Sa batut iar Recordul.........89lb adica aproape 45 kg

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

La voi pe forum vad ca vreti doar voi sa aveti dreptate ce mare greseala am facut ca mi=am dat cu parerea ? ca am boala pe tarani plecati la capsuni si care fura si ne fac tara de ras ? Mai bine vedetiva de treburile voastre si de crapi, nu le mai luati apararea smecheritilor astia care au uitat ca sunt romani si se poarta in tara lor de munca cu romani ca cu niste ratati. Ei nu mai au prieteni, nu mai au dumnezeu.

@vladut mateianu
poti sa ma muti unde vrei, nu imi e rusine cu gandirea mea.

@florinw

nu mai stiu bine sa scriu romaneste pentru ca sunt plecat de 12 ani din tara. e vreo problema ?

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

costica scrie:La voi pe forum vad ca vreti doar voi sa aveti dreptate ce mare greseala am facut ca mi=am dat cu parerea ? ca am boala pe tarani plecati la capsuni si care fura si ne fac tara de ras ? Mai bine vedetiva de treburile voastre si de crapi, nu le mai luati apararea smecheritilor astia care au uitat ca sunt romani si se poarta in tara lor de munca cu romani ca cu niste ratati. Ei nu mai au prieteni, nu mai au dumnezeu.

@vladut mateianu
poti sa ma muti unde vrei, nu imi e rusine cu gandirea mea.

@florinw

nu mai stiu bine sa scriu romaneste pentru ca sunt plecat de 12 ani din tara. e vreo problema ?
aha ,deci si tu faci parte dint clica tradatorilor de neam si tara

aici sint citeva chestii care nu le-am intzeles:

taranii care sint plecatzi la cules de capsuni fura?sau altzi smecheri?

si ce te deranjeaza pe tine ce fac altii?sau itzi fac concurentza...

nu mai stiu bine sa scriu romaneste pentru ca sunt plecat de 12 ani din tara. e vreo problema ?[/quote]
dar ai stiut vre-o data sa scrii corect romaneste?

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

Vladut Mateianu scrie:@edwyn
Aici nu suntem pe un forum unde sa fie sterse parerile oamenilor. Eventual pot doar sa-i mut postarea la alt topic....
Vladutz il cunosti pe acest costica?

pare interesant faptul ca a aparut din senin,a reusit din 3 postari sa stirneasca valuri (astea cresc traficul) si arata ca si cum ar fi protejatul tau...

e cumva un nou carmolist da la un nivel mult mai slab?

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

daca ajungem sa ne injuram fara sa ne cunoastem este doar vina ta, vad ca ti-o cauti. te-am jignit cu ceva fratioare de ma faci betiv ? ne cunoastem de undeva sau care e problema ta. vezi ca mai citesc si neveste si copi si nu am chef de scandal !

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

costica scrie:daca ajungem sa ne injuram fara sa ne cunoastem este doar vina ta, vad ca ti-o cauti. te-am jignit cu ceva fratioare de ma faci betiv ? ne cunoastem de undeva sau care e problema ta. vezi ca mai citesc si neveste si copi si nu am chef de scandal !
Costica cred ca ai gresit forumul, aici se vb despre pescuit. :roll:

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

costica scrie:daca ajungem sa ne injuram fara sa ne cunoastem este doar vina ta, vad ca ti-o cauti. te-am jignit cu ceva fratioare de ma faci betiv ? ne cunoastem de undeva sau care e problema ta. vezi ca mai citesc si neveste si copi si nu am chef de scandal !


cine si unde te-a facut betziv?

Carmolistu este un personaj care "anima" forumul iarna trecuta .vezi arhiva.

nu stiu cine si-o cauta si cine provoaca,iar vis-a-vis de jignit,prin postarile tale jignesti un sfert din romani.

tocmai pt ca mai citesc neveste si copii ar trebui sa te mai controlezi si sa te limitezi la discutzii din domeniu pescuitului la crap,acesta fiind de fapt scopul forumului

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Mdea ... suparatoare unele interventii ....
Cred ca mai important de combatut sint ideile, iara nu gramatica ... desi in cazul lui Costica e clar: a facut limba romana cu profesorul de traforaj. Asta nu inseamna insa ca cei care-l corecteaza cu spor sint cei mai buni gramatici din zona (Florin, nu exista in limba romana "vre-o").
In fine ... cei mai multi dintre pescari se incadreaza in limitele normalului cu gramatica, adica fac aceleasi greseli ca cele 80 de procente din populatia Romaniei. Sa-i lasam totusi sa se exprime asa cum pot, atit timp cit intelegem ce spun si sint oameni de omenie.

Toate cele bune!
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

checienriliz scrie:Mdea ... suparatoare unele interventii ....
Cred ca mai important de combatut sint ideile, iara nu gramatica ... desi in cazul lui Costica e clar: a facut limba romana cu profesorul de traforaj. Asta nu inseamna insa ca cei care-l corecteaza cu spor sint cei mai buni gramatici din zona (Florin, nu exista in limba romana "vre-o").
In fine ... cei mai multi dintre pescari se incadreaza in limitele normalului cu gramatica, adica fac aceleasi greseli ca cele 80 de procente din populatia Romaniei. Sa-i lasam totusi sa se exprime asa cum pot, atit timp cit intelegem ce spun si sint oameni de omenie.

Toate cele bune!
ai dreptate.acesta e un forum de pescuit nu unul de gramatica,deci unele greseli sint tolerabile.asa cum ai spus de condamnat sint ideile si mentalitatea unora.intentzia mea era de ai arata lui costica (aici te las sa ghicesti de ce nu scriu cu majuscula) ca el cu gramatica lui perfecta este in masura sa judece pe altzii care au "uitat"de unde au plecat,..nu mai stiu vorbi corect romaneste....si ca pina la urma acest forum ar trebui sa trateze pescuitul la crap,chestiune omisa de el pina acum in toate postarile lui

partea trista a problemei (si asta nu mai e caterinca) este ca daca noi romanii ne vorbim si ne consideram in acest fel unii pe altzii atunci ce mai putem pretinde de la alte natzii?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”