Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de Vladut Mateianu »

E clar ca s-a intamplat ceva...
Dane, pana la urma tu de ce ai plecat de la balta, din functia de administrator ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

florinfan
Mesaje: 187
Membru din: Lun Dec 17, 2012 15:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de florinfan »

Felicitarii nenea Mary pt organizare,pacat de balta si de munca lu Nea Danutz,cu ocazia acestui concurs se vede ce-a mai ramas din Sulimanu....

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de valiauto68 »

Vladut Mateianu scrie:E clar ca s-a intamplat ceva...
Dane, pana la urma tu de ce ai plecat de la balta, din functia de administrator ?

pe un alt topic raspundeai sarcastic sau ironic cand puneau altii aceeasi intrebare.. " a plecat ca vindea bile proaste la pescari...."

Si domnul Marinita spunea:
"Adevarul este acesta:
Cand am preluat administratia baltii nu am dat pe nimeni afara din vechea "garda"
La intervalul a cateva luni am vazut cine trebuie sa ramana si cine nu.
Balta si-a aratat valoarea dataorita investitiei ( si nu mica ) a lui D. Bittman si a unei administari cu controale riguroase zi si noapte pe balta si la pescari.
In timpul acesta sa intocmit dosar penal la braconieri care au fost prinsi cu peste ascuns si sustras ilegal+ pescarii care incercau sa ne fure cu lazile frigorifice sau cu predare de sarsana la vizitatori.. Paza a fost educata in asa fel incat dialogul cu pescarii sa fie civilizat dar rigid, a nu sa lasa loc de interpretari.
Densitatea de peste existenta in balta o scot in evidenta cantitatile capturate in timpul concursurilor de pana atunci si dupa aceea cu cat a trecut timpul cantitatile sau diminuat vizibil inclusiv media greutatii pestilor.
De dat in primire cine a furat cu cine nu o sa vedeti asa ceva dar sau tras semnale de alarma de mult timp si nu sa luat nici o masura.Daca se doreste pot da lista si poze cu persoanele care au furat peste in timpul mandatului meu dar si tehnicile respective de ex.
-cea mai inventiva a fost (recunosc)aceea cu spatarul dublu de la bancheta din spate a unui VW Polo
-sau a buteliei GPL care nu era functionala
daca dortiti pot continua."


Luati exemplu de la moara vlasiei.... nu ne place sa ne stea paznicii in spate... DE CE? CA SANTEM HOTI? PE DE ALTA PARTE NE PLACE SA AVEM DRIL DUPA DRIL...
PESCARII DE AZI VOR SI CU PLA IN CU...SI CU SUFLETUL IN RAI....

Democratie...ca vorba aia "Ce sadesti ,aia culegi"

Avatar utilizator
daddy caddy
Mesaje: 607
Membru din: Joi Aug 04, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: BRASOV

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de daddy caddy »

Vladut Mateianu scrie:E clar ca s-a intamplat ceva...
Dane, pana la urma tu de ce ai plecat de la balta, din functia de administrator ?


CEA MAI TARE INTREBARE!!!MINGE LA FILEU.............
STIL OSTIL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de Vladut Mateianu »

@valiauto

Intrebarea ii era adresata lui Dan, nu cred ca are nevoie de avocat, multumesc oricum ptr interventie.

Si , apropo, astept raspunsul corect, nu este nimic de ascuns... nu ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de florian »

Vladut Mateianu scrie:E clar ca s-a intamplat ceva...
Dane, pana la urma tu de ce ai plecat de la balta, din functia de administrator ?
De ce a plecat Marinita nu cred ca este asa de important,important este cu adevarat ce s-a pus in loc.In topicul deschis despre balta in sectiunea balti, spuneai ca Bittman citeste acest forum,daca il intereseaza ar trebui sa faca ceva, daca nu inseamna ca se complace in situatia asta si nu il intrereseaza o balta pentru pescarii ci una pentru sacosari.Acest concurs a demonstrat ca Sulimanu nu mai are peste.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de osc1or »

nici balta pt sacosari nu o sa mai fie daca se continua in acelasi stil
Critic echilibrat

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de valiauto68 »

Poate pe Dan Bittman il intereseaza sa aiba o zona de relaxare, sa poate veni in liniste cand vrea si cu cine vrea, sa invite cativa prieteni la un gratar, fara balamuc cu pescarii, cu concursuri. Nu cred ca sta in banii luati pe balta la concursuri.

Poate cand a luat balta nu avea de gand sa o bage in circuitul competional si tot ce inseamna activitati legate de acestea . Dupa un an , doi de "nebunie" s-o fi gandit ca era mai bine inainte.

Oricum ar fi , fara sarma ghimpata si fara sa stea pe balta toata ziua mare lucru nu se face!

Cand vor vedea ca nu mai au ce fura vor pleca singuri "indivizii" ...ca altfel mor de foame!

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de george tomescu »

Asta este alegerea lui. Nu i-a bagat nimeni pescari cu forta pe balta.
Dupa atatea zvonuri, vorbe, barfe, "laude" la bautura ... a fost nevoie de un concurs care sa dovedeasca ce era de dovedit.
Dan Marinita a aratat ca poate administra o balta.
Bittman va arata ce vrea.
Si cu asta basta.

Pacat si pentru faptul ca nu sunt multe balti bune langa Bucuresti, iar iesirea uneia din circuitul competitional se simte.
CS APS

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Overten Ed II-a -Sulimanu 18-20 Oct 201

Mesaj de Dan Marinita »

Domnilor ce spuneti este real
Dan Bittman ma intreba de fiecare data daca pescarii sunt multumiti si daca au prins peste.
Asta insemna pentru el ca vor reveni cu placere la lac.Il interesa mai putin profitul
Omul acesta este deceptionat ca a fost furat de pescari si de altii, stiti voi care
@Vladut Mateianu
Da Vladute eu am plecat din functie de administartor dupa o discutie cu Dan Bittma tot din cauza ca acest om este milos
Nu vreau sa comentez altele deoarece este bucataria mea si a lui Dan B.
Pe acest om eu il respect pana mor datorita sufletului bun pe care il are si pentru ce a vrut(sau a facut) sa faca pentru pescari.
Acolo sunt alte probleme probabil cu timpul vor iesi la suprafata ca uleiul in apa.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”