recomandare Boilies MV2

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
viorelb73
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 27, 2013 9:37
Puncte: 0
Localitate: CONSTANȚA

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de viorelb73 »

Ultima ieşire pe Corbu 2, în căutarea unor caraşi, am dat de "domnul" de mai jos (ac Sasame Mastery 6, 1 bob de porumb de conserva, fir suffix feeder 0,25 mm)!
La boilies, distanţă de mal circa 70 - 80 m, luasem crapi între 1 - 5 kg, iar la circa 25 - 30 m de mal căutam carasul... şi a intrat captura zilei.

Respect
Fişiere ataşate
DSC_0183.JPG
DSC_0183.JPG (91.93 KiB) Vizualizat de 2402 ori
DSC_0190.JPG
DSC_0190.JPG (74.65 KiB) Vizualizat de 2402 ori
DSC_0198.JPG
DSC_0198.JPG (83.24 KiB) Vizualizat de 2402 ori

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de lucian156 »

Voi incerca in paralel Carping premium meat si BD(ambele solubile 24mm). Acum stau si ma gandesc la un lucru, cand pescuiesc cu momitor si solubile prind destul de bine pe MV2 dar cand dau cu plumb+saculet si nadesc cu corbra, nu am avut nici macar o trasatura(este adevarat ca pescuiam cu bile tari atunci Gabi Tomulescu echilibrate). Care poate fi explicatia?

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de mircione »

eu am prins bine pe solubile de 20 senzor squid&octopus si piper ...mix squid tot snz ...si am prins......fire incinse

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

chiar daca vladut recomanda alte bile, eu am avut cele mai bune rezultate (saptamana trecuta) cu solubile senzor 1016 de 24 mm ! diferentele intre ele si alte bile folosite au fost destul de mari, deci cred ca pot spune ca sunt nr 1 pe moara !

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de nit_matias »

Cred ca daca intrebam toti pescarii care vin pe moara, marea majoritate pescuiesc la momitor, pentru ca e ieftin, iar cei care pescuiesc cu bile au preferinte foarte variate. Am auzit pe moara de la carping si 1016 pana la becker si nutrabaits. Fiecare cu ce are, cam asta e sistemul si in functie de ziua respectiva, poti sa prinzi mai mult sau mai putin.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de Neacsu Mircea »

Incearca ce bile doresti dar poti incerca si 4Carp by George Alexandru si vorbim dupa apropo nu costa 60 Kg este mai jos
Vice Campion National 2014

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de Stoica dragos »

pe moara niciodata nu am mai fost sa pescuiesc la plastice ...o partida am avut acum vreo 3 ani pe naditoare si am ajuns sa scot toate lansetele din apa sa dorm si eu macar cateva ore .... acum fiecare cu ce vrea sa scoata din partida de pescuit ... orice bila merge pe moara intr-o partida scurta ...toata treaba sa aiba o prezentare buna poate si un pic dipuita sau cu un pic de pasta pe bila sau pe plumb .... pentru o partida de 12 ore nici nu trebuie sa nadesti ( poate doar sa dai cu cobra cateva bile solubile in zona unde arunci ) in rest iti trebuie un pic de inspiratie ... usor usor o sa le inveti pe balta toate treburile astea nu pe internet .... aici auzi zeci de pareri poate prinzatoare in anumite circumstante .... tu tre sa alegi singur pe ce varianta vrei sa mergi ..chiar daca e una neinspirata e aleasa de tine ... iti garantez ca daca te iei dupa unu dupa altu nu o sa il rupi pe peste acolo ... tu singur o sa vezi la ce merge mai bine la fata locului ... ai mare grija la prezentare , la rig ( am vazut naditoare pe moara cu rigul de 30 cm !!!) fir intins si un pic de inspiratie din partea ta si o sa ai o partida super
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

bcristache
Mesaje: 145
Membru din: Mar Noi 27, 2012 16:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: recomandare Boilies MV2

Mesaj de bcristache »

buna ziua..as dori niste sfaturi..am pescuit toata vara pe magura 9 cu bile solubile de 20, premium meat de la carping club..am avut rezultate foarte bune...chiar si cativa overteni printre care unul de 16 kg....de cand s-a racit vremea nu am mai avut rezultate...iar la ultima partida duminica 29 septembrie nu am avut nici o trasatura..ploua tare si era foarte frig...imi puteti da niste sfaturi?..cu ce sa dau?..la ce ati prins toamna pe magura 9...va multumesc si va rog sa nu ma criticati prea tare daca am gresit...nu sunt tocmai un veteran in pescuit...va multumesc..

m-ar interesa sfaturile celor care au pescuit toamna pe magura 9

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”