PROPUNERI REGULAMENT , PROPUNERI ARBITRAJ

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PROPUNERI REGULAMENT, PROPUNERI ARBITRAJ.

Mesaj de Vali Vesa »

viorel doloc scrie:...la loc vizibil, si sa "iasa"(varful acestora) din apa, suficient(10-20 cm.)...
si un starlet in cap, pentru timp de noapte :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

PROPUNERI REGULAMENT, PROPUNERI ARBITRAJ.

Mesaj de viorel doloc »

Sau o lanterna.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

mai lasati-ma, faratilor cu atatea obligatii, ca vorba lui Val, nu suntem la puscasii marini...deja "unii" se si gandesc cum sa fie pusi pichetii...sa mor eu de n-ati inebunit de tot...prostie mai mare decat asta cu cantaritul obligatoriu al tutror pestilor prinsi pana-n momentul respectiv, n-am mai auzit !

@ ala cu pichetii

tu nu-ti dai seama ca cineva isi poate lega sacii de picheti pe care tu n-ai cum sa-i vezi si la cantarul urmator ii scoate mai la suprafata

bai, reveniti-va, va rog eu frumos, sau organizati voi concursuri cu regulamente din astea psihedelice...obligatoriu un numar de picheti care sa iasa din apa 20,5 cm....maxim 485 de grame de nada data in 7 ore si 25 de minute de concurs etc.,etc....sunt curios cati participanti vor fi ????

nu va suparati de caterinca, dar parerea mea este ca totul este putin cam ridicol, dar mai incercati...cine stie ! :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

iti urez spor la treaba la organizarea in spirit lejer ale concursurilor Clubului Pescarilor si crede-ma pe cuvant ca la anul, la cele ale APCR-ului si CS Senzor, sau ale mele & Nae, vor fi reguli stricte. Iar anumite echipe vor fi pazite noaptea cu agenti de paza.
astfel, toata lumea ( si in special eu, care oricum nu mai particip) va sta linistita!
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ps
tataie (cristi mitrea) a contactat deja firma BGS!
The One Team

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Andrei, daca tot nu participi la anu la niciun concurs cine te va inlocui??
automat cred ca si Vladut nu va face parte din echipa.Care sunt cei noi pe care va bazati voi cei de la SENZOR?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

@ cornelserbu

Se modifica constitutii, se modifica legi la nivel national si international,se modifica regulamente in sporturi foarte bine puse la punct si ..la noi,care suntem relativ incepatori, sa nu se faca nimic ?!?!
Si legat de participanti,eu cred ca predomina cei care vor conditii sigure de concurs,eu unul nu am sa mai particip in viata mea la concursuri fara arbitrii (implicit fara regulament aplicat).
Eu respect parerea dvs.de a promova o libertatea in regulament bazandu-va pe respect reciproc si "prietenie"...Avem ca exemplu un concurs la care am participat amandoi ...si a iesit ce a iesit. (am fost in dreapta dvs. la doua standuri) .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei Vladeanu

eu cred ca deja cadem in misticism :lol: :lol:

Sunt de acord cu concursuri serioase , bine arbitrate si cu reguli stricte , dar sa pastram totusi intre noi o nota de competitie sportiva , de prietenie si de respect reciproc , cum eu zic ca exista deja intre foarte multi pescari din cei care scriu aici si din cei care participa la competitii .
Altfel ajungem sa angajam detectivi perticulari sau sa ne ocupam de spionat adversarii cind nu stau cu vesta pe ei , in loc sa ne vedem de pescuit . Sau in loc sa cautam pestele vom cauta obscure motive de contestatii si parca nu e in regula .
Stii tu mai bine ce e de facut , dar gindeste-te ca nu suntem toti hoti si mai venim si sa ne simtim bine si sa prindem peste . Daca mai si ciugulim un loc pe podium este excelent , daca nu oricum ne-a facut placere sa fim cu prietenii .
Asta cu BGS-ul cred ca este o problema , care fie arata incapacitatea noastra de comunitate de a ne rezolva problemele singuri ( arbitrii , sanctiuni , etc ) , fie un exercitiu de forta al cuiva , fie pur si simplu o gluma . Mai buna si mai corecta e calea aia pe care o spuneai ca APCR isi va organiza concursurile dupa regulamentul propriu si va primi la concursuri numai echipe "verificate"si acceptate de asociatie .
Asa se va naste si o alta competitie intre organizatori , care nu va fi legata strict de banii de premiu .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Val
La Cupa internationala a Romaniei 2007 pe Sarulesti am fost supravegheati de jandarmi si nimeni nu s-a suparat. Cintarul se facea fara martori si puteai cintarii pestele la sfirsitul concursului.
Nimeni nu a comentat si nimeni nu a contestat.
Stii de ce? Pt. ca 27 de echipe erau de afara iar restul de 25 din Romania. Cele 25 de echipe Romanesti si-au vazut de treaba si in final au ocupat podiumul in totalitate.
Toate acestea au fost posibile pt. ca au lipsit circotasii. Echipele care la fiecare concurs vad numai furaciuni si aranjamente.
Pe Sarulesti echipele se selecteaza si nu vor fi discutii niciodata.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@C.Rosioru
si pe Sarulesti sau facut o gramada de combinatii;

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”