La stiuca, pe gheata !

Cateodata vrem sa prindem si stiuca, salau sau pastrav. Despre spinning, casting si pescuit la musca

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

La stiuca, pe gheata !

Mesaj de Vladut Mateianu »

CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de arsinel »

1. Genocid! Sa opresti peste 20 de buc in conditile in care din ce am inteles din comentarii,partida a durat 3 zile si filmarea asta este doar una dintre ele . :( :( :( :( :(
2. Este un pescuit super frumos! Imi este dor de partida pe care am avut-o in ianuarie-feruarie 2012 in Delta la copca unde prindeam 18-20 de bucati pe zi .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cred ca esti invidios. De unde sti tu cat au retinut ca sa comentezi aiurea ? Sau daca au fost intr-o incinta privata, a unuia dintre ei ? Tipic la romani comentarii de genul asta... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de Dumitrache »

Vladut Mateianu scrie:Cred ca esti invidios. De unde sti tu cat au retinut ca sa comentezi aiurea ? Sau daca au fost intr-o incinta privata, a unuia dintre ei ? Tipic la romani comentarii de genul asta... :oops:
Cat au retinut se observa...se poate sa fi fost propietatea unuia din ei.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de Albert »

Vladut Mateianu scrie:Cred ca esti invidios. De unde sti tu cat au retinut ca sa comentezi aiurea ? Sau daca au fost intr-o incinta privata, a unuia dintre ei ? Tipic la romani comentarii de genul asta... :oops:
Pai atunci sa scrie acolo: ui' ce incinta/balta bengoasa am. Si scot stiucile la "lanseta", nu cu navodu' cum face orice proprietar sanatos la cap.
In rest...fomisti. Nu inteleg de ce te-ai lauda cu stiva de stiuci prinsa numa' ei stiu cum. Sunt consient ca asta inseamna pescuitul la romani dar nu inteleg de ce se promoveaza asa ceva de catre oameni care ar trebui sa educe si sa dea un exemplu. Si aici vorbesc si de saci de caras sau crap si de somni..si alte dovezi de vitejie demne de pescuitul punct ro nu de un site care se vrea quality.
Asta-i comentariul meu, tipic romanesc :)

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de arsinel »

:) :)
Atatea stiuci intinse pe gheatza este clar ca in apa nu au mai ajuns. Daca te uiti la comentarile filmuletului, lumea intreaba unde este locatia, iar raspunsul este de genul : locatie este secreta . Deci nu are cum sa fie incinta unuia dintre ei !!
Invidios nu am cum sa fiu pentru ca partida asa am avut si eu acum 2 ierni, numai ca noi eram 3 persoane si am retinut cate doua bucati de fiecare si inca 4 sau 5 pt propietarul incintei, dar nimic mai mic de 1,4-1,5kg. :wink: :wink:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de arsinel »

La ,,stilouri'' le dadeam drumul.
Ce am oprit mai micute a fost doar pentu ca vroia patronul sa-i aducem ca sa faca mancare pentru angajati.
Fişiere ataşate
eliberare.jpg
eliberare.jpg (117.01 KiB) Vizualizat de 2307 ori
Captura 5 kg.jpg
Captura 5 kg.jpg (127.58 KiB) Vizualizat de 2307 ori
delta2012.jpg
delta2012.jpg (88.48 KiB) Vizualizat de 2307 ori
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de Claudiu Garlea »

Arsinele, din ce stiu eu (memorie de elefant), daca nu ma insel, e partida de anul trecut, in care ziceai ca ati mai stat 1 sau 2 saptamani ca v-a prins zapada acolo si in 3 persoane, ati luat 18 bucati. Nu-i mult pentru 3 persoane intr-o perioada de 1-2 saptamani, dar fii modest ...macar

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de Claudiu Garlea »

Nu ma intelegeti gresit, nu seaca nimeni baltile nici daca astia si-au scos stiucile din gheata, nici daca Arsinel si prietenii si-au luat si eu cateva bucati acasa, odata la un an.

Seaca baltile si apele publice, astia de le corenteaza si "ingradesc" ....

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: La stiuca, pe gheata !

Mesaj de arsinel »

Claudiu Garlea scrie:Arsinele, din ce stiu eu (memorie de elefant), daca nu ma insel, e partida de anul trecut, in care ziceai ca ati mai stat 1 sau 2 saptamani ca v-a prins zapada acolo si in 3 persoane, ati luat 18 bucati. Nu-i mult pentru 3 persoane intr-o perioada de 1-2 saptamani, dar fii modest ...macar
Ai dreptate Claudiu . Este vorba de partida de la sfarsitul lui ianuarie 2012 cand am fost pt 3 zile si am stat 8 .(nu 2 saptamani ) Am prins circa 60 de bucati, dar retinute au fost 18.
Stiai tu ceva.
http://www.crapmania.ro/forum/delta-dun ... 13917.html
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit la Rapitor”