Carptrotter

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

...
Fişiere ataşate
fr3.jpg
fr3.jpg (80.4 KiB) Vizualizat de 1593 ori
fr6.jpg
fr6.jpg (49.11 KiB) Vizualizat de 1593 ori
fr5.jpg
fr5.jpg (40.79 KiB) Vizualizat de 1593 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de nit_matias »

cam tare, 250 euro de persoana pescuitul o saptamana si pe cele mai bune momente, cand se prinde peste mare. frumos rau ce sa mai spunem. asteptam si alte balti, poate te mai apropii de Romania. ceva pe Bulgaria, pe Croatia ar fi tare, chiar si Serbia.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Carptrotter

Mesaj de popescu59 »

Asa este daca tot ne-ai injectat nu ne lasa cauta sa ne arati ceva unde ar fi o cheltuiala mai mica cu transportul ca asa locatiile nu sunt exagerat la pret dar ne omoara drumul , asta daca vrei sa faci ceva in familie daca vrei sa faci ceva intre 3-4 pescari nu ar fi chiar asa mare cheltuiala te mai scazi la transport dar si aici intervine masina de transport fiindca automat trebuie sa ai o duba pentru toate sculele.
Totusi poate ai ceva mai spre zona noastra sa ne putem facem planuri . Oricum multumim mult ne-ai pus in miscare in acesta perioada cind visele ne napadesc noapte de noapte .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

popescu59 scrie:Asa este daca tot ne-ai injectat nu ne lasa cauta sa ne arati ceva unde ar fi o cheltuiala mai mica cu transportul ca asa locatiile nu sunt exagerat la pret dar ne omoara drumul ... .
Este o balta care se potriveste de minune cererii tale, are un stoc de pesti excelent, cu stuf, plauri, salcii pletoase, pomi pe maluri, pontoane, plantat/neplantat, restaurant, dus...abonament anual :wink: ...balta ca asta nu o sa gasesti usor "afara", cel putin eu nu am gasit una care sa semene macar...si spun aste fara sa fac misto si fara sa am interese...
Fişiere ataşate
t3.jpg
t3.jpg (62.95 KiB) Vizualizat de 1513 ori
t2.jpg
t2.jpg (50.92 KiB) Vizualizat de 1513 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

Referitor la balti de prin tari vecine Romaniei, trebuie sa spun ca nu am fost, in afara de Nagykallo care este arhicunoscut pescarilor de crap din Rou...dar acest topic este deschis tuturor celor care au alt "ceva" :D de prezentat.
"Keep it simple!"

Vlad Dracu
Mesaje: 7
Membru din: Vin Feb 01, 2013 0:23

Re: Carptrotter

Mesaj de Vlad Dracu »

Vezi Nae ca exista...poti chiar sa te combini la un taxi in 2-3 pescari ca sa iesi mai ieftin cu transportul ! :lol:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Carptrotter

Mesaj de popescu59 »

RSC

Foarte adevarat ce spui despre balta de la noi , vad ca nu stii ca sunt abonat acolo , dar uneori parca vrei sa mai schimbi mediu si cauti sa mai pescuiesti si in alte locatii , asa ca astept in continuare sa vad oferta cu alte lacuri .Oricum eu iti multumesc pentru ca ne tii in priza .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

popescu59 scrie:RSC

....dar uneori parca vrei sa mai schimbi mediu si cauti sa mai pescuiesti si in alte locatii ...
pai te mai duci si la mvx ca tot iti place sa pup..pescuiesti ca la bowling...si schimbi si mediul :D

popescu59 scrie: asa ca astept in continuare sa vad oferta cu alte lacuri .Oricum eu iti multumesc pentru ca ne tii in priza .
asteapta, asteapta...numai ca, din punctul meu de vedere, dupa Tancabesti nu prea mai am alta locatie apropiata de mentionat :)
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de nit_matias »

hai sa bag eu o frumusete

Serbia
Palcic
pesti de peste 20 kg, balta are 50 ha din cate stiu eu sa citesc in limbi d'astea grele
pret 100 eur o saptamana
35 eur de vineri pana duminica
Fişiere ataşate
p1.jpg
p1.jpg (115.15 KiB) Vizualizat de 1466 ori
2.jpg
2.jpg (116.63 KiB) Vizualizat de 1466 ori
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de nit_matias »

si tot Serbia

Lacul Joca

Suprafata de 500 ha
permis de zi 10 eur
permis de zi cu ponton 15 eur
permis de noapte 15 eur

crap de peste 15 kg
Fişiere ataşate
joca1.jpg
joca1.jpg (88.13 KiB) Vizualizat de 1461 ori
9.jpg
9.jpg (17.86 KiB) Vizualizat de 1461 ori
8.jpg
8.jpg (35.98 KiB) Vizualizat de 1461 ori
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”