ABONAMENTE 2013

Moderator: Dan Mateianu

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de cipica »

Mare sau nu diferenta, astea sunt preturile. Pe de alta parte vezi ca o partida de 4 zile este 100 euro adica aproximativ 110 ron/ 24 ore. E chiar atat de mult?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mie mi se pare ok, totusi este vorba despre Sarulesti......

Pachete de 1 saptamana nu mai exista Cipica ? Nu am timp anul acesta de mai mult de 10 iesiri(dintre care 7-8 in delta cu cortul) asa ca aceasta varianta m-ar avantaja cel mai mult..... Si poate or mai fi si altii in postura mea !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Lao »

Mda...nu am socotit asa, se pare ca nu e rau 500 euro 5 partide a 4 zile ...
Insa cel de 1000 euro e cel mai avantajos. Mai ales si pt pescuit la rapitor unde ai sansa sa-ti bati recordul la salau.

Avatar utilizator
V.adrian
Mesaje: 79
Membru din: Mie Dec 15, 2010 15:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de V.adrian »

Ambele variante sunt destul de convenabile...la abonament..timp sa ai :wink: !
pescarii de CRAP,nu ies la pensie!!

atamanu
Mesaje: 43
Membru din: Lun Noi 16, 2009 17:58

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de atamanu »

Este voie cu insotitor? Multumesc anticipat pentru raspuns.

Avatar utilizator
ddaniel
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 25, 2011 7:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti sector 2

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de ddaniel »

cipica scrie:Abonamentul include:
-pescuit nelimitat la crap si salau in sistem catch & release, 4 lansete pentru crap sau 1 lanseta pentru spinning
-barca cu vasle
-cort Campmor (tip safari)
-posibilitatea de a face dus la hotel
-pescarul are dreptul de a avea un insotitor.

-Pescuitul se face in partea stanga a hotelului, pana la baraj Gurbanesti
-Dupa descarcarea bagajelor masina va sta in parcarea hotelului Raduta. Deplasarea de la hotel/ masina la stand si de la stand la hotel/masina va fi asigurata de personalul complexului Raduta indiferent de numarul de solicitari zilnice.
-Vizitatorii trebuie anuntati cu doua ore inainte de sosire iar acestia vor fi preluati si condusi catre locul de pescuit de catre personalul complexului. Orice vizita neanuntata respectiv masina langa locul de pescuit duce la PIERDEREA ABONAMENTULUI.
-Pescuitul se face pe baza de rezervare cu minim 5 zile inainte.
Pret 1000 euro

pentru lamuriri suplimentare, mail la cpk@cipicrap.ro
_
Poate esti amabil sa ne dai niste explicatii la urmatoarele : Un var de-al meu locuieste in GURBANESTI si lucreaza in SANDULITA mi-a comunicat ca inca din luna Noiembrie a anului trecut, apa este foarte scazuta, si vazut personal cum se trage cu navoadele incepind de la Gurbanesti si pina la hotel, iar tot pestele prins [absolut tot pestele inclusiv crap , amur, salau si sturion] este aruncat apoi in dreapta hotelului. Accest lucru se intampla si in ziua de azi. Multumesc.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de osc1or »

acum depinde de unde vezi problema... in stanga cand stai cu spatele la hotel, cu fata la apa, sau in stanga cand stai vis a vis de hotel, pe malul celalalt :)
Critic echilibrat

atamanu
Mesaje: 43
Membru din: Lun Noi 16, 2009 17:58

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de atamanu »

atamanu scrie:Este voie cu insotitor? Multumesc anticipat pentru raspuns.
:?:

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de cipica »

Da, este voie cu insotitor.

Nu am cunostinte despre faptul ca cineva ar prinde crapi cu navodul la Sarulesti si i-ar muta dincolo de hotel. Poate este vb de pescuitul sturionilor care se afla in numar foarte mare acolo. Am sa ma documentez.
Mai mult, care crezi tu ca ar fi logica in a scoate abonamente si pachete de pescuit la vanzare ca mai apoi sa se scoata pestele din balta?

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de didi-ionita »

cipica scrie:Da, este voie cu insotitor.

Nu am cunostinte despre faptul ca cineva ar prinde crapi cu navodul la Sarulesti si i-ar muta dincolo de hotel. Poate este vb de pescuitul sturionilor care se afla in numar foarte mare acolo. Am sa ma documentez.
Mai mult, care crezi tu ca ar fi logica in a scoate abonamente si pachete de pescuit la vanzare ca mai apoi sa se scoata pestele din balta?
nu tin cu nimeni ... dar mie greu sa cred ca poti sa navodesti 2-300 de ha de apa , mai ales la ce e pe sub apa pe acolo ... poti , in cel mai rau caz sa o piepteni un pic , dar nu poti sa o chelesti , daca imi e permisa comparatia ...

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”