Modern si traditional

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@daniel costache
Daca saracia te face sa gandesti asa te inteleg.Dar daca esti un om cu un venit normal(8-15 milioane), chiar ca nu ai nici un viitor in acest sport.Si la fotbal poti sa faci plasele la porti din perdele ca merge, dar parca e cam de cacat. Asadar incearca sa gandesti inainte sa scrii si nu uita ca acesta este un sport nobil si nu o sursa de venit.
@nelu
Incearca sa fi mai explicit cand scrii si daca se poate treaz ! :lol:

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Nea Ilarioane esti tare tata. Nu vreau sa discut statul meu social insa dupa cum postezi imi dau seama care este nivelul intelectual la care te ridici. Dar dupa cum vad eu situatia am impresia ca ai dat peste noapte de ceva banuti si faci pe cocosul. Daca ai fi citit pana la capat ceea ce am scris ai fi tras alte concluzii si de aceea te las cu nobletea gandirii tale sa te spargi in figuri gratuit. Sunt satul de parveniti...
O sa-ti zic alta data ce fac cu 8-15 milioane...
Fire intinse!

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Mai Ilarioane pai asta este nivelul tau de trai :?: pai eu ptr. 8 milioane nici nu pun ceasul sa sune dimineata si apoi la 20 de ani de scoala pe care ii am nici ptr. 15 milioane nu prea ma grabesc dar imi vin idei,cu cat cresc zerourile cu atat am idei mai productive,bineinteles la locul meu de munca amarit,ce sa-i faci nu toti isi permit ce iti poti tu permite,apropos stii cat am dat pe 3 rachete de nadit :?: 1,6 mil,da pe o rola de shimano technium :?: 1,3 mil,vrei sa-ti mai spun :?: hai ca te oftici :D :D :D
Daniel Costache te intrece cu mult in gandire chiar daca nu este ardelean :wink:
Apropos am un program in calculator care stabileste IQ-ul unei persoane in functie de modul cum gandeste acea persoana prin scris bineinteles ,de ortografie si de semnele de punctuatie folosite in diferitele fraze concepute,stii cat ai tu IQ-ul :?: 37;un om care are IQ in jur de 90-100 este foarte inteligent;si tu esti inteligent dar nu stii sa respecti aprecierile altora fata de tine,stii cum se numeste asta in psihologie"nerecunoasterea adevarului adevarat",adica pe intelesul tau OMUL CARE SE FACE CA LE STIE PE TOATE.
Te salut,mai vorbim :wink: :wink: :wink:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

tudor

Daca, castigi asa bine, de ce dai cu racheta de calciu Sandoz si cu mamaliga ? Dai banii pe curve sau ce ? Sportul acesta necesita sacrificii daca vrei rezultate !
Si mai ajuta-l si pe Costachi ca daca vede un boiles il maninca, zice ca-i bomboana fundanta ! :lol:

Hai pa ca intru la serviciu.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Deja se sare calul aici! :twisted: :twisted:

Ironia fina este una, jignirea este alta!

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

@ ilarion mldoveanu
multumesc , sunt colegul de pescuit al lui dan costache ( atentie se scrie costache si nu costachii)si voi avea grija sa nu manince nada , desi la noi in constanta , nu suntem chiar asa de amariti , dar se pare ca asa se arata in Zalau ( apropo in prima saptamina dupa pasti , voi fi in ZALAU , la fosta ARMATURA ZALAU , poate ne cunostem cu aceasta ocazie , poate imi dati ceva sfaturi privind nada de folosit in vara aceasta pe la cele concursuri ce se vor organiza .Apropo poate ati vrea sa participati la CUPA DOBROGEA LA CRAP , 20-22. MAI , AM FI BUCUROSI SA INVATAM DE LA D-VOASTRA ) .

IULIAN STAICU
0740114030

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Nea Ilarioane nu toata lumea este la nivelul tau...
Ce sa-i faci... Asta e...
Dar daca e asa cum spui tu inseamna ca fac fondante bune din moment ce vine crapul sa le guste... si mai nou le gust si eu la indrumarea unor mescari incepatori cum e Adriano. dar nu trebuie sa-ti spun tie ca oricum n-ai auzit de el.... sa se afirme mai intai 8)
Fire intinse!

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

:D Ba... Ba ... Dâg... Dâg Ba, io la bani mei ............................. :D
@ ilarion
1. Chiar asa am ajuns :?:
Ce are statutul social si venitul cu pescuitul crapului? Inca putin si ne spargem in figuri si la sepci si curele de ceas, ca daca nu sunt de firma nu tin suficienta umbra sau nu mai arata ceasul ora exacta.
Mai bine mai gusta o "fundanta" mai bea un pahar de apa rece ca poate te mai linistesti.
2. Sport "nobil" era si vanatoarea pina nu s-a apucat Nastase sa impuste mistretii ca la balci. Sau poate acum de cand cu "baronii' .....
Sportul este sport si atat. Iar ceea ce presupun ca fac majoritatea dintre noi este [b]pescuit sportiv[/b]
3. :D Si in final, poti povesti ceva despre efectele vestitei Ăžuici de Zalau asupra porumbului. :D Pun aceasta intrebare intrucat existenta acestei Ăžuici m-a inspirat la alegerea lucului in care sa imi fac stagiatura la terminarea facultaĂžii. Intre vinul de Husi si Ăžuica de Zalau am ales Ăžuica.

@ daniel
Chestia cu gustatul este forte importanta. La ultima transa am scapat cam mult piper si cand am gustat mai sa imi ia gura foc. :D
[/b]
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

@DD
Stiu si la inceput chiar imi era scarba insa ultimile bile sunt chiar gustoase :lol: ... cateaua mea este super fericita cand scapa pe langa sacii cu bile (doi dintre ei sunt originali si pastreaza bilele mai bine - ca sa stie lumea ca sunt bazat :wink: ) :lol:
Fire intinse!

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

@DD
Ba... Ba ... Dâg... Dâg Ba, io la bani mei .............................
SUPER :lol: :lol: :lol:
Ai reusit sa pui punctul pe i.
Fire intinse!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”