SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Val »

Zau chiar aveti nevoie de maimutzoi de astia pe aici ? Un ban de vreo 2 saptamini poate le-ar face bine ! Este inadmisibil ....ceea ce se intimpla .... nu se poate sa imi spui sa suntem parteneri de dialog si sa accepti haita care ma jigneste zi de zi , ora de ora .... gen este vocea poporului ..... Urat si inadmisibil ! Su dupa cum se vede vechi prieteni le recomanda sa stea in banca lor ... dar tupeul care li s-a permis aici .... este intolerabil ! Nu mai este Forum ....este masina de tocat oameni si zau asa ... nu e cazul .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie: Nu stiu cine este considerat tradator pe acest forum.....
si eu te-am considerat pe tine asa. numai ca te-am iertat de mult...
ai gresit ca m-ai considerat asa, eu nu am tradat niciodata ! faptul ca am plecat din apcr nu inseamna tradare. nu mai dezvolt aici motivele, este deja istorie.

acum ceva vreme insa, te certai zilnic cu popescu si-l acuzai de multe (exista postarile pe forum) , iar la agvps erai prezent ca prieten si colaborator. acum, lucrurile stau exact invers. te-ai asociat cu popescu (mai corect, din pacate, te-ai subordonat lui) si lupti impotriva agvps !

nu stiu de ce, dar presimt ca vor fi multi pescari care te vor urma, ptr ca, de ce sa nu recunosc, esti unul dintre liderii carpfishingului romanesc..... altii insa, vor prefera sa se retraga si sa nu-si manjeasca numele cu "sosul" infectului de alba.... printre ei voi fi si eu.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

WBF
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 10, 2013 13:57

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de WBF »

Heh, lol

Vladeanu subordonatul lui Fane,?
Stimate domn Mateianu, sunteti intr-o eroare maxima.
Cumva se pare ca sunteti lipsit de o minima informare.

Are Fane toate bubele din lume, o fi el manipulator, uneori mincinos si naspa dar nu l-am vazut ca pe un superior al domnului Vladeanu.
Ca sa fiu cinstit, l-am vazut pe Fane tirat maxim din zona cand a fost vorba de treaba lui Vladeanu si altora.
Tirat maxim.
Ah, si nu am vazut in Vladeanu vreun lingau si tradator cum se incearca zugravitul pe aici, am vazut pe cineva extrem de critic si cu picioarele pe pamant.
In rest va doresc sa va mestecati ranchiunile personale mai departe.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Val »

WBF scrie:Heh, lol

Vladeanu subordonatul lui Fane,?
Stimate domn Mateianu, sunteti intr-o eroare maxima.
Cumva se pare ca sunteti lipsit de o minima informare.

Are Fane toate bubele din lume, o fi el manipulator, uneori mincinos si naspa dar nu l-am vazut ca pe un superior al domnului Vladeanu.
Ca sa fiu cinstit, l-am vazut pe Fane tirat maxim din zona cand a fost vorba de treaba lui Vladeanu si altora.
Tirat maxim.
Ah, si nu am vazut in Vladeanu vreun lingau si tradator cum se incearca zugravitul pe aici, am vazut pe cineva extrem de critic si cu picioarele pe pamant.
In rest va doresc sa va mestecati ranchiunile personale mai departe.
Big Like !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

WBF scrie:
@Fane
Chiar daca in silenzio stampa din vara , ma uit relaxat la partida asta de sah. :D
Momentan ai un sah mic iar pe tabla mai ai doi pioni, un cal si un nebun.
Multa bafta.
Dupa ce te prezinti(asa ii sta bine unui ardelean) ar fi frumos sa explici ce ai vrut sa spui in aceasta postare ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Albert »

WBF scrie: Are Fane toate bubele din lume, o fi el manipulator, uneori mincinos si naspa dar nu l-am vazut ca pe un superior al domnului Vladeanu.
............................
WBF scrie:Ca sa fiu cinstit, l-am vazut pe Fane tirat maxim din zona cand a fost vorba de treaba lui Vladeanu si altora.
Tirat maxim.
...................

Doar bugetele. Si asa ajungem la miezul problemei. Banii. Normal ca cacaracteru' sta tirat-incordat, poate anul asta ii iese :lol:
Statistic vorbind si anul asta, mai la toamna, o sa revina aici pe forum sa fabuleze ca pana acum...
Ma amuza rapiditatea cu care lumea pare a adera la sereleu. Dupa atatia ani tot se gasesc amatori de-un ciubuc. Nu-i condamn, cacaracteru' culege ce-a semanat: vrea bani? Las' ca se gasesc altii care sa-l curete si de astia :lol:

WBF-ule, te laudai pe alt forum c-ai fost acolo. Ia spune-ne cat si ce s-a discutat despre pescuitul recreational. Ca despre asta-i vorba-n poezie nu de 3-5 campionate nationale.

toate propozitiile care contin jigniri, cuvinte obscene au fost puse cu ..... sau sterse.
Albert, data viitoare nu voi mai accepta astfel de limbaj.
by Dan M

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:@Vladutz

..... . nu iti aduci ce scri cu 4 rinduri mai sus vizavi de Iuga si APCR . Esti .... ! .
ASTA DE CE NU SE STERGE ? si MAI SUNT MULTE JIGNIRI PE TOATE TOPICURILE.... :oops:
Nu este corect, ii vezi doar pe unii.... :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de ionut72 »

Are Fane toate bubele din lume, o fi el manipulator, uneori mincinos si naspa dar nu l-am vazut ca pe un superior al domnului Vladeanu.
Psst! Aloooo! Presedintele "federatiei" este superiorul presdintelui/sefului subcomisiei la crap din cadrul "federatiei"!

Sau stii tu ceva ... oaresce si nu ne spui?? :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Albert »

toate propozitiile care contin jigniri, cuvinte obscene au fost puse cu ..... sau sterse.
Albert, data viitoare nu voi mai accepta astfel de limbaj.
by Dan M
Ai sa-mi... Ce , doamne iarta-ma, a fost jignitor sau obscen in ce-am scris?!? Mai baieti, adunati-va, discutati, hotarati si apoi cenzurati ce vreti voi. Da' spuneti-i cenzura nu avioane..Si, cum v-am mai rugat celelalte cazuri de "actiuni disproportionate", faceti un regulament clar, un topic vizibil peste tot cu acesta si cu eventualele sanctiuni pe care le luati. Faptul ca va treziti din cand in cand sa cenzurati/stergeti un post cu puli si si unul cu mizerabil nu denota decat precipitare si inconsecventa. Si asta doar p-aci ca-n rest tot forumul e perfeeect..nu tu off-topic, nu tu mizerii totul lapte si miere.
Inteleg ca-i casa voastra da' faceti un minim efort ca sa reusiti sa pareti, macar, impartiali.

Da-mi voie sa fiu convins ca cacaracteru' e un mincions. Minte de ingheata apele. Minte si cand se...defecheaza. Minte si cand spune ca nu-i place sa si-o ia peste bot de la toata lumea. Minte si cand spuen ca-i place. Minte cand respira, minte cand doarme minte cand sta si baleste pe tastatura citind ce se scrie pe forumuri. Minte si cu asta basta. E un mincinos.E parerea mea, respect-o, te rog. Nu mai spun cate mizerii ati acceptat din partea lui ca imi dau seama ca ma/ne luati de prost(i) si nu-mi place.
Mai da-mi voie sa imi exprim parerile p-aci cum cred de cuviinta. Deja ar trebui sa stii(stiti) ca nu-s genul care sa-si bage cand scrie. Credeti-ma ca nu-i usor da' daca sunt tratat ca orice alt user care si-o bate de masa...ma apuc de injurat, voi "desenati" cu rosu apoi ma banati porletar devenind exemplu pentru tot forumul si gata, toata lumea-i multumita.

by Albert

WBF
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 10, 2013 13:57

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de WBF »

Punctual.
@ Vladut Mateianu
Multumesc pentru indemnul la prezentare ardeleneasca. :)
Horia Vasiliu, din Cluj.

Legat de postarea mai veche, reprezinta strict situatia de la ora respectiva, tradusa pe o tabla de sah.
Scuzele mele daca nu esti familiarizat cu sahul. Era oarecum o clasica :)
Nu mai este de actualitate situatia respectiva, acum tabla de sah arata putin altfel, cineva si-a folosit cu oarecare indemanare si calul si nebunul.
De un an de zile ma uit la tabla asta de sah :)


@Albert
Sa fim putini rezonabili, nu stiu ce a fost moderat din postul tau dar nu am venit pe aici sa fiu injurat.
Avand in vedere ca habar nu am ce ti-a fost moderat in postul respectiv am sa-ti raspund cu anumite rezerve:

Nu vad cam cum m-as putea "lauda" ca am fost acolo. De parca ar fi vreo realizare epocala sau ceva.... LOL

Da, am fost invitat acolo si am participat la 1/2 din respectiva intalnire.
Cred ca eram singurul pe acolo care nu era afiliat la federatie.
Cand am nevoie de informatii care ma intereseaza le iau direct de la sursa nu le culeg de pe forumuri si ignor de cele mai multe ori modul de a combate forumistic al cuiva.

Nu am observat vreo graba masiva a cluburilor care sa adere la federatie.
Nu am vazut oportunitati de ciubuc, din contra, am vazut oportunitati de pus osul la o treaba care nu e inca extrem de functionala.
Am observat in schimb un optimism exprimat acolo ca pescari de competitie vor adera la cluburi afiliate. Repet, optimism declarativ.

Legat de pescuitul recreational.
Am observat o alaturare cu obstinenta a termenului de pescuit sportiv si pescuit recreational.
Chestie care nu m-a coafat, de aici se trage si participarea doar la 1/2 din sedinta vietii.
Evident alaturarea celor doi termeni vine si din legile mizerabile unde nu se face distinctia clara, evident ca ar avea o legatura cu bugete viitoare.... etc.
Momentan e doar pielea ursului din padure prezentata frumos.

@ionut72

Un presedinte de federatie nu ar trebui sa aiba nici o treaba cu organizarea si functionarea diverselor ramuri ale unei federatii. Asta in conditii normale... :)
Chestia cu superiorul...lol. Cam cat de superior ar putea sa fie un presedinte de asociatie de bloc cu vreun locatar?
Am apreciat ca in clipa in care cei de acolo s-au apucat de treaba pe comisii, Fane, precum si cei care nu aveau treaba cu organizarea stricta pe comisii a iesit din sala.
Si iesit a fost pana si-au terminat oamenii discutiile.
Si eu ca si multi altii de acolo am fost si suntem sceptici cu privire la cat va rezista Fane.
Momentan vad ca Fane nu mai combate toxic pe vreun forum si aparent cei care incearca ceva acolo (putini de altfel), au autonomie in organizare.

In rest, numai de bine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”