C.N.2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Vizitator

busse

Mesaj de Vizitator »

La orice concurs din lumea asta cine castiga 2 din 3 e mai bun pe orice sport pe orice meridian

Nu mai vorbesc de concursuri care au o singura mansa si noi facem calificari 400 de manse sa vindem nada si sa recoltam bani de la oameni ca sa facem petreceri cu 100 de invitatzi si cu lautari.

Nemaivorbind ca la fiecare concurs pe toate baltzile aducem curve si lautari ca sa prostim lume.


Radu Badica

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: busse

Mesaj de andrei vladeanu »

Busse scrie:La orice concurs din lumea asta cine castiga 2 din 3 e mai bun pe orice sport pe orice meridian

Nu mai vorbesc de concursuri care au o singura mansa si noi facem calificari 400 de manse sa vindem nada si sa recoltam bani de la oameni ca sa facem petreceri cu 100 de invitatzi si cu lautari.

Nemaivorbind ca la fiecare concurs pe toate baltzile aducem curve si lautari ca sa prostim lume.


Radu Badica
cei "100 de indivizi" (fara lautari) au votat, cu 2 abtineri, EXCLUDEREA ta din APCR.


incearca sa postezi treaz, pt coerenta
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: busse

Mesaj de andrei vladeanu »

Busse scrie:La orice concurs din lumea asta cine castiga 2 din 3 e mai bun pe orice sport pe orice meridian

Nu mai vorbesc de concursuri care au o singura mansa si noi facem calificari 400 de manse sa vindem nada si sa recoltam bani de la oameni ca sa facem petreceri cu 100 de invitatzi si cu lautari.

Nemaivorbind ca la fiecare concurs pe toate baltzile aducem curve si lautari ca sa prostim lume.


Radu Badica
cei "100 de indivizi" (fara lautari) au votat, cu 2 abtineri, EXCLUDEREA ta din APCR.


incearca sa postezi treaz, pt coerenta
The One Team

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Andrei! Lasand rautatile deoparte sa sti ca Radu are dreptate.Sa luam exemplu echipa ta .In primele 2 manse va calificati de fiecare data pe locul 1 si in ce-a de-a treia mansa nu mai prindeti locul 1 ci 2.Ti se pare corect sa plece echipa care sa clasat in ultima mansa pe locul 1, in RSA? Ti se pare ca ar fii cea mai pregatita echipa din cele calificate in conditiile in care in primele 2 manse sa calificat la limita?Mai gandeste-te si da-mi si mie un raspuns sincer la aceste intrebari.Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

luka scrie:Andrei! Lasand rautatile deoparte sa sti ca Radu are dreptate.Sa luam exemplu echipa ta .In primele 2 manse va calificati de fiecare data pe locul 1 si in ce-a de-a treia mansa nu mai prindeti locul 1 ci 2.Ti se pare corect sa plece echipa care sa clasat in ultima mansa pe locul 1, in RSA? Ti se pare ca ar fii cea mai pregatita echipa din cele calificate in conditiile in care in primele 2 manse sa calificat la limita?Mai gandeste-te si da-mi si mie un raspuns sincer la aceste intrebari.Razvan Dobrescu
actulalul sistem de punctaj ( inventat de sorin rudeanu - "piticul") avantajeaza constanta pe parcursul celor trei manse.
intr-adevar, se poate califica o echipa care nu castiga nici una din primele doua manse si o castiga pe a treia. sau nu, depinde de punctele pe sectoare.
in exemplul tau zici de echipa de pe 2. aia nu e o echipa care "s-a calificat la limita" daca inaintea ultimului act al competitiei se afla pe pozitia secunda!

p.s. la CM e mult mai important un 2 - 2 - 2 pe cele trei sectoare, decat un 1 - 1 - 5!!! adica o tara catiga titlul suprem fara sa bata nici un sector, in detrimentul alteia care a castigat doua sectoare!
The One Team

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vali Vesa scrie:
oanavictor scrie:...La C M este o singura mansa de 72 ore .Ce facem in situatia in care din prima mansa o echipa prinde 500 kg ,dar echipa mare nu se califica .Urmeaza alte 2 manse in care nici o echipa nu mai prinde 500 de kg .Carei echipe i se da titlul de CAMPION NATIONAL INDIVIDUAL :!: :?: :roll:
Dl. Victor,

intrebarea lui Dan a fost:

Dan a scris:
...O echipa care castiga un sector si are cea mai mare cantitate de peste din mansa poate fi eliminata din fazele urmatoare pentru ca echipele de pe celelalte 2 sectoare nu au punctat corespunzator.
DECI?...


Se referea (sau cel putin asa am inteles eu) la CALIFICARI, nu la titlul de Campion national. La asta am comentat, nu la altceva.

Dar, vorba lui Cezar

Discutii asupra acestor calificari, ca si la alte concursuri traditionale, au fost si in anii trecuti ,si probabil vor mai fi

Cand am intrat prima data pe forum, am crezut ca am intrat in cusca leilor, mai-mai ca va sfasiati unul pe altul. Am zis MAMA, UNDE AM INTRAT??? Ce e cu oamenii astia??? Ca sa constat la primul concurs, ca toate animozitatile au fost date uitarii si pupaturile erau pe locul I.
Si cred ca la fel o sa fie si anul asta. Parerea mea,

Vali , nu ma refeream la calificari ci la acordarea titlului de campion individual pe echipe de 2.
The second best is the first loser!

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

De acord cu tine in conditiile in care ar fi fost o singura mansa dar asa cum am inteles de la tine si Nea Cornel cu eliminarea unor echipe pe parcursul fiecarei manse ,ce sistem de punctaj sa mai existe care sa avantajeze o echipa care merge mai departe in urmatoarea mansa.Sa luam un ex.concret:prima mansa participa 8 echipe.Din cele 8 raman dupa prima mansa 5(primele 5 echipe);in mansa a doua din 5 participante raman 3 iar in mansa a treia se decide echipa castigatoare.Un sistem de punctaj ar fi valabil daca s-ar tine cont si de celelalte 2 manse dar in cazul de fata fiind manse eliminatorii nu-si mai are rost nici un sistem de punctaj si ajungem la exemplul pe care ti l-am dat anterior .Este sau nu este asa?Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

cornel rosioru scrie:
@Dan

Continui sa fi comfuz.
Discutam de SELECTII.
Ti-ai dat seama?
Nu cred....... ca altfel nu ati fi prezentat afirmatia mea care era strict legata de acordarea titlului de campioni nationali intr-un articol despre calificari.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vali Vesa scrie:
Dan scrie:...O echipa care castiga un sector si are cea mai mare cantitate de peste din mansa poate fi eliminata din fazele urmatoare pentru ca echipele de pe celelalte 2 sectoare nu au punctat corespunzator.
DECI?...
Am voie sa ma bag si eu?

DECI?... Nu asa se puncteaza si la CM ???
Da asa se puncteaza la CM- Un concurs ce se desfasara intr-o singura manse de 72 de ore si care are ca scop in primul rand sa desemneze campioana mondiala, Lotul compus din 3 echipe - 8 pescari.

Dar campioana nationala la orice sport vrei tu, se desemneaza pe baza unui campionat ce are mai multe etape.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Dan scrie:...Dar campioana nationala la orice sport vrei tu, se desemneaza pe baza unui campionat ce are mai multe etape.
Dane, intram in discutii inutile. Majoritatea pescarilor care participa la concursuri sunt "oameni ai muncii". Fa tu un chestionar si vezi cam cati pot sa-si sacrifice asa de mult timp incat sa participe la un campionat cu mai multe etape, fiecare de 3-4 zile. Eu cred ca suntem inca la "amatori", profesionistii sunt putini.
Parerea mea,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”