intrebari

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

ilarion moldoveanu scrie: Felicitari domnilor arbitri Daniel Costache din Constanta, Sandu din Bucuresti si Barbosului din Pescar 4 ever !
Au facut-o din pasiune sau pentru bani ?
Dumnezeu sa te ierte !
Nea Ilarioane EU parca ti-am mai zis o data ca esti prost si apoi mi-a parut rau... Uite ca acum m-ai determinat sa nu-mi mai para si sa-ti reamintesc acest lucru.
Nu ai cum sa vii tu sa ma acuzi pe mine sau pe ceilalti colegi de arbitraj de lucruri pe care nu le poti dovedi.
Pentru cultura ta generala in ultimile 24 de ore pe sectorul nostru a stat domnul Tarus iar domnul Oana venea din 2 in 2 ore chiar si noaptea. In plus s-au perindat doua televiziuni: natioanala si TV Neptun Constanta.
Faptul ca Musaro a iesit in final pe primul loc a fost o surpriza doar pentru cei care nu au vazut in ultima dimineata modul in care a scos peste dupa peste. Martor poate fi si Bebe, din standul alaturat, care abandonase lupta si pendula intre Maty si Adriano. Eu am fost "detasat" intre standul lui Iercosan&Dragoi si cel al baietilor din BV toata dimineata de duminica. In ultima noapte - cea de sambata spre duminica - noi, arbitrii, am stat in standul fiecarei echipe care se batea pentru locul intai iar prin sondaj le-am scos cate o lanseta din apa pentru a nu se crea suspiciuni cu privire la montura si momeala folosita.
Pe de alta parte daca echipa din BV avea ceva de comentat trebuia sa o faca ei personal si in plus ar fii trebuit sa se prezinte la premiere unde li s-a dat ocazia sa-si manifeste eventualele contestatii la adresa arbitrajului. Cu toate acestea baietii mi s-au parut mult prea rafinati pentru a crea astfel de zvonuri si inclin sa cred ca este doar imaginatia ta bolnava cea care creeaza astfel de zvonuri.

Faptul ca am participat la acest concurs in calitate de arbitru nu are nici o legatura cu banii. Produc destul cat sa platesc 7 angajati si deocamdata nu s-a gasit careva sa-mi puna moralitatea la indoiala.

Pentru oricare dintre cei care au ceva de comentat la adresa concursului sunt aici.
Fire intinse!

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Eu sunt curios ce se vindea pe Darvari si cum vine treaba asta cu "in calitate de client" a dl. Ilarion Moldoveanu. Il rog sa ne scoata din bezna ignorantei si sa ne invete si pe noi ce sa facem pe balta, astfel incat sa ne devina client, mai ales ca are bani, cum tot spune pe forum. Ce, banii lui nu e buni!:lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Ilarion

E pacat de munca baiatului asta sa dati cu noroi in el - in felul asta ! Nu stiu ce stii mata sau ce iti imaginezi ca stii , dar e cert ca esti un tip polemic . Adica alti 150 pescari nu au nimic de zis si te-ai gasit dumneata sa protestezi ?
Nea Costel sunt sigur ca a scris la nervi chestia asta - si omul a revenit dupa aia . De fapt nici nu cred ca Adriano s-a suparat pe el .
De aia ne injura astia de pe rapitor - ca ne balacarim des si nejustificat .

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

@ilarion.

fiind tot din Zalau, va rog lasati acuzatile pentru concurs, Nu face bine nimanui, din contra. Ne chinuim si noi sa ne fie mai bine, sa avem o asocitie doar a noastra, a pescarilor. Atat timp cat sunt unii care arunca cu cuvinte nefondate n-o sa putem face nimic pentru pescuitul in tara.
Cine are ceva de spus sa spuna, dar sa vina cu probe solide.
La revedere.

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Ilarioane ce facusi bre :?: iar ai aparut p-aici :?: dute bre la tuica si lasa pescuitul :? :? :?

Bealcu Dragos
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mai 19, 2005 20:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bealcu Dragos »

@ilarion
Atatia bani sa castigi tu toata viata cati am castigat noi arbitrii !!!!!!
PS. Ferestete sa apari la un concurs la cara arbitrez eu!

barbosu' de la pescari4ever
Dragos Bealcu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Bravo Dragos !

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Dar oare exista Ilarion Moldoveanu sau este doar un pseudonim? Nu de alta, dar mi-e greu sa cred ca Zalaul produce asa ninja aiuriti (verificati profilul :lol: ), care vin tocmai de acolo pe Darvari sa faca figuri cu lanseta pe post de sabie in fata arbitrilor :lol:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Stimate adiGogo exist si chiar sunt foarte real. Ceea ce am afirmat o voi demonstra.
Stimati aparatori ai lui adriano, daca voi demonstra cu martori ca adriano a fost ajutat de arbitrii la scoaterea pestelui cu minciogul imi veti da dreptate sau nu conteaza in ce fel a cistigat?
@barbosu4ever
Asa sa te ajute Dumnezeu !
Ai curaj sa faci o declaratie in care sa juri in fata Domnului ca nu ai atins minciogul lui adriano?
@valivesa
Sti ca sectorul lor la un moment dat se cintarea fara martori, doar concurentul si 1 !!!! arbitru?(adica barbosu) Pacat!
@Dobroescu razvan
Ca martor din stinga lor nu crezi ca ar fi cazul sa faci o declaratie?Mersi.

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Uite cum sta treaba : eu am fost 2 zile la rand la Darvari, ba chiar eram langa Vladut si Andrei cand dl. Oana a anuntat ca vizitatorii nu mai au acces in standuri noaptea. Poti sa-mi spui cum de stii toate acele lucruri petrecute in ultima noapte, fiindca mi-e greu sa cred ca ai stat langa acel stand fara sa-ti spuna nimeni, nimic. Presupun ca stii toate "infractiunile" comise doar din auzite, nu? Chiar si asa, atunci cand a fost pusa intrebarea despre contestatii, de ce nu ai tipat cat te tineau plamanii si de ce nu ai adus dovezile atunci? Eu asa as fi facut si asa mi s-ar fi parut corect sa se intample? Sau e greu de fata cu 200 de oameni si mai usor aici ?
Daca poti sa aduci acele dovezi poti deveni credibil si atat.Te incalzeste? Deja este tardiv!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”