Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

danutlupu scrie:Domnule Popescu puteti da mai multe detalii despre cum poate fi convocata aceasta Adunarea Generală a Federației, adica un statut ?
Ma intereseaza deoarece daca aceasta Federatie ajuta cu ceva pescuitul in Romania, ar trebui folosita aceasta oportunitate; dar lumea se pare ca are ce are cu dumneavoastra.
Statutul este postat pe web site-ul federației. Nu mă interesează ce cred alții despre mine, ci doar ce cred cei care m-au ales. Eu în fața lor răspund. Și dacă cârcotașii sunt interesați de schimbarea mea și nu de modul cum să-și organizeze propriilor cluburi pentru a fi eficiente, îi sfătuiesc să se ducă la culcare. Nu sunt chiar așa ușor de schimbat.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gabi1 »

Cât privește echipa reprezentativă, această este selecționată de o persoană autorizată de federație în acest sens. Modul cum o face, este un drept subiectiv al acesteia, pentru că odată cu investirea dată de federație (mai precis de Comisia de competiții și Comisia de antrenori)
La Piturca nu te-ai gandit ??? :lol: :lol: ia cu cola...te dezinhibeaza. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Lun Dec 09, 2013 9:35 de către gabi1, modificat 1 dată în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Marian Constantin »

dar chiar nu iti dai seama cat aberezi pe aici !?

tu chiar nu esti sanatos la cap ... dute frate la balaceanca si lasa'ne cu aberatiile tale ... ca ne am saturat de porcariile pe care le ai in cap
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie: Statutul este postat pe web site-ul federației. Nu mă interesează ce cred alții despre mine, ci doar ce cred cei care m-au ales. Eu în fața lor răspund. Și dacă cârcotașii sunt interesați de schimbarea mea și nu de modul cum să-și organizeze propriilor cluburi pentru a fi eficiente, îi sfătuiesc să se ducă la culcare. Nu sunt chiar așa ușor de schimbat.
Ei te-au ales pe tine sau tu i-ai ales pe ei ? Aceasta este intrebarea....
Eu cred ca ti-ai luat langa tine exact oamenii de care ai nevoie, care nu macaie niciodata nimic si nici nu au cum sa te schimbe, doar le-ai promis "de munca"...nu mai dezvolt subiectul, dar are iz electoral groaznic.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

Marian Constantin scrie:dar chiar nu iti dai seama cat aberezi pe aici !?

tu chiar nu esti sanatos la cap ... dute frate la balaceanca si lasa'ne cu aberatiile tale ... ca ne am saturat de porcariile pe care le ai in cap
Fiule, înțeleg că ești frustrat, doar ești în aceeași situație cu Gabi Sandu! Tu nu ai club sportiv!

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gabisandu »

Stefan Popescu scrie:Revin și susțin încă odată faptul că cluburile sportive sunt în culpă în momentul de față, întrucât nu au făcut nimic pentru ași asigura sursele de finanțare prin efort propriu, ci au ales calea facilă de a scoate bani din buzunarele sportivilor, amăgindu-i cu calitatea de membru asociat.
Atunci, spune aici tu, de ce mai iei bani de cotizatie de la cluburi? De ce nu asiguri activitatea federatiei prin resurse proprii? De ce mai ceri bani de la noi? Demostreaza cum se face, sa invatam si noi.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

gabisandu scrie:
Stefan Popescu scrie:Revin și susțin încă odată faptul că cluburile sportive sunt în culpă în momentul de față, întrucât nu au făcut nimic pentru ași asigura sursele de finanțare prin efort propriu, ci au ales calea facilă de a scoate bani din buzunarele sportivilor, amăgindu-i cu calitatea de membru asociat.
Atunci, spune aici tu, de ce mai iei bani de cotizatie de la cluburi? De ce nu asiguri activitatea federatiei prin resurse proprii? De ce mai ceri bani de la noi? Demostreaza cum se face, sa invatam si noi.
Ajung la concluzia că discuția cu tine este timp pierdut. Cui cer eu bani? Sau nu știi că într-o federație membri au obligația de a plăti o cotizație? Dacă ai face o socoteală simplă, ai constata că banii din cotizații nu ajung nici de țigări. Federația își asigură propriile surse de finanțare, nu jecmănește cluburile, dar tu nu ai cum să înțelegi acest lucru.
Ia zii deschis; are Planet Carp Certificat de Indentitate sportivă? Și dacă nu are, de ce te bagi în seamă pe aici?

PS Hai să te lămuresc și cu sursele de finantare ale cluburilor. Dar asta demonstrează că ești un ignorant. Ia și citește:
Art. 71 Legea 69/2000
(2) Sursele de finantare a cluburilor sportive provin din:
a) subventii de la bugetul de stat si bugetele locale acordate cluburilor sportive de drept public de catre organele administratiei publice centrale si/sau locale in subordinea carora se afla, precum si de organele administratiei publice locale din unitatea administrativ-teritoriala respectiva;
b) sume destinate finantarii programelor sportive ale cluburilor sportive de drept privat si inscrise in contractele incheiate cu directiile pentru tineret si sport judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, sau cu organele administratiei publice locale, dupa caz;
c) venituri obtinute din activitati economice realizate in legatura directa cu scopul si obiectul de activitate ale acestora;
d) cotizatii, contributii si penalitati aplicate membrilor sai, sportivilor, antrenorilor si celorlalti tehnicieni, potrivit statutelor si regulamentelor proprii;
e) sume obtinute din transferurile sportivilor;
f) donatii si sponsorizari;
g) alte venituri, in conditiile legii;
h) sume ramase din exercitiul financiar precedent;
i) venituri obtinute din valorificarea bunurilor aflate in patrimoniul acestora;
j) venituri obtinute din participarea la competitiile si demonstratiile sportive.

Câte din sursele indicate ai accesat?
Ultima oară modificat Lun Dec 09, 2013 9:44 de către Stefan Popescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie: Ajung la concluzia că discuția cu tine este timp pierdut. Cui cer eu bani? sau nu știi că într-o federație membri au obligația de a plăti o cotizație? Federația își asigură propriile surse de finanțare, nu jecmănește cluburile, dar tu nu ai cum să înțelegi acest lucru.
Ia zii deschis; are Planet Carp Certificat de Indentitate sportivă? Și dacă nu are, de ce te bagi în seamă pe aici?
Dezvolta. De unde "isi asigura federatia propriile surse de finantare " ?
Si de unde sti tu cine are si cine nu are Cis ? Ai cumva acces la dosarele Apcr ? :mrgreen:

Si nesimtirea cu " de ce te bagi in seama pe aici" incearc-o cu angajatii tai, Gabi aici este ACASA, tu esti intrusul care te bagi mereu in seama pe forumul nostru, chiar si dupa ce te-ai jurat de n ori ca nu mai intri sa postezi pe aici... :oops: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

Poftim Vlăduț:
Art. 71
(1) Sursele de finantare a federatiilor sportive nationale provin din:
a) sume destinate finantarii programelor sportive proprii si inscrise in contractele incheiate cu organele administratiei publice centrale sau locale, dupa caz;
b) venituri obtinute din activitati economice realizate in legatura cu scopul si obiectul de activitate ale acestora;
c) cotizatii, taxe, contributii, penalitati, potrivit prevederilor statutelor si regulamentelor proprii;
d) donatii si sponsorizari;
e) 20% din incasarile realizate din pronosticurile sportive, ca urmare a utilizarii de competitii de gen pentru ramura respectiva, organizate in campionatele nationale din alte tari, de federatiile si organismele sportive internationale, precum si in "Cupa Romaniei";
f) 10% din indemnizatiile de transferuri interne si internationale ale sportivilor, care se constituie in sursa de finantare a activitatii sportive pentru copii si juniori, inclusiv a celor din cluburile scolare;
g) alte venituri, in conditiile legii;
h) sume ramase din exercitiul financiar precedent.
i) venituri obtinute din valorificarea bunurilor aflate in patrimoniul acestora.

PS Poate ajung la concluzia că și voi o să deveniți odată intruși pe la federație. Și o să rămâneți cu această casă!

Gata, nu mai postez.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Marian Constantin »

Stefan Popescu scrie:
Marian Constantin scrie:dar chiar nu iti dai seama cat aberezi pe aici !?

tu chiar nu esti sanatos la cap ... dute frate la balaceanca si lasa'ne cu aberatiile tale ... ca ne am saturat de porcariile pe care le ai in cap
Fiule, înțeleg că ești frustrat, doar ești în aceeași situație cu Gabi Sandu! Tu nu ai club sportiv!
dar totusi cine esti de iti permiti sa imi ti mie socoteala ce am eu !?

cine te recomanda ?

ce vrei de la noi ?

dute frate si lasa'ne ca ma faci sa ma repet degeaba...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”