CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de Neacsu Mircea »

Madalin Dirla scrie:Felicitari tuturor participantilor si-n special castigatorilor.
Am vazut ca nu toate echipele au reusit sa prinda cei 10 pesti care se contabilizau si vreau sa intreb din ce cauza credeti ca nu se mai prinde peste ca anul trecut unde primele echipe terminau cu peste 500 kg????
Madaline a fost pe calitate Top 10 pesti, nu pe cantitate cu 2kg-3kg ii faceai imediat dar nu te ajutau
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de Vladut Mateianu »

In primul rand vreau sa felicit echipa castigatoare, Bogdan Dragan-Mihai Pripon -Dragos Sinca, au reusit sa castige la pas o competitie cu participare selecta. Cred ca s-a vazut acum clar ca nada lui Bogdan poate face diferenta, am vazut si noi in ultimele 12 ore ce puteri are...dar prea tarziu ! :D Daca mai tinea cateva ore concursul eram pe 2 ...sau cine stie ? :D

Felicitari si echipei clasate pe 2, echipa condusa de inimosul Iulica Petre, un rezultat meritat ptr sufletul pe care il pune in practicarea acestui minunat sport... :wink:

De asemenea, felicitari si echipelor CC Corbu, pe care doar nesansa le-a facut sa nu fie pe podium si sa aiba si captura competitiei ! Tineti-o tot asa... :wink:

Acum cateva vorbe despre strategie. Vreau sa mentionez din start ca a fost alta decat la cupa Rig, acum se punctau doar cei mai mari 10 pesti ! Asa ca am ales sa mergem pe bile tari de 20, 24 si 30 mm, am folosit circa 20 kg la formaraea unui pat de nada. Din pacate pestele a raspuns destul de tarziu (ma refer la pestele mare), poate nu am facut cea mai buna alegere... la carlig am pescuit cu bile solubile de 24 mm, 1016 si pe sfarsit Bogdan Dragan, cu care am prins clar mai bine ! Eu macar am puterea sa recunosc adevarul, inca o data felicitari Maimutoi ptr nada creata, se pare ca este preferata crapilor din Corbu... cel putin la ultimele 2 concursuri ! :wink: :D

Nu stiu cat a contat ca am nadit mult (sau putin ptr altii) , exista varianta sa fi mers bine si fara nadire...dar asa am stat psihic mai linistiti.... :D

Si, ptr cei care isi fac probleme cu nada (financiar ma refer), la anul va promit ca voi face tot ce-mi sta in putere sa facem un concurs la Corbu cu cantitate de nada limitata (gen 20 kg), stiu sigur ca sunt multi care isi doresc sa pescuiasca la Corbu (inteleg si de ce ! :D ), dar partea financiara nu le permite...


PS Si nu in ultimul rand, felicitari partenerilor mei, Dan Mitarnescu si Tovarasu' Mirea, fara de care acest rezultat nu ar fi fost posibil...

Sa ne vedem sanatosi la urmatorul concurs de pe Corbu !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de Daniela »

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor!
Cine doreste poate sa vada pe site si pe facebook ultimele poze de ieri, inclusiv cele de la festivitatea de premiere.

Va invitam la urmatoarea competitie, CUPA CORBU LAKE, care va incheia sezonul competitional 2013.
Pana atunci, toate cele bune si multe fire intinse!

Avatar utilizator
tavi83
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 15, 2013 16:49
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de tavi83 »

Felicitari echipei SENZOR - Dan Mitranescu +Vladut Mateianu + Florin Mirea pt rezultatul obtinut.
Chertes Octavian < C&R >

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de George-Alexandru »

Felicitari Castigatorilor!!!

Felicitari Green Lake pentru al treilea podium consecutiv pe lacul Corbu!

Felicitari Dan Arghirescu & Co!!
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de Remus Drobota »

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor !!
Felicitari organizatorilor si administratiei lacului Corbu. Pista mea preferata de concurs unde nu exista locuri favorite.
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de Dan Arghirescu »

Felicitari castigatorilor, felicitari tuturor participantilor pentru efortul depus astfel ca lupta pentru podium a fost pana la ultimul cantar.
Multumim Dnului Carstocea pentru sustinere, pentru pista de concurs si nu in ultimul rand pentru organizarea ireprosabila - ca de fiecare data.
Multumim George Alexandru pentru aprecieri si pentru nada de calitate.
Si nu in ultimul rand multumim Fane Fasie pentru ca ai crezut in noi si ne-ai sustinut.

Avatar utilizator
sorigab
Mesaje: 477
Membru din: Lun Ian 10, 2011 13:31
Puncte: 0
Localitate: vaslui
Contact:

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de sorigab »

felicitari castigatorilor ,organizatorilor cat si tuturor participantilor

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA CARPINA EDITIA 1 - LACUL CORBU

Mesaj de Bogdan Dragan »

In sfarsit am si eu putin timp liber intre concursuri si am intrat sa felicit toti concurentii care au participat la acest concurs.
A fost un concurs foarte frumos, greu, care ne-a pus la munca atat din punct de vedere fizic cat si din punct de vedere a strategiei adoptate. O balta superba care nu mai are nevoie de nicio prezentare.
Multumim celor care ne-au felicitat!
Si pe aceasta balta nada BD a rupt norma, dominand categoric nu unul ci 2 concursuri consecutive.

PS Arsinellll, unde estiiiii??? :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”