România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pescuit

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pescuit

Mesaj de ady10 »

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Timp+ ... de+Pescuit

Sa va uitati la comentariile acestui articol!!
O viata avem..

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Cristi Y »

"Popescu Stefan a adăugat un comentariu la digi24.ro.

România va găzdui Campionatul Mondial de Pescuit Sportiv la Crap. CIPS a decis acest lucru, dar locația pe care se va desfășura va fi stabilită de Federația Română de Pescuit Sportiv, în condițiile prevăzute de lege."


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de doru_croc »

Popescu Stefan · Administrator at GENERAL SOFT GRUP
România va găzdui Campionatul Mondial de Pescuit Sportiv la Crap. CIPS a decis acest lucru, dar locația pe care se va desfășura va fi stabilită de Federația Română de Pescuit Sportiv, în condițiile prevăzute de lege.

Iar te bagi in seama?:lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de CimpoeruM »

ca o concluzie.....cine il organizeaza. .? agvps din...RO. sau FRPS ?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de gor965 »

CimpoeruM scrie:ca o concluzie.....cine il organizeaza. .? agvps din...RO. sau FRPS ?
Carstocea !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Decebalus »

Imagine

Ghici ghicitoarea MEA,cine trage la Lulea :wink:
SpritZCarp

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de doru_croc »

Maimuta din dreapta o stiu, obezul central nu, dar cred ca si cel din stanga face parte din personajele cunoscute. Sa spuna Fane daca nu e Savusca :lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Popescu »

Legea 69/2000
Art. 18
(1) Ministerul Tineretului si Sportului se organizeaza si functioneaza potrivit legii si are urmatoarele atributii principale in domeniul sportului:
........................................
r) autorizeaza desfasurarea pe teritoriul Romaniei a campionatelor mondiale, europene si regionale si participarea reprezentativelor nationale la campionatele mondiale si europene organizate in strainatate, precum si la campionatele regionale;

Regulamentul de aplicare al L.69/2000 aprobat prin HG 884/2001

Art. 21. - (1) Ministerul Tineretului şi Sportului autorizează desfăşurarea pe teritoriul României a
campionatelor mondiale, europene şi regionale, în următoarele conditii: 7
a) angajarea de negocieri cu organismele sportive internationale privind acceptarea candidaturii
federatŃiilor sportive nationale de organizare în România a unor competitii sportive oficiale - campionate
mondiale, europene sau regionale - se poate realiza numai cu aprobarea prealabilă a Ministerului
Tineretului şi Sportului;
b) aprobarea pentru depunerea candidaturii unei federatii sportive nationale de a organiza în România
campionate mondiale, europene şi regionale se acordă cu respectarea următoarelor cerinte:
- prezentarea devizului de cheltuieli şi precizarea surselor din care vor fi acoperite acestea;
- prezentarea angajamentului scris al detinătorului bazei sportive în cadrul căreia urmează să se
desfăşoare competitia, care să confirme asigurarea tuturor conditiilor necesare;

- prezentarea programului de măsuri privind organizarea şi desfăşurarea competiŃiei.
(2) După acordarea dreptului de organizare în România a competiŃiei sportive oficiale de către
organismul international federatia sportivă natională actionează în scopul pregătirii, organizării şi
desfăşurării competitiei în cele mai bune conditii.
(3) La încheierea competitiei federaŃia sportivă natională înaintează Ministerului Tineretului şi Sportului
un raport complet cu privire la desfăşurarea acesteia.


Federatia a solicitat in scris SC Rig Service declaratia prin care sa confirme asigurarea conditiilor prevazute de lege si nu a raspuns acestei adrese oficiale, intr-un termen rezonabil. Prin urmare am comunicat RIG Service ca federatia nu mai ia in considerare Lacul Corbu pentru organizarea competitiei. Cred ca cineva de acolo poate confirma.
Nu uitati ca locatia se va aproba dupa Congresul CIPS din aprilie cand federatia va deveni reprezentantul oficial al Romaniei la CIPS! Iar federatia va respecta legea, indiferent de ce crede X sau Y!
Ultima oară modificat Lun Noi 11, 2013 21:05 de către Stefan Popescu, modificat de 2 ori în total.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Popescu »

doru_croc scrie:Maimuta din dreapta o stiu, obezul central nu, dar cred ca si cel din stanga face parte din personajele cunoscute. Sa spuna Fane daca nu e Savusca :lol: :lol: :lol:
Doru Predescu, il cheama. Este din Alexandria, dar nu l-am vazut de 30 de ani.
PS Tu te tragi din maimuta? :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ce tare este Stefanutz ! Ia comunicat el lui Carstocea ca nu-l mai lasa sa faca CM la el pe balta....
Cred ca nu mai doarme de suparare Carstocea... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”