diverse...

In acest forum pot scrie doar persoanele cu identitatea confirmata.
Încuiat
Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

diverse...

Mesaj de dani dan »

cred ca nu am cerut prea mult cind,am vrut sa stiu cu cine vorbesc,la cine sa cer o parere,unde sa postez pt a-mi forma o echipa la un concurs fara sa fiu numit "sponsor",si, daca sunt, e problema mea.
nu vreau sa judec pe nimeni,dar,nu sunt de acord sa ma judece "diversi" care au cea mai mare activitate pe BAZAR sau LIBER LA DISCUTII...

[quote][/quote]
In afara de faptul ca Dani Dan s-a trezit acum cu o groaza de "tovarasi de competitie" de care oricum n-are habar, dar care sunt confirmati de cunostinte ale amicilor prietenilor lui, sa-nebunesc daca inteleg de ce trebuie sa intru la Competitii ca sa citesc despre CN ? Ce rost mai are suforumul dedicat CN-ului daca cei implicati (care deja se cunsoc) scriu in alta parte ? :?

raspuns
george,tu ma cunosti.am incercat sa nu jignesc pe nimeni,nu cred ca am deranjat pe nimeni,am vrut sa intru si eu in elita pescuitului de crap din romania,stiind ce costuri implica acest lucru.ce zice lumea? te costa nene...m-a costat mult...asta este...
nu suport sa ma caracterizeze niste "nick-uri" care nu vin la concursuri,la care nu pot sa le raspund...nu-i cunosc...
referitor la "tovarasii de competitii",fii sigur ca nu voi pescui cu cei care ma jignesc pe forum.
eu pescuiesc de placere,am renuntat la delta dunarii pt competitii,nu vin la un concurs sa fac prezenta,vin sa-l castig :!:

ps
cred ca v-am plictisit destul.daca voi considerati ca am facut o mizerie cu propunerea mea,puteti inchide acest subforum.
multumesc.
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: diverse...

Mesaj de ionut72 »

nu suport sa ma caracterizeze niste "nick-uri" ... dar,nu sunt de acord sa ma judece "diversi"
Scuza-ma ca-ti spun, dar asta inseamna ca tu ai o problema de comportament (una cu tine insuti). Probabil ca lumea intreaga ar fi un spital de nebuni cu nervii in pioneze daca fiecare dintre noi ar pune la inima si si-ar f..e neuronii in legatura cu ceea ce spun ceilalti despre noi.

Iar o caracterizare e o opinie. "Delictul de opinie" e o eroare de judecata. Daca pe tine chiar te intereseaza asa de mult "judecata" unor "diversi", inseamna ca ... aia au dreptate (chiar daca formal) s-o faca (sa "te judece"/caracterizeze)! Si, "nesuportand" chestia asta si manifestandu-te ca atare, nu faci decat sa le dai apa la moara! Imaginea ta nu e proprietatea ta, ci doar suma parerilor celorlalti despre tine (a tuturor si cunoscuti si ne). Daca te burzuluiesti la ei si nu suporti sa te "judece", nu faci decat sa-ti strici singur si imaginea si reputatia. De ce nu-i lasi sa si-o strice ei singuri p'a lor, daca tu chiar esti sigur de valoarea ta?

Gura lumii n-o astupa decat pamantul!
Cainii latra ursu' merge.

ETC.

In ceea ce priveste deschidere acestui subforum, departe de a fi o "mizerie", doar ca e redundant si cam inutil (daca ar fi sa ma intrebi pe mine).
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: diverse...

Mesaj de gor965 »

dani dan scrie:......
nu suport sa ma caracterizeze niste "nick-uri" care nu vin la concursuri,la care nu pot sa le raspund...nu-i cunosc...
.........
Pai la asta faceam referire ... daca te uiti acum in lista cu membrii care pot scrie aici, ai impresia ca-i cunosti pe toti ? Eu am inteles problema pe care ai semnalat-o si am avut impresia ca se doreste o rubrica ptr. cei cu un anumit rang... rang similar cu al tau la momentul respectiv. Chestia asta s-a mai facut si e indicata in cazurile unor grupuri bine definite (membrii unui club sportiv, membrii unei asociatii, etc.)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DESPRE COMPETITII FARA CLONE”