CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de andrei vladeanu »

THE SHOW MUST GO ON!

Desi competitia crapista, si nu numai, pare intr-un impas, este foarte clar ca aceasta va continua, iar aici ne referim la nivelul de varf, campionatele nationale.

Ne aflam in momentul in care Romania asteapta decizia forului mondial CIPS in ceea ce priveste gazduirea Campionatului Mondial de Pescuit la Crap. AGVPS, FRPS si Rig Service au trimis un document la CIPS din care reiese ca s-au inteles sa fie co-organizatori ai evenimentului din toamna de la Constanta.

Ramane de vazut daca forul mondial va decide sau nu in favoarea tarii noastre in aceasta privinta. Tot de la CIPS se asteapta cu mare interes hotararea Congresului din 5 aprile, care speram ca va face lumina si va raspunde intrebarii momentului: AGVPS sau Federatia?

Suntem in ianuarie, calendarul competitional trebuie definitivat, insa, in virtutea celor de mai sus, lumea este destul de confuza. Cine organizeaza Campionatul National? Unde? Cum? Cine raspunde de lotul Romaniei? Sunt intrebari pe buzele tuturor celor din fenomen.

In 2004, la Hobaia a inceput “era moderna” a pescuitului la crap de competitie din Romania. Atunci, 21 de echipe a doi pescari s-au aliniat la startul primului CN adevarat.

Unul dintre cei inscrisi la start a fost Val Pangica (in echipa cu Adrian Dulau). Au urmat multe participari la “nationale” (individual sau pe loturi) si concursuri private, culminand cu performanta din 2011 cand a manageriat lotul campion national si echipa nationala la CM din Italia.

Tot la Hobaia, in 2006, debuta si Cornel Serbu (in echipa cu Tica Filimon), un alt pescar de competitie care a pus o amprenta in fenomen. A infiintat clubul sportiv Clubul Pescarilor si a participat la mai multe campionate nationale si foarte multe concursuri private. Ultima aparitie la nivel de CN s-a consumat in 2011, la Tancabesti.

Doamnelor si domnilor, Cornel Serbu si Val Pangica sunt invitatii emisiunii CARP THEATRE de la PVTV Online, programata joi 16 ianuarie de la ora 20,00.

Sunt Andrei Vladeanu si va invit sa urmariti o productie care isi propuna sa raspunda la intrebarile de mai sus precum si la multe altele, si in care – impreuna cu invitatii mei – imi doresc sa analizam cat mai pertinent situatia de fata.

Cine are “batrani” sa-i asculte. Si sa-i vada.
Fişiere ataşate
DSC_0176.JPG
DSC_0176.JPG (175.34 KiB) Vizualizat de 3724 ori
DSC_0167.JPG
DSC_0167.JPG (168.73 KiB) Vizualizat de 3724 ori
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:Suntem in ianuarie, calendarul competitional trebuie definitivat, insa, in virtutea celor de mai sus, lumea este destul de confuza. Cine organizeaza Campionatul National? Unde? Cum? Cine raspunde de lotul Romaniei? Sunt intrebari pe buzele tuturor celor din fenomen.

foarte interesant de aflat aceste informatii , dar mai interesant de aflat ce va fi daca se confirma zvonul ca CIPS a renuntat la a mai organiza CM in Romania in 2014 !!!! pana atunci toata lumea face planuri care se invart in jurul banilor firmei RIG ...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Val »

Bai ce am slabit in 3 ani )))) .
Cu drag Andrei vin la emisiunea ta de aceasta data , in premiera oriunde ! cu toate ca am avut zeci de propuneri . Pentru tine o fac cu drag si sti bine ca am sucit zeci de programe private sa ajung la debutul tau TV in acest sezon . Multumesc .
Multumesc de scurta prezentare , ma simt onorat sa am un dialog cu Corbel Serbu , un coleg de balta si poate de generatie chiar mai veche , dar contemporani pe balta , om si pescar pe care il respect . Cred ca trebuie sa depasim anumite animozitati si injurii , interse de club , clan sau de feuda , trebuie sa analizam atit cat putem si noi si ne duce materia cenusie , ceea ce se intimpla acum ... pentru ca dpmmdv e jale ....acum !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de cornelserbu »

@andrei vladeanu
o mica modificare ar trebui facuta.
am debutat la cn in 2005 in standul din stanga ta si a lui vladut :) eram in echipa cu cristi maier, cezar bibu si dan cotelici

in 2006 a fost pe echipe de doi intr-o manse eliminatorie si trei manse finale...ce memorie dom'le :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de andrei vladeanu »

mea culpa, cornele
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Vladut Mateianu »

De obicei la astfel de emisiuni moderatorul trebuie sa fie impartial, sa nu faca parte din nicio tabara ! Altfel, emisiunea va fi atinsa de subiectivism.... :oops:

@cornel serbu

Poate la emisiune afli si cine a hotart ca lotul Clubul Pescarilor sa fie exclus de la CN, in timpul concursului, cand era pe locul 1 ! :wink:

PS magulitoare prezentarea lui val, e 90% agatat la federatie... :D felicitari ptr "stil" ! :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:De obicei la astfel de emisiuni moderatorul trebuie sa fie impartial, sa nu faca parte din nicio tabara ! Altfel, emisiunea va fi atinsa de subiectivism.... :oops: :
de obicei? care obicei?
poti sa dai exemplu de un post tv din tara asta (unde au loc talk show uri) impartial?!?!


vizionare placuta.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie: @cornel serbu
Poate la emisiune afli si cine a hotart ca lotul Clubul Pescarilor sa fie exclus de la CN, in timpul concursului, cand era pe locul 1 ! :wink:
nu asta este tema emisunii, iar eu pot raspunde la intrebarea asta in egala masura cu tine, din simplul motiv ca in momentul eliminarii ne aflam impreuna intr-un stand pe sectorul B.

lotul Clubul Pescarilor NU era pe locul 1. echipa de pe "C" - care a fost sanctionata - conducea sectorul.

ps termina cu diversiunile. daca vrei sa te uiti, bine. daca nu, schimba canalul.

ps nu mai cauta OTV-ul. s-a inchis de mult.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de andrei vladeanu »

si stai linistit ca stiu eu sa fac meseria asta.

ca veni vorba, pe la un topic pe aici te-am vazut folosind sintagma "noi presa". adicatelea si tu esti presa.

asa se face presa impartial?

http://www.crapmania.ro/articole/compet ... gvps-21458

asta este un articol care iti apartine.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Vladut Mateianu »

nici nu am pvtv salvat in grila de programe, prefer sa tin liber locul otv-ului... :D

era interesant si subiectul asta, presimt ca in curand vor mai fi si alte episoade asemanatoare, ne intoarcem ier la dictatura... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”