Serbian carp classic

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Serbian carp classic

Mesaj de Lucian SV »

da chiar panarama asta de topic, despre zoaia de la Gheboaia sârbilor nu se poate închide, șterge sau elimina?

adiovi75
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 14, 2013 12:41

Re: Serbian carp classic

Mesaj de adiovi75 »

Peter Lero scrie:Stimati pescari romani,

o sa incerc sa explic adevarul cum a fost, desfasurarea concursului, evenimentele neplacute, incercare de pacalire si inselare,
etc., si mai multe. Nu este frumos din partea unor pescari romani, care au fost sau nu la competitie, sa comenteze fara sa cunoasca adevarul.
Stiind foarte bine pescarii romani si traditia lor de tentative de frauda, organizatorul a plasat langa arbitri si o echipa de paza care nu a fost vizibila. In plus, unde a fost posibil a existat si monitorizare cu camere video. Toate conversatiile radio cu Motorole au fost ascultate si traduse de roman din Deliblato cu ajotorul politiei.
Astfel s-a descoperit urmatorele:
1. Arbitrul roman a fost exclus din arbitraj datorita faptului ca a avut comunicatia cu Dudi Baits Team prin Motorola care a fost ascultata. Acesta a fost interzis. Acest arbitru a cantarit un ten de DBT 6,3 kg si peste a avut real 4,9 kg conform celei de a doua cantariri ceruta de centrala arbitrilor. Greutatea targii de cantarire nu a fost scoasa. In plus arbitru roman a incercat sa dea inapoi statia motorola pe furis. DB team nu a fost descalificat pentru aceasta situatie desi ar fi meritat-o.
Cine a avut bani sa participa la acest concurs nu a luat in calcul si tariful telefonie mobile in Serbia.
Adevarul e ca multi au participat datorita faptului ca taxa de inscriere a fost mica comparativ cu premiile acordate.

SI chiar daca au participat doar 56 echipe din 72 maximum posibil, premiile au ramas neschimbate.
Castigatorii sectoarelor au primit marfa in valoare de 1000 Euro, cine a fost prezent la festivitatea de premiere.
Datorita faptului ca unii au parasit concursul, premiile s-au acordat echipei urmatoare. Cazul ABARA carp team care a castigat
sectorulul.
2. Povestea cu urinarea in restaurantul clubului pescarilor Deliblato nu trebuie scuzata. Pentru asa ceva in tariIe EU pescarul sta in puscarie cel putin o noapte. Echipa a fost descalificata pe drept.
3. Nu este adevarat ca pescarii nu puteau sa paraseasca pegul. Cu aprobarea arbitrului se putea parasi locul de pescuit. Multi nu au stiut acestea si nu au cerut aprobarea. Cu toate acestea, plimbarea a fost prezenta tot timpul si nimeni nu a fost penalizat, exemplul sectorului D.

O sa continui mai mult dupa o intalnire urgenta. Peste cateva ore..
Fir intins,
Peter Lero

adiovi75
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 14, 2013 12:41

Re: Serbian carp classic

Mesaj de adiovi75 »

pentru Peter Lero,

Imi place foarte mult de tine ca esti foarte sigur de tine ce scri si ce comentezi(nu stiu cine esti si nici nu ma intereseaza pentru ca dupa cum iti dai tu cu parerea despre unele lucruri nici nu conteaza!) dar daca esti asa de sincer si cunoscator a toate imi poti raspunde de ce echipa 24 in data de 14.06.2013 ora aprox. 13:30 atunci cind arbitrul sarb si arbitrul roman impreuna cu un reprezentanta al organizatorilor(responsabil cu aprovizionarea pe locul de pescuit cu mancare,baterii,apa,bere,etc.) au ajuns la ei si au fost intrebati daca doresc sa primeasca ceva au raspuns sec, si citez ,,acum am venit din sat ,am fost si ne-am cumparat ce ne trebuie si cind avem nevoie de ceva mergem noi" iar reactia arbitrului sarb a fost 0! nici nu le-a amintit cel putin ca nu au voie sa paraseasca standul doar daca anunta oficialii si in prezenta acestora! stiu vei spune ca au anuntat un oficial si a fost acolo de fata cind au plecat de pe stand si s-au intors doar le sti tu pe toate din cite vad eu! arbitrul sarb(un taximetrist,si nu e o gluma e taximetrist) nu a pomenit nimic de faptul ca l-am intrebat de ce o echipa romaneasca(din Arad) care a dorit sa urce de pe stand 30 metri pina la masina pentru a lua bani sa plateasca cind vine baiatul cu ce au comandat(10 beri budweiser) si sa puna telefonul la incarcat in masina ,de fata cu noi au primit raspunsul ,,lasa ca platiti altadata si daca vreti sa incarcatii telefonul celular sa va cumparati un panou solar!" iar cind am m-am certat cu el ca isi bate joc de echipele din Romania a tacut ca melcul iar cind am ajuns la clubul unde se voia sa fie centru de comanda m-a ,,turnat" cu statia si cu cintarirea si ca sunt mare in gura ca urmare am fost trimis acasa!daca doresti sa afli mai multe despre ce am vazut si nu am auzit ca tine iti pot povesti(cu modificarea locurile de pescuit,cu echipa din Austria care nu a fost multumita de loc si a fost mutata pe alt loc, cita mincare am primit in doua zile,cite echipe au fost conduse pe locurile cu padurea dupa inceputul concursului,conditiile oferite,statia motorola si cintaritul pestelui la standul 39,etc.) iti voi spune dar tu ai fost indoctrinat cu unele povesti si crezi prostiile auzite.
A am uitat sa-ti spun ,ca sigur nu ai realizat, da am fost arbitrul roman si vorbeste limba sarb de 25 de ani,care a fost trimis acasa ca a avut curaj sa va spuna ca va bateti joc de unele echipe!

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de Ahotnic »

Se fac înscrieri pt urmatorul serbian carp cup :)))
2014 11-15iunie
Aceiasi organizatori, taxa din 700 €
Is curios cati prostanaci merg

Avatar utilizator
Papiu Lucian
Mesaje: 195
Membru din: Lun Oct 11, 2010 20:34

Re: Serbian carp classic

Mesaj de Papiu Lucian »

Cea mai mare teapa care si-au luat-o pescarii vreodata.
Separe ca singurul care n-a luat teapa este AliMotaz dar oricum el este un tepar cine-l crede? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”