intrebari

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Ilarion
P.S.
Si te mai rog o data, lasa-l in pace pe Dumnezeu! Si nici nu-i mai pune pe altii sa jure in fata Lui, ca doar nu suntem ca tiganii, nu? :twisted:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@adigogo
Mda, cam ai dreptate. E tardiv.Eu nu am facut contestatie pentru ca nu am fost acolo,altfel fi sigur ca faceam ca mie nu mie frica de nimeni. Dar au fost multe echipe de-ale noastre, de ardeleni dintre care una chiar vecina cu inculpatul.
Pe tine nu te pune pe ginduri faptul ca un arbitru din 4ever arbitreaza exact unde este concurentul din aceasi asociatie?Si mai ales ca a fost arbitrul personal al lui Musaro? E ca si cum cristi borcea ar arbitra meciul steaua -dinamo!
Si mai sunt multi care mai stiu aceste lucruri(bucuresteni) care din lasitate tac.Sau prieteni cu musaro sau ii doare in fund.
Nu ma voi lasa pina ce adevarul nu va fi scos la lumina

Bealcu Dragos
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mai 19, 2005 20:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bealcu Dragos »

@ilar moldoveanu
Un mincioc ca a lui Adriano l-ai cantari si tu in mana. Dar am auzit ca la tine nu sunt destui fluturi care sa intre in el. :D :D :D Asa ca nu-ti mai face griji !!! Si pentru linistea ta, am pus mana si pe lanseta lui Sorin Dragoi cand era rezemata de cort si era sa cada!!!
Asta nu ai mai 'vazut-o" :lol: :lol: :lol: sic!!!
Dragos Bealcu

Ruffus
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 10:02

Mesaj de Ruffus »

Ilarion,

Te rog sa-mi dai niste detalii referitoare la baltile din zona Zalaului(localizare, patroni, taxe etc.) si atunci o sa confirm ca esti real. Eu sint ardelean, dar tu cred ca nu esti.

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@ilarion,
As putea aborda un ton mult mai acid la adresa ta,si crede-ma ca sunt genul :D ,dar incerc sa fiu cit se poate de "neutru".
1.Crezi ce pescarii se impart in ardeleni,bucuresteni sau alte nationalitati? Probabil ca suferi de un complex de inferioritate ,care nu-si are rostul.Crede-ma,in ciuda unor rivalitati aparute mai ales in timpul concursurilor,toti suntem,mai mult sau mai putin,o familie.
2.Ai tendinta de a musca de c..r (scuze Val,dar mi s-a pus pata!) anumite persoane,si mai nou,si asociatia Pescari4ever,al carei membru sunt si eu. Nu am avut niciodata pretentia de elitism,si ne-am zbatut sa facem ceva pentru pescari si pentru pescuit,fie el de crap sau rapitori. Ca am facut si greseli,suntem primii care recunoastem,dar macar noi incercam ceva,alaturi de altii(culmea, si prin Ardeal sunt ceva inimosi,nu?) Dar nu-ti permit sa jignesti o mica comuniune de oameni care gindesc intr-un anumit fel,si care mai si fac cite ceva...
Stii de ce-ti raspund eu in numele asociatiei,desi n-am nevoie de vreun mandat special pt asta? Pt ca unii din membrii asociatiei noastre sunt ocupati zilele astea sa asigure arbitrajul la Cupa Profimix,la Sarulesti. Concurs organizat de o firma...ardeleana,nu?

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Ilarion
Hai sa tratam concursurile astea cu mai putina incrancenare! Ti-ar place ca toti participantii sa fie stresati de faptul ca ii fura unul sau altul! Si hai sa nu vedem doar castigurile financiare, cum se intampla in ultima perioada, ca se duce de rapa tot! Ce vrei sa-ti spun, ca stateam de vorba cu o echipa, culmea, din Ardeal (nu spui care :lol: ) si-mi spuneau ca "sigur vor manari astia ceva" si asta in prima zi de concurs! Ce vrei, sa ne apuce paranoia pe toti :lol:
Te pup si te iubesc!

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

ilarion moldoveanu scrie: Pe tine nu te pune pe ginduri faptul ca un arbitru din 4ever arbitreaza exact unde este concurentul din aceasi asociatie?Si mai ales ca a fost arbitrul personal al lui Musaro? E ca si cum cristi borcea ar arbitra meciul steaua -dinamo!
Ca sa vezi pana unde se intinde coarda.....
Pai din ce spune flacaul ar insemna ca blatul - cum il numeste el - s-ar fi facut la sedinta tehnica cu arbitrii cand organizatorul - Victor Oana - a nominalizat echipa de arbitrii pentru fiecare sector - adica subsemnatul si "barbosul". Si ca sa fie blatul blat in a doua zii de concurs, pentru ca sectorul nostru era cel mai dificil si se faceau cantariri non stop - a mai adus inca un arbitru - Alexandru Barabasi - ca sa fie si mai credibil...

Pai mai acesta, tu crezi ca un om care a investit o gramada de bani intr-o balta si apoi a mai investit inca o gramada intr-un concurs pentru a o promova ar fi riscat un astfel de scandal??????? Tu chiar nu realizezi ca esti aberant!!!!!!!

Val, tati, nu ai de gand sa moderezi putin discutia asta?????
adriano a fost ajutat de arbitrii
Si ia spune tu atotstiutorule care au fost arbitrii aia care l-au ajutat pe Musaro!!!!!!
Fire intinse!

Vizitator

precizari

Mesaj de Vizitator »

Prieteni crapisti,

In primul rand doresc sa le multumesc celor care au postat cu buna credinta impresiile dumnealor in urma concursului de la Darvari, unde Asociatia Pescari 4Ever a avut reprezentanti atat prin concurenti cat si prin doi arbitri.

Vreau sa fac unele precizari in ceea ce priveste comportamentul acestora.
Asa cum spunea si Cezar, noi, membrii asociatiei nu ne consideram o elita a pescarilor din Romania, ci doar un nucleu de pescari SPORTIVI care prin spirit si conduita incearca sa imprime o altfel de atitudine vis-a-vis de acest hobby. Ai acuza de interese obscure, de necinste, este un lucru grav, care incearca sa pateze numele asociatiei noastre.
Pe domnul Constantin Mateescu il stimez in mod deosebit, si asa cum ii marturiseam domnului Oana intr-o discutie particulara, Matty ramane un exemplu de pescar valoros, modest, cu un bun simt iesit din comun de la care toti avem cate ceva de invatat. Sunt convins ca postarea de inceput a dumnealui a fost una luata sub imperiul unei frustrari care pana la urma ne mai intuneca gandirea. Nu-i usor lucru sa pierzi pe final, la cativa ciortani diferenta. Daca ar fi existat ceva suspect, trebuiau sesizati organizatorii, pentru ca o contestatie ulterioara suna ciudat, nerealist. Domnul Mateescu, daca va veti afla printre concurentii de la PROFIMIX, mi-ar placea sa stam de vorba despre acest aspect.
Am discutat indelung cu Adriano acest aspect, si el mi-a marturisit amaraciunea pe care a simtit-o cand a citit acea postare, pentru ca a jucat cinstit pana in ultima clipa. Si eu STIU ca acesta e adevarul.
Depre arbitri, si aici am sa ma refer la Pompi Oprea si Dragos Bealcu, membrii asociatiei noastre, pot sa va spun ca sunt crapisti cu experienta, si oameni cinstiti. Exista un anumit "tipar" in conduita arbitrilor nostri, lucru care a facut sa fie solicitati in mai multe competitii, fie ele de pescuit la crap, stationar sau rapitor. Despre impartialitate, ca exemplu pot sa va spun ca anul trecut la Crap 4Ever, domnul Cristi "Yamaha" a facut o sesizare cu privire la o neregula constatata la coechipierul lui Val. Dovedindu-se intemeiata, am decis suspendarea acestuia pana la sfarsitul competitiei, Val fiind nevoit sa pescuiasca singur. Precizez ca Val este membru al Asociatiei Pescari 4Ever.
Sunt convinsi ca si ceilalti arbitri selectionati de domnul Oana si-au facut in mod corect datoria.
Maine si poimaine 5 arbitri din cadrul asociatiei noastre au fost solicitati sa arbitreze la cupa PROFIMIX organizata de Energofish, fiind a treia editie consecutiv la care ne aducem si noi aportul la buna desfasurare a competitiei.
In legatura cu donatii, binefaceri, etc., Adriano participa in acest weekend la concursul de binefacere de la Tancabesti, si are de gand sa doneze o suma de bani in beneficiul sinistratilor.
Pe 28 mai, Asociatia "Pescari 4Ever" organizeaza tot la Tancabesti, prin bunavointa domnului Vlad Parfenie, un concurs de pescuit pentru copiii handicapati de la Scoala de Surzi nr.1 Bucuresti. Acesti copii surdo-muti provin din familii dezorganizate sau sunt orfani. Membrii ai asociatiei noastre i-au initiat teoretic in domeniul pescuitului sportiv, urmand ca aceste cunostinte acumulate sa fie puse si in practica. Impreuna cu sponsori generosi incercam sa aducem putina bucurie acestor copii amarati. Adriano va sponsoriza acest concurs copii oferind copiilor imbracaminte, incaltaminte si alte cadouri in valoare de 50 milioane lei, si s-a oferit sa amenajeze locul desfasurarii concursului, sa-l nadeasca cu o zi inainte, etc.
Acest gest spune destul despre caracterul unui om.
Domnule Mateescu, sper ca v-a mai trecut supararea, si sunt convins ca veti reveni la sentimente mai bune. In fond banii nu sunt chiar totul in viata unui om. Si bine ar fi sa nu-l mai invocati pe Dumnezeu in aceasta chestiune, pentru ca are probabil treburi mult mai importante.

Pentru Ilarion Moldoveanu: nu va cunosc, dar faptul ca va considerati "ninja de Zalau" spune ceva. In replica pot sa va spun ca atunci noi ne consideram samurai, si evident ca ne ghidam dupa un alt cod. Cel al onoarei.

Numai bine,

Alexandru Trentea, Presedinte al Asociatiei "Pescari 4Ever"

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

"Noi Matia, regele Ungariei si Boemiei, azi 1-August-1473, dam de stire si facem cunoscut prin cuprinsul de fata ca, la atat de smerita rugaminte staruitoare a credinciosului Ilarion Moldoveanu, cat si pentru inlesnirea si folosul targului numit Zalau, am hotarat sa incuviintam cu milostivire si sa harazim "Ordinul Ninja de Zalau"" :lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

O mica completare la cele scrise de Alexandru mai sus . Contestatia de anul trecut a facut-o Cornel Iacob , pentru ca partenerul meu ( mai novice in ale concursurilor de crap ) pusese mina pe lanseta lui Cristi "Yamaha" . A fost suspendat pina la sfirsitul concursului , ceea ce nu m-a impiedicat sa castig :lol: :lol: . Cum sa pui la indoiala corectitudinea arbitrilor din asociatie , cind m-au ars si pe mine de nu m-am vazut ( corect ) . Si pe Peris chiar aveai nevoie uneori ( la peste mare ) de o mina de ajutor . Sincer nu cred ca Adriano avea o problema esentiala din cum sa puna pe mal peste de 2,5-3,0 kg .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”