Intrebare Crapmania 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de gabisandu »

Pun si eu o intrebare.
Credeti ca un concurs, pe Tancabesti sau Moara, pe loturi, nu se preteaza? Adica echipe de 6 pescari impartiti pe 3 sectoare.
Parerea mea este ca ar fi cel mai echilibrat concurs. Avem un regulament beton (CIPS), sa puncteze doar cantitatea, eventual sa se premieze si captura competitiei. Se pot face grile echilibrate, mai ales ca avem cunostinte foarte bune legate de aceaste balti.
Taxa poate fi facuta la nivel de echipa. Daca se vor premii mari, puteti pune o taxa de 6000 de ron de lot, adica 1000 de pescar, fondul de premiere la 10 loturi se ridica la 60000 ron.
Cred ca astfel de concursuri poate promova mai bine ideea de CN si pe tinerii care acum nu au sansa de a participa la o competitie cu regulament de nationale. Echipele pot veni si cu rezerve (tineri dornici sa pescuiasca in acest sistem si dornici sa pescuiasca alaturi de seniori).
Voi ce parere aveti??? Vladut tin foarte mult sa stiu si parerea ta in conditiile in care esti cel mai titrat organizator de competitii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ai dreptate Gabi, incurajez si eu acest tip de concursuri, pe loturi !

Doar ca eu consider Moara Vlasiei pista perfecta, cu clasament doar de CANTITATE !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Intrebare Crapmania 2014

Mesaj de RSC »

gabisandu scrie:... Avem un regulament beton (CIPS), sa puncteze doar cantitatea, eventual sa se premieze si captura competitiei. ...
Vladut Mateianu scrie:Ai dreptate Gabi, incurajez si eu acest tip de concursuri, pe loturi !

Doar ca eu consider Moara Vlasiei pista perfecta, cu clasament doar de CANTITATE !
Eu zic sa desenati, poate asa o sa va intelegeti... :D
"Keep it simple!"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”