Reclamatii - AICI va rog !

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Va astept si cu alte intrebari.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de ionut72 »

Lukyan scrie:Va astept si cu alte intrebari.
In regula, si tacerea e un raspuns!


P.S.1 (continuare). In cadrul topicului "Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancabesti" ti-am pus o intrebare (in legatura cu posibilitatea sotiei de a pescui gratis cu o undita/teava"), intrebare la care ai dat de inteles ca si tu, personal, la randu-ti, ai fi de acord ca raspunsul sa fie unul pozitiv si ca, mai mult, vei supune atentiei administratiei acesta problema.

Dupa raspunsul transat insa pe care mi l-ai dat in ultimul post (si care inteleg ca este punctul de vedere al administratiei), anume "ca insotitorul care vrea sa pescuiasca cu una dintre sculele folosite de pescar, in acel moment, devine, la randu-i, pescar si, ca atare, va plati taxa intreaga", inteleg ca acesta doleanta are mici sanse de a fi aprobata.

Totusi, in continuare, sunt curios daca adminstratia se va dovedi in continuare inflexibila in acesta privinta si astept, cu speranta, raspunsul tau (gandindu-ma ca acest principiu deja a fost abolit pe Tancabesti 1 si insotitorul pescuieste platind jumatate de taxa :P ).
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de ionut72 »

Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc.
In ce ma priveste, nici o discutie cu pescarii de pe forum nu este inutila, ci din contra.

Apreciez ca administratia a numit o persoana (pe tine) care sa fie in stare sa poarte dialogul cu pescarii la nivelul la care o faci tu.

"Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc. .."

Altfel, nu te-am somat in nici un caz sa te grabesti sa-mi dai raspunsul promis, ci doar am facut legatura dintre cele 2 subiecte de discutie de pe cele 2 topicuri diferite.


P.S. Avand in vedere ca existenta - inexistenta lui dumnezeu este o antinomie ... sunt agnostic (dar promit sa-mi dedic intreaga eternitate, dupa moarte, aflarii adevarului).
P.S.1. La mine, Sambata, e ziua a 6-a! :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de ionut72 »

Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc.
Ma rog, fiecare il scrie dupa cum crede de cuviinta, eu o fac cu minuscula. Pot intelege ca anumite lucruri sunt "sacre" pentru altii, dar nu inteleg de ce au pretentia sa fie "sacre" si pentru mine.
Astept intrebari [ ... ] obiective.
Trebuie sa fii de acord cu mine ca, in ce ma priveste, cata vreme nu sunt, concomitent, si cumparator si vanzator, n-am cum sa fiu 100% obiectiv in propuneri! Pana la urma, vorba ta, "balta goala e treaba administratiei" :)

Scuze de off-topic!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de ionut72 »

Lukyan scrie:Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc.
Ultimul post (al meu) nu necesita, neaparat, raspuns din partea ta (ca si acesta dealtfel). Asa ca nu vad cum "abuzez de bunavointa ta". Ca atare, voi considera (pentru prima si ultima oara) ultimul post al tau o scapare. Ma opresc aici cu acest subiect, astept raspunsul promis!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de radu_popeanu »

Daca tot e topic de reclamatii, am sa fac si eu una, care m-a deranjat foarte tare cat am pescuit 3 zile pe acest minunat lac: Fratilor, toaletele "ecologice", or fi ele bio, dar sunt mega mega neigienice (adica pline cu varf)! Mai trimiteti prin zona o autospeciala (sau cativa baieti cu nasul tare) sa le goleasca, caci e imposibil sa iti indeplinesti nevoile fiziologice in ele! Ne mai miram ca proprietarii terenurilor de pe marginea lacului ( ma refer la zona Vaci, de exemplu) mai fac scandal cand vad pescari pe terenurile lor, terenuri care sunt cam pline de ........ chestii cu mot, acoperite cu cate o bucatica de Zewa! Mi se pare absurd sa mergi din capatul baltii pana la restaurant sa poti avea acces la o toaleta cat de cat decenta! Numai bine!
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de gabi1 »

radu_popeanu scrie:Daca tot e topic de reclamatii, am sa fac si eu una, care m-a deranjat foarte tare cat am pescuit 3 zile pe acest minunat lac: Fratilor, toaletele "ecologice", or fi ele bio, dar sunt mega mega neigienice (adica pline cu varf)! Mai trimiteti prin zona o autospeciala (sau cativa baieti cu nasul tare) sa le goleasca, caci e imposibil sa iti indeplinesti nevoile fiziologice in ele! Ne mai miram ca proprietarii terenurilor de pe marginea lacului ( ma refer la zona Vaci, de exemplu) mai fac scandal cand vad pescari pe terenurile lor, terenuri care sunt cam pline de ........ chestii cu mot, acoperite cu cate o bucatica de Zewa! Mi se pare absurd sa mergi din capatul baltii pana la restaurant sa poti avea acces la o toaleta cat de cat decenta! Numai bine!
Astept intrebari, solicitari, discutii obiective.

Multumesc. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”