CUPA INTERCLUBURI-DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Am si eu o parere

Mesaj de oanavictor »

[quote="Busse"] e ca si cum maine vremsa jucam un fotbal 44 la 44 nu merge.

Dar ai vazut fotbal de 3 la 3 si rugbi de 4 la 4 :?: :?: handbal 2 la 2 ,baschet 1 la 1 :?: :?: si hochei numai cu portarii :idea: :idea:

In situatia de care spui tu ,niciodata VASLUIUL NU REUSEA SA BATA DINAMO LA BUCURESTI ,pentru ca de la Dinamo ar fi jucat Lobont ,Niculescu si Danciulescu ,iar de la Vaslui ...........muraturi,verdeata si Porumboiu :lol: :lol: :lol:



CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Am si eu o parere

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: In situatia de care spui tu ,niciodata VASLUIUL NU REUSEA SA BATA DINAMO LA BUCURESTI ,pentru ca de la Dinamo ar fi jucat Lobont ,Niculescu si Danciulescu ,iar de la Vaslui ...........muraturi,verdeata si Porumboiu :lol: :lol: :lol:
vasluiul a batut pe dinamo pt ca Porumboiu a stat la locul sau in tribuna.
nici nu a intrat in teren sa joace, nici nu a antrenat echipa, lucruri la care nu se pricepe.
The One Team

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Propunere standuri:

Imagine
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Busse

Radule, fotbalul se joaca in 11, iar o echipa care n-are 11 jucatori, nu se inscrie in campionat...in pescuitul la crap nu exista nici o regula in sensul asta, asa ca ar trebui lasat organizatorul sa hotarasca, mai ales ca initiativa ii apartine...

@ Romica

n-ai inteles...un club va inscrie un numar de echipe egal cu numarul cluburilor participante, deci Senzor va inscrie 10 echipe numai in cazul participarii a 10 cluburi ceea ce eu cred ca nu este cazul :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Datorita numarului foarte mic de cluburi [3]care vor sa participe la aceeasta competitie ,propun ca aceeasta sa se amane pentru 2008.
Oricum prin participarea numai a 3 cluburi rezultatul final nu era edificator si nu se putea face o analiza privind puterea pescarilor si a cluburilor respective .
PENTRU ANUL 2008 DORESC CA TOATE CLUBURILE INFIINTATE CAT SI CELE CARE SE VOR INFIINTA SA POATA PARTICIPA CU CEL PUTIN 10 ECHIPE DE FIECARE CLUB ,IAR DACA VA FI NEVOIE ACEASTA COMPETITIE SA SE DESFASOARE IN 2 MANSE DE CATE 5 CLUBURI SAU MAI MULTE SI O FINALA DE CEL PUTIN 5 CLUBURI .


CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

oanavictor scrie:...PENTRU ANUL 2008 DORESC CA TOATE CLUBURILE INFIINTATE CAT SI CELE CARE SE VOR INFIINTA SA POATA PARTICIPA CU CEL PUTIN 10 ECHIPE DE FIECARE CLUB...
Usor de spus (mai ales pentru bucuresteni), greu de realizat pentru noi. Pentru Constanta (avand in vedere ca mai sunt si constanteni competitivi inscrisi la alte cluburi) 3 echipe sunt deja prea multe. Asta daca vrem un pescuit competitiv... Din pacate idealurile constantenilor nu sunt pentru moment concursurile "profi" de crap. "Traista forever" :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Imi pare rau ca trenuie sa va contrazic - la fotbal se joaca 11-11 ca asa s-a stabilit de catre o organizatie mai puternica din lumea asta.
Daca FIPS face Campionatul Mondial cu 3 echipe de cate 2 pescari si 2 rezerve eu cred ca ei au un motiv.... care poate noua ne scapa.
Cred ca Echpa domnului Mateianu are mai mult de 3 echipe de valoare dar mai cred ca roata deja a fost inventata si eu nu mai vreau sa caut sa o inventez.
Parerea mea daca ar exista un asfel de concurs cluburile trebuie sa isi prezinte cele mai valoroase 3 formatzii si doar o nationala de fiecare club.
Daca de exemplu vor veni 3 echipe de 6 de la acelasi club dupa 36 de ore vor trage pt echipa cea mai bine clasa - incorect.
Esti club puternic - selectioneaza 3 echipe si fa-te cunoscut.
In Africa de SUd echipa nationala se face dupa 6 sau 8 etape de calificari unde participa sute de echipe ca altfel veneau 44 de echipe Africa de sud 1-44 la CM de pescuit.

Frustrarile lui Radu Badica
cu o echipa plina de seminte

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Exemplele din alte sporturi sunt interpretate in fel si chip.
Problema cu non-combatul nu se rezolva cu 10 echipe de la acelasi club pe balta!
O echipa de fotbal are 22 de jucatori in lot dar in teren intra 11.
Pe de o parte s-a cerut pentru constituirea federatiei infiintarea de cluburi in tara iar pe de alta parte gandim sisteme competitionale care exclud din start posibilitatea acestora de a participa.Corect este asa cum spune Radu , dupa modelul de la calificari.Altfel veti scoate din competitie majoritatea cluburilor din tara.
In primul an participa loturi de la toate cluburile, ultimile 2 -3 clasate retrogradeaza si apoi se pot bate pentru a reveni in prima liga cu alte loturi care pot apartine aceluiasi club.
The second best is the first loser!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Asa am gandit-o eu ,tinand cont ca nu sunt cluburi suficiente [5 sau 6 dupa socoteala mea ]

Nu cred ca ar fi fost relevant sa se tina concursul cu 3 cluburi a cate 3 echipe fiecare .
Pentru viitor ,este clar ca numarul cluburilor va creste ,iar un concurs de genul acesta cu 10 -15 cluburi va fi foarte normal sa se dispute in loturi de cate 3 echipe ,eventual cate 2 loturi de cate 3 echipe de fiecare club si calificari pentru finala .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”