurajez. Pregatirea mea juridica aplicata e redusa :D .
Ca de altfel și intelectul tău.
Iar ma subestimezi :roll: ?
Nu. Cred că te evaluez corect. Și singurele elemente de evaluare sunt aceste producții literare pe care le debitezi pe acest forum.
PS Crapmania cred că ar trebui să mă premieze, la cât trafic îi fac. Te-ai întrebat de ce topic-urile mele sunt cele mai frecventate? Îți spun eu; de frică. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de gor965 »

Catalin Bujita scrie:
Stefan Popescu scrie: Voi vă mâncați între voi, dar cred că nu pricepi.
Boala romaneasca
Mai degraba ...tiganeasca ! :mrgreen: Chestia e ca tiganii se bat ca chiorii intre ei ... pana vine politia. Dupa aia fac front comun si ori continua scandalul, impotriva legiuitorilor, ori se fac ca nu s-a intamplat nimic ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:Cornele, esti in somaj? :lol:
Nu Nea Vali. Aproape de pensie :D .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:
Catalin Bujita scrie:
Stefan Popescu scrie: Voi vă mâncați între voi, dar cred că nu pricepi.
Boala romaneasca
Mai degraba ...tiganeasca ! :mrgreen: Chestia e ca tiganii se bat ca chiorii intre ei ... pana vine politia. Dupa aia fac front comun si ori continua scandalul, impotriva legiuitorilor, ori se fac ca nu s-a intamplat nimic ! :D
:lol: :lol: :lol:
Treaba buna si asta.
Urban culture.

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Catalin Bujita »

Stefan Popescu scrie:
Catalin Bujita scrie:Cred ca Iuga avea dreptate cu anul lui de pauza pentru organizare. Mai cred si ca Brucan s-a inselat ni 1990 cand a zis ca avem nevoie de 20 de ani pentru ...... Sunt convins ca avem nevoie de mai mult
Cam atât durează organizarea. Dar organizarea trebuie făcută după Legea sportului, nu după ideile unora. Îți spun ceva noțiunile de competiții locale și competiții naționale?
Sper că odată o să pricepi că agitația asta a fost provocată de înființarea federației și anumiți domni s-au sințit loviți în interese. Și mă refer aci precis la cei care vă colectau taxele de participare la CN, fără să fie autorizați în acest sens.

Omule, ai tu dreptatea ta, pana la un punct, esti un fel de "rade ciob de oala sparta". Atat ne agitam si ne dam cu capul de pereti cand de fapt nu avem pentru ce. Federatia ta nu e gata si nici nu cred ca va fi vreodata, cand va fi te rog sa ne anunti ca venim imediat si vom activa statutar in interes propriu.
Vorbesti de locale si nationale, cand noi nu am avut bani sa mergem ca lumea la 3 etape pe Corbu, tu visezi la campionate cu 15 etape.... astea ar fi frumoase atunci cand ne-om pensiona, divorta, or creste copiii ... (ca sa avem timp de asa ceva), si vom fi superbogati (ca sa avem si banii). Acum e blana ursului din padure, poate nici atat. Daca ma iau dupa statutul tau cred ca nu o sa mai existe 3 cluburi in tara asta (Pelicanul, Corbu, si nu mai stiu care o fi avand balta si nababul lui), iar pe mine ma intereseaza sa pescuiesc si sa ma simt bine, nu sa fac hartii. Iar asta o pot face si la concursuri particulare sau

Tocmai datorita costurilor mari si pumnului in masa (ca sa nu zic in gura) din ultimul an, la noi in club exista din ce in ce mai puternic interesul de a participa la concursuri individuale decat la CN.
Eu vad CN-ul cu un singur scop: selectarea lotului national in vedera participarii la mondiale. Pai daca si asta dispare?! Mai bine mergem la concursuri mai interesante sau la pescuit de placere si ni se rupe de toate organismele astea impotente care nu-s in stare decat de scandaluri.

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Catalin Bujita »

Stefan Popescu scrie:
Catalin Bujita scrie:
Stefan Popescu scrie:Atenție! LRS - ului i s-a cerut dizolvarea, așa cum s-a cerut și AGVPSR. Ce te faci dacă judecătorii admit cererea de dizolvare a AGVPSR?

Urmeaza cu pasi repezi FRPS, apoi vom trai linistiti o perioada, vom ascuti sabiile si topoarele si vom iesi iar la lupta
FRPS nu poate fi dizolvată decât prin Ordin al Ministrului, dacă încalcă legea. Încă nu am încălcat-o și nici nu avem de gând.

Pentru asta trebuie intai sa existati, pe cand de aici nu se vede un copil nascut, ci doar un fetus prematur

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de miyagi »

Catalin Bujita scrie:
Stefan Popescu scrie:Atenție! LRS - ului i s-a cerut dizolvarea, așa cum s-a cerut și AGVPSR. Ce te faci dacă judecătorii admit cererea de dizolvare a AGVPSR?

Urmeaza cu pasi repezi FRPS, apoi vom trai linistiti o perioada, vom ascuti sabiile si topoarele si vom iesi iar la lupta
FRPS nu poate fi dizolvată decât prin Ordin al Ministrului, dacă încalcă legea. Încă nu am încălcat-o și nici nu avem de gând.[/quote]


Pentru asta trebuie intai sa existati, pe cand de aici nu se vede un copil nascut, ci doar un fetus prematur[/quote]

Muamaaa! Ce ti-ai loat-o Faneee!!!! :mrgreen:
Urban culture.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Stefan Popescu »

Cătălin,
Din lipsă de cunoștințe juridice faci confuzii între termeni. Una este existența, dată de Instanță prin decizie definitivă și irevocabilă și alta este recunoastrea ca structură sportivă care se face ulterior dobândirii personalității juridice. Ce nu se spune pe aici, este faptul că noi am câștigat în justiție obligarea ANTS să ne elibereze CIS-ul. Așa că stai liniștit, așa cum stau și eu!
Nu am aceste pretenții nici de la dușmanul somnilor. :lol: :lol: :lol: :lol:
Mai pun odată temeiul de drept:
Art. 35
(1) Federatiile sportive nationale sunt structuri sportive de interes national, constituite prin asocierea cluburilor sportive si asociatiilor judetene si ale municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport.
(2) Potrivit prezentei legi federatiile sportive nationale sunt persoane juridice de drept privat, de utilitate publica, autonome, neguvernamentale, apolitice si fara scop lucrativ.
(3) Dobandirea personalitatii juridice se face in conditiile legii.
Pentru alin. 2 și 3 operează OG 26/2000.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:Cătălin,
Din lipsă de cunoștințe juridice faci confuzii între termeni. Una este existența, dată de Instanță prin decizie definitivă și irevocabilă și alta este recunoastrea ca structură sportivă care se face ulterior dobândirii personalității juridice. Ce nu se spune pe aici, este faptul că noi am câștigat în justiție obligarea ANTS să ne elibereze CIS-ul. Așa că stai liniștit, așa cum stau și eu!
Nu am aceste pretenții nici de la dușmanul somnilor. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ce-ar mai fi sa le ai to`mai de la mine?!
Si dupa linistea asta a ta banuiesc ca vei primi CIS-ul si vei redeschide balastierele, sau?
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”