ABONAMENTE 2013

Moderator: Dan Mateianu

Avatar utilizator
ddaniel
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 25, 2011 7:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti sector 2

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de ddaniel »

cipica scrie:Da, este voie cu insotitor.

Nu am cunostinte despre faptul ca cineva ar prinde crapi cu navodul la Sarulesti si i-ar muta dincolo de hotel. Poate este vb de pescuitul sturionilor care se afla in numar foarte mare acolo. Am sa ma documentez.
Mai mult, care crezi tu ca ar fi logica in a scoate abonamente si pachete de pescuit la vanzare ca mai apoi sa se scoata pestele din balta?
cipica scrie:Mai mult, care crezi tu ca ar fi logica in a scoate abonamente si pachete de pescuit la vanzare ca mai apoi sa se scoata pestele din balta?
Logica ar fi ca mai antai se scoate pestele , iar apoi venim noi pescarii si ne facem abonamente de 1000 si 5oo de euro, dar in necunostinta de cauza, si aflam mai tarziu ca de fapt din luna NOIEMBRIE 2012 se tot navodeste in zona in care este permis pescuitul pe baza de abonament. P.S. Varul meu este pocait, si nu ar minti pe nimeni nici in ruptul capului.

Sarulesti
Mesaje: 505
Membru din: Joi Mar 07, 2013 18:53
Puncte: 0
Localitate: Sarulesti

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Sarulesti »

ddaniel scrie:
cipica scrie:Abonamentul include:
-pescuit nelimitat la crap si salau in sistem catch & release, 4 lansete pentru crap sau 1 lanseta pentru spinning
-barca cu vasle
-cort Campmor (tip safari)
-posibilitatea de a face dus la hotel
-pescarul are dreptul de a avea un insotitor.

-Pescuitul se face in partea stanga a hotelului, pana la baraj Gurbanesti
-Dupa descarcarea bagajelor masina va sta in parcarea hotelului Raduta. Deplasarea de la hotel/ masina la stand si de la stand la hotel/masina va fi asigurata de personalul complexului Raduta indiferent de numarul de solicitari zilnice.
-Vizitatorii trebuie anuntati cu doua ore inainte de sosire iar acestia vor fi preluati si condusi catre locul de pescuit de catre personalul complexului. Orice vizita neanuntata respectiv masina langa locul de pescuit duce la PIERDEREA ABONAMENTULUI.
-Pescuitul se face pe baza de rezervare cu minim 5 zile inainte.

Pret 1000 euro

pentru lamuriri suplimentare, mail la cpk@cipicrap.ro
_
Poate esti amabil sa ne dai niste explicatii la urmatoarele : Un var de-al meu locuieste in GURBANESTI si lucreaza in SANDULITA mi-a comunicat ca inca din luna Noiembrie a anului trecut, apa este foarte scazuta, si vazut personal cum se trage cu navoadele incepind de la Gurbanesti si pina la hotel, iar tot pestele prins [absolut tot pestele inclusiv crap , amur, salau si sturion] este aruncat apoi in dreapta hotelului. Accest lucru se intampla si in ziua de azi. Multumesc.
Buna,
ma numesc Nicolae V. Dudas (Nico) administrator Raduta Lake si in urma, ca de obicei, unor binevoitori, in ghilimele, ma vad nevoit sa intervin si sa rectific ceea ce dumneavoastra a-ti redactat.
1. datorita lucrarilor de impartire sau daca doriti de reamenajare (poduri-protectii impotriva braconajului, lucrari de consulidare baraj,etc) nivelul apei este putin scazut decat normal. Avand acest avantaj(nivel scazut) am incercat sa va ajutam pe dumneavoastra pescarii de crap, incercand sa scapam de un inconvenient atat de blamat, acela fiind CTENO CTENO adica Teno sau Tenul. Pe langa Ten sau mai navodit si Crapul Chinezesc, Scoicarul si binenteles PLATICA (va dati seama ca nu pe toata).
2. Navodirea a fost efectuata in perioada de toamna foarte tarzie chiar inceput de iarna. In anul acesta nu a mai fost nici o navodire pe bazinul principal (sper ca am raspuns domnului care nu "minte")
3. Toti crapii la care se fac referire au fos mutati de pe bazinul Polcesti.
Nu credeti ca era mai indicata o informare (surse: internetul- http://www.radutalake.ro/ . Simplu!!!), inaintea postarii unor aberatii. Pescari de crap cu ani vechime si minte sanatoasa realizeaza ca ar fi, zic eu, imposibil de scos pestele prin navodire fara o golire aproape totala a lacului(420ha!) si asa raman locuri foarte greu accesibile.
Va multumesc.

PS Nu inteleg de unde atata rautate!!!?

Avatar utilizator
ddaniel
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 25, 2011 7:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti sector 2

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de ddaniel »

Sarulesti scrie:
ddaniel scrie:
cipica scrie:Abonamentul include:
-pescuit nelimitat la crap si salau in sistem catch & release, 4 lansete pentru crap sau 1 lanseta pentru spinning
-barca cu vasle
-cort Campmor (tip safari)
-posibilitatea de a face dus la hotel
-pescarul are dreptul de a avea un insotitor.

-Pescuitul se face in partea stanga a hotelului, pana la baraj Gurbanesti
-Dupa descarcarea bagajelor masina va sta in parcarea hotelului Raduta. Deplasarea de la hotel/ masina la stand si de la stand la hotel/masina va fi asigurata de personalul complexului Raduta indiferent de numarul de solicitari zilnice.
-Vizitatorii trebuie anuntati cu doua ore inainte de sosire iar acestia vor fi preluati si condusi catre locul de pescuit de catre personalul complexului. Orice vizita neanuntata respectiv masina langa locul de pescuit duce la PIERDEREA ABONAMENTULUI.
-Pescuitul se face pe baza de rezervare cu minim 5 zile inainte.

Pret 1000 euro

pentru lamuriri suplimentare, mail la cpk@cipicrap.ro
_
Poate esti amabil sa ne dai niste explicatii la urmatoarele : Un var de-al meu locuieste in GURBANESTI si lucreaza in SANDULITA mi-a comunicat ca inca din luna Noiembrie a anului trecut, apa este foarte scazuta, si vazut personal cum se trage cu navoadele incepind de la Gurbanesti si pina la hotel, iar tot pestele prins [absolut tot pestele inclusiv crap , amur, salau si sturion] este aruncat apoi in dreapta hotelului. Accest lucru se intampla si in ziua de azi. Multumesc.
Buna,
ma numesc Nicolae V. Dudas (Nico) administrator Raduta Lake si in urma, ca de obicei, unor binevoitori, in ghilimele, ma vad nevoit sa intervin si sa rectific ceea ce dumneavoastra a-ti redactat.
1. datorita lucrarilor de impartire sau daca doriti de reamenajare (poduri-protectii impotriva braconajului, lucrari de consulidare baraj,etc) nivelul apei este putin scazut decat normal. Avand acest avantaj(nivel scazut) am incercat sa va ajutam pe dumneavoastra pescarii de crap, incercand sa scapam de un inconvenient atat de blamat, acela fiind CTENO CTENO adica Teno sau Tenul. Pe langa Ten sau mai navodit si Crapul Chinezesc, Scoicarul si binenteles PLATICA (va dati seama ca nu pe toata).
2. Navodirea a fost efectuata in perioada de toamna foarte tarzie chiar inceput de iarna. In anul acesta nu a mai fost nici o navodire pe bazinul principal (sper ca am raspuns domnului care nu "minte")
3. Toti crapii la care se fac referire au fos mutati de pe bazinul Polcesti.
Nu credeti ca era mai indicata o informare (surse: internetul- http://www.radutalake.ro/ . Simplu!!!), inaintea postarii unor aberatii. Pescari de crap cu ani vechime si minte sanatoasa realizeaza ca ar fi, zic eu, imposibil de scos pestele prin navodire fara o golire aproape totala a lacului(420ha!) si asa raman locuri foarte greu accesibile.
Va multumesc.

PS Nu inteleg de unde atata rautate!!!?
Sarulesti scrie:Domnule NIcu [din Sibiu], si Admin. Lacului Sarulesti, Nu este vorba de nici o rautate. Postarile au fost facute aici pe Crapmania nu pe radutalake.ro. , de Cipica , care o cam da [cotita], sa intelegem ca nu are destule informati si prefera sa puna pe altcineva sa posteze in locul lui. Pe de alta parte tinind cont de cine sinteti, nici nu ma asteptam la alte raspunsuri din partea dumneavoastra. Intrebare: DE CE NU SE DA VOIE LA CEI CARE OPTEZA PENTRU ABONAMENTE, IN PARTEA DREAPTA A HOTELULUI [in conditiile date de regulament] ? VA MULTUMESC.

Avatar utilizator
ddaniel
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 25, 2011 7:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti sector 2

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de ddaniel »

''Sarulesti: Membru din: Joi Mar 07, 2013 7:53 pm
Ultima vizită: Joi Mar 07, 2013 10:56 pm
Total mesaje: 1
Treaba asta cu facut contul pe Crapmania, tocmai azi, hmmmm...................sa decida pescarii aia [sanatosi la cap], si cei care nu mint.................

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Albert »

ddaniel scrie:Varul meu este pocait, si nu ar minti pe nimeni nici in ruptul capului.
..avand in vedere ca asta-i singurul tau argument, da-mi voie sa rad...sanatos.
Mai da-mi voie sa nu cred ca o asemenea relatare facuta de varu' are vreo relevanta vis-a-vis de balta asta. Vom vedea la vara cine are dreptate.

Sarulesti
Mesaje: 505
Membru din: Joi Mar 07, 2013 18:53
Puncte: 0
Localitate: Sarulesti

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Sarulesti »

ddaniel scrie:''Sarulesti: Membru din: Joi Mar 07, 2013 7:53 pm
Ultima vizită: Joi Mar 07, 2013 10:56 pm
Total mesaje: 1
Treaba asta cu facut contul pe Crapmania, tocmai azi, hmmmm...................sa decida pescarii aia [sanatosi la cap], si cei care nu mint.................
Este ultimul Replay care vi-l dau, daca nu veniti cu argumente solide imi asum dreptul de a cere o banare.
Daca deduceti ceva din link-ul acesta... ar cam trebui sa va potoliti.
Va rog vizitati link-ul http://www.crapmania.ro/forum/ucp.php?i ... ofile_info
O zi buna!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Salut Nico, ma bucur ca in sfarsit esti prezent pe cel mai accesat forum al pescarilor de crap, in primul rand bun venit ! :D

Cateva intrebari am, si anume :

-se poate posta o harta cu locurile pe care se va putea pescui in baza abonamentului ?
-vor exista si pachete de 1 saptamana ?
-va mai fi deschis pescuitul catch & portbagaj in zona baraj Gurbanesti ?
-se vor mai putea inchiria barci cu motor termic de la voi ?

Multumesc anticipat ptr raspunsuri !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ddaniel
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 25, 2011 7:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti sector 2

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de ddaniel »

Sarulesti scrie:
ddaniel scrie:''Sarulesti: Membru din: Joi Mar 07, 2013 7:53 pm
Ultima vizită: Joi Mar 07, 2013 10:56 pm
Total mesaje: 1
Treaba asta cu facut contul pe Crapmania, tocmai azi, hmmmm...................sa decida pescarii aia [sanatosi la cap], si cei care nu mint.................
Este ultimul Replay care vi-l dau, daca nu veniti cu argumente solide imi asum dreptul de a cere o banare.
Daca deduceti ceva din link-ul acesta... ar cam trebui sa va potoliti.
Va rog vizitati link-ul http://www.crapmania.ro/forum/ucp.php?i ... ofile_info
O zi buna!
Nicule momentan sint plecat din tara. O sa revin cu argumente solide, cind voi ajunge in Romania. P,S. Las,o mai moale cu banatul ca nu esti pe radutalake,ro, aici este un site unde se discuta liber, despre situatia , si baltile pe care pescuim, si platim bani pentru acest hobby. P.S.S. Te vad cam iritat.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vladut Mateianu scrie:Salut Nico, ma bucur ca in sfarsit esti prezent pe cel mai accesat forum al pescarilor de crap, in primul rand bun venit ! :D

Cateva intrebari am, si anume :

-se poate posta o harta cu locurile pe care se va putea pescui in baza abonamentului ?
-vor exista si pachete de 1 saptamana ?
-va mai fi deschis pescuitul catch & portbagaj in zona baraj Gurbanesti ?
-se vor mai putea inchiria barci cu motor termic de la voi ?

Multumesc anticipat ptr raspunsuri !
Multumesc ptr raspunsul prompt... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENTE 2013

Mesaj de cipica »

Ofertele pentru abonamente si pachete sunt valabile si pentru anul 2014!
pentru mai multe detalii: cpk@cipicrap.ro sau 0740370669

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”