Plus -minus folosind inele Fuji K

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:Cam cat costa un MTX16 cu ele gata montate . Blank-ul este gratis. :D


Zarguzon Adi scrie:topicul este despre inele FUJI seria K nu vad legatura cu alte tipuri de inele
Pai astea cam ce inele sunt ?
http://danmitranescu.ro/205-1145/LANSET ... -4-lbs.php[/quote




ce legatura au chinezariile din imagine cu inele FUJI seria K ?

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Neamtul »

Chiar sunt curios cati metrii in plus aduce un set de inele Fuji K... :roll:
Nu de alta dar la cat costa ar trebui sa arunci cel putin 180-200m ca sa se justifice pretul. :|
Inelele de pe MTX(care sa presupunem ca sunt K, cum spune Dan) arata foarte bine si dau impresia de calitate si nu cred ca schimband inelele standard cu unele K de alea smechere vei observa vre-o diferenta cand lansezi..poate 1-2m.
Cam scump metrul ala in plus.. :|


Asta-i exact ca la mulinete, nu poti sa arunci 160-180m daca n-ai Basiair sau Mgs. :mrgreen:

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 991
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de edibss »

ca sa arunci 180-200 m iti trebe tehnina nu povesti!! eu le-am facut pentru mine!!!

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Neamtul »

Perfect de acord Edi, dar atunci nu inteleg de ce dai o caruta de bani ca sa pui pe lansete inele care practic nu aduc niciun avantaj.
Conteaza tehnica, nu inelele.(care costa cat nu fac)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Zarguzon Adi scrie:
Dan Mitranescu scrie:Cam cat costa un MTX16 cu ele gata montate . Blank-ul este gratis. :D


Zarguzon Adi scrie:topicul este despre inele FUJI seria K nu vad legatura cu alte tipuri de inele
Pai astea cam ce inele sunt ?
http://danmitranescu.ro/205-1145/LANSET ... -4-lbs.php[/quote




ce legatura au chinezariile din imagine cu inele FUJI seria K ?
Daca te referi la materiale si dimensiuni sunt aceleasi , daca te referi la drumul pana la client si vrajelile aferente sunt total altele .

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

nasoale inelele fuji seria k. sunt grele ,pastila se uzeaza repede, se incurca firul la lansare de primul inel . numai dezavantaje, sa nu va cumparati asa ceva.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

]


Zarguzon Adi scrie:topicul este despre inele FUJI seria K nu vad legatura cu alte tipuri de inele
Pai astea cam ce inele sunt ?
http://danmitranescu.ro/205-1145/LANSET ... -4-lbs.php[/quote




ce legatura au chinezariile din imagine cu inele FUJI seria K ?[/quote]

Daca te referi la materiale si dimensiuni sunt aceleasi , daca te referi la drumul pana la client si vrajelile aferente sunt total altele .[/quote]

de unde stii ce material folosesc cei de la fuji ?de ce mereu trebuie sa faci comparatie intre hakuyo si alte produse unele pe care nu le -ai folosit niciodata.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Zarguzon Adi scrie:]

de unde stii ce material folosesc cei de la fuji ?de ce mereu trebuie sa faci comparatie intre hakuyo si alte produse unele pe care nu le -ai folosit niciodata.
Stii tu ce materiale folosesc cei care lucreaza pentru Fuji ! :D
Eu nu am nevoie de asta atat timp cat stiu ca o lanseta fara pastile ceramice pe inele ( numai sarma ) arunca cel putin la fel de bine ca una care are ceramicile , cand stiu ca cele mai banale si ieftine lansete din ziua de azi au ceramica ce nu se taie niciodata , cand stiu ca am aruncat de un milion de ori cu lansetele ( spinning si crap ) si firul nu se incurca datorita formei inelelor ci altor cauze . Chiar nu ma intereseaza din ce sunt facute. Sunt usoare, la dimensiuni si ieftine , pentru mine sunt bune.
Ce stiu sigur este ca pe MTX16 atat inelele cat si mandrina sunt Fuji . ( Pe MTX14 inelele sunt Kigan ). Asta nu este o comparatie . Ne laudam si noi cu ce putem .

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Neamtul »

Amin ! 8) :D (adevarul gol golut !)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de osc1or »

simt o usoara tensiune intre voi 2... oare sa fie din cauza cobrelor de carbon? :)
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”