Intrebare Crapmania 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de popescu59 »

Vladut aici se discuta numai despre concursurile pe Tincabesti ? S-au la general concursuri organizate de voi ? Aproape toti care si-au dat cu parerea au facut-o mai mult pentru Tincabesti .Moara Vlasiei 2 nu intra in aceste discutii ? Din cite imi amintesc ai organizat ceva concursuri si pe alte balti deci se discuta la general sau strict pentru Tincabesti ?
Saptamina trecuta intr-o discutie cu Dl Petcu mi-a spus ca doreste pentru 2014 cam 1 concurs la 30-45 de zile asta ar insemna cel putin 5-6 concursuri pe 2014 pe Mv2.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de claudiupascu »

popescu59 scrie:Vladut aici se discuta numai despre concursurile pe Tincabesti ? S-au la general concursuri organizate de voi ? Aproape toti care si-au dat cu parerea au facut-o mai mult pentru Tincabesti .Moara Vlasiei 2 nu intra in aceste discutii ? Din cite imi amintesc ai organizat ceva concursuri si pe alte balti deci se discuta la general sau strict pentru Tincabesti ?
Saptamina trecuta intr-o discutie cu Dl Petcu mi-a spus ca doreste pentru 2014 cam 1 concurs la 30-45 de zile asta ar insemna cel putin 5-6 concursuri pe 2014 pe Mv2.
Nae, topicul este Crapmania 2014, unde este nedumerirea ta?

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de popescu59 »

Ma gindeam ca se face un sondaj pentru concursuri la general nu strict doar pentru un concurs , mai ales ca in perioada asta se desfasoara concursul pe Mv2 .
Acum am inteles ms frumos de raspuns.

agedo
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 06, 2009 9:55

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de agedo »

Salut Vladut.Ma bucura initiativa ta referitoare la acest sondaj de opinie.Nu stiu sigur daca voi putea participa la Crapmania anul viitor dar uite cum ar arata un concurs la care as participa cu placere:
cantitate-calitate ,indiscutabil.
30 echipe -taxa 2500 lei-72 ore.
3 sectoare fara schimbare de locuri.Eviti multe suturi in vintrele adversarului gen "nadiri de ultima ora", ai timp sa iti faci o strategie ...ca nu suntem la fly-fishing si ...mai ales....ai timp de o cafea..... :D .
Atentie!In clasamentul de calitate se va puncta astfel:
-sect.A-cei mai mari 5pesti
- sect.B-cei mai mari 4 pesti
- sect.C-cei mai mari 3 pesti
Mergand pe logica antevorbitorilor mei cum ca cheltuielile de organizare ar fi in jur de 30000,premiile ar fi:
MARELE PREMIU- 10.000+cupe si medalii(si cel mai important....li se canta "We are the champions") -echipa cu cel mai mic punctaj cantitate-calitate.Nu poate cumula cu vreun premiu de sector.In caz de egalitate va conta cantitatea de peste prinsa.
CAPTURA LA GENERAL-2.000 lei+cupe.Probabil ca nu va fi cel mai mare peste prins in concurs din cauza calculelor pe care la fac pescarii si cum isi aleg ei sa folosesca in clasament pestii mari .In aceste conditii este recompensat suficient.Nu cumuleaza in nici un clasament si nu va figura in clasamentul pe calitate al echipei respective,alegerea fiind a pescarilor.
SECTOARE-Locul 1 -5000lei+ cupe
-Locul 2 -3000 lei+medalii
-Locul 3 -2000 lei+ medalii
-Captura de sector - 1000 lei+cupe.Nu cumuleaza in nici un clasament si nu va figura in clasamentul pe calitate al echipei respective,alegerea fiind a pescarilor.
Ma va injura putin cel ce tine clasamentul dar stiu ca George nu are cuvantul "imposibil" in vocabular :wink:.Asa reusim echilibrarea sectoarelor si a concursului nu din mutarea pescarilor de colo-colo ci din modul de intocmire a clasamentului.
In aceste conditii Vladut,cred ca "asii" vor veni pentru Marele Premiu (care in mod realist poate fi castigat de oriunde ) si aia mai amarati(ca mine) isi vor spune ca au pescuit 3 zile in templul de la Tancabesti si si-au mai scos si o parte din cheltuieli.Vei avea 14 echipe la festivitatea de premiere(aproape jumatate!) si 4 echipe vor pleca acasa in castig.Sunt insa convins ca cvasi-majoritatea pescarilor vin sa concureze mai cu seama pentru orgoliu si nu pt.bani.Toate cele bune!

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de romanraul »

Cand incep inscrierile ? :)
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

agedo scrie:Salut Vladut.Ma bucura initiativa ta referitoare la acest sondaj de opinie.Nu stiu sigur daca voi putea participa la Crapmania anul viitor dar uite cum ar arata un concurs la care as participa cu placere:
cantitate-calitate ,indiscutabil.
30 echipe -taxa 2500 lei-72 ore.
3 sectoare fara schimbare de locuri.Eviti multe suturi in vintrele adversarului gen "nadiri de ultima ora", ai timp sa iti faci o strategie ...ca nu suntem la fly-fishing si ...mai ales....ai timp de o cafea..... :D .
Atentie!In clasamentul de calitate se va puncta astfel:
-sect.A-cei mai mari 5pesti
- sect.B-cei mai mari 4 pesti
- sect.C-cei mai mari 3 pesti
Mergand pe logica antevorbitorilor mei cum ca cheltuielile de organizare ar fi in jur de 30000,premiile ar fi:
MARELE PREMIU- 10.000+cupe si medalii(si cel mai important....li se canta "We are the champions") -echipa cu cel mai mic punctaj cantitate-calitate.Nu poate cumula cu vreun premiu de sector.In caz de egalitate va conta cantitatea de peste prinsa.
CAPTURA LA GENERAL-2.000 lei+cupe.Probabil ca nu va fi cel mai mare peste prins in concurs din cauza calculelor pe care la fac pescarii si cum isi aleg ei sa folosesca in clasament pestii mari .In aceste conditii este recompensat suficient.Nu cumuleaza in nici un clasament si nu va figura in clasamentul pe calitate al echipei respective,alegerea fiind a pescarilor.
SECTOARE-Locul 1 -5000lei+ cupe
-Locul 2 -3000 lei+medalii
-Locul 3 -2000 lei+ medalii
-Captura de sector - 1000 lei+cupe.Nu cumuleaza in nici un clasament si nu va figura in clasamentul pe calitate al echipei respective,alegerea fiind a pescarilor.
Ma va injura putin cel ce tine clasamentul dar stiu ca George nu are cuvantul "imposibil" in vocabular :wink:.Asa reusim echilibrarea sectoarelor si a concursului nu din mutarea pescarilor de colo-colo ci din modul de intocmire a clasamentului.
In aceste conditii Vladut,cred ca "asii" vor veni pentru Marele Premiu (care in mod realist poate fi castigat de oriunde ) si aia mai amarati(ca mine) isi vor spune ca au pescuit 3 zile in templul de la Tancabesti si si-au mai scos si o parte din cheltuieli.Vei avea 14 echipe la festivitatea de premiere(aproape jumatate!) si 4 echipe vor pleca acasa in castig.Sunt insa convins ca cvasi-majoritatea pescarilor vin sa concureze mai cu seama pentru orgoliu si nu pt.bani.Toate cele bune!
Interesant.Voi tine cont de sugestii... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

romanraul scrie:Cand incep inscrierile ? :)
Dupa ce definitivam impreuna scheletul concursului. Avem destul timp inainte... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de romanraul »

Sunt multe persoane mult mai experimentate ca si mine, care pot veni cu pareri mult mai practive participand la numeroase concursuri in schimb eu, cred totusi... suma de 5000 RON cum a postat un coleg ceva mai devreme este destul de mare pentru o echipa si limiteaza participarea multur pescari ( posibili multi dintre ei chiar pescari buni ) care nu isi permit o asemena suma, avand in vedere ca aceasta nu este singura cheltuiala din concurs....
PS*** Tin sa precizez ca intentionez sa particip
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

romanraul scrie:Sunt multe persoane mult mai experimentate ca si mine, care pot veni cu pareri mult mai practive participand la numeroase concursuri in schimb eu, cred totusi... suma de 5000 RON cum a postat un coleg ceva mai devreme este destul de mare pentru o echipa si limiteaza participarea multur pescari ( posibili multi dintre ei chiar pescari buni ) care nu isi permit o asemena suma, avand in vedere ca aceasta nu este singura cheltuiala din concurs....
PS*** Tin sa precizez ca intentionez sa particip
De aceea am si deschis aceasta discutie... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de gabisandu »

Parerea mea este sa nu te bagi la premii foarte mari.
Cand sunt foarte multi bani in joc pot aparea interese de grup si poti strica un concurs de traditie.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”