SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Marian Constantin »

corect

numai dezinformari ( coada la federatie ) , poate mai pune cineva botul 8) ....
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

WBF
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 10, 2013 13:57

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de WBF »

ionut72 scrie:
Pai, atunci, lamureste-ma tu, rogu-te!
Sper ca stii sa citesti!

Ca, altfel, eu sunt satul de ipocriti care dau sfaturi de genul "daca vrei sa afli ceva du-te la sursa, unde eu am fost si ... n-am aflat nimic". Ci doar povesti pescaresti de genul "sponsorizari, bani de la bugetul de stat si alte fantasmagorii".

Deci: ai fost la sursa. Ai aflat (si ai amabilitatea sa ne spui si noua) sau ne-ai sfatuit sa mergem si "noi insine la sursa" doar asa ... ca sa aiba forumu' trafic, sa pari ca stii despre ce vorbesti si pen' ca-ti place sa dai sfaturi pe ton autosuficient?
Raspunsul e simplu:

Pla bani de la buget.
Bani din sponsorizari....... sa aiba cineva amabilitatea sa intrebe Neumarkt de exemplu, cum a dat excell-ul anul trecut. Mda
Pot fi trecuti la capitolul sponsorizari 2-3 firme, dar cam atat.
Cine are o firma stie si suma maxima pe care o poate aloca la sponsorizari/donatii. Deci da...

Ce mai ramane?
Cluburi(putine) si dus bani de acasa.

Ar mai ramane castigatul la lotto, matusa Tamara sau ceva miracol.

Induiosatori cei care se trezeau cu catalogatul ca coada de topor, trompeta federatiei...etc.
Heh..

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de ionut72 »

Pla bani de la buget.
Bani din sponsorizari....... sa aiba cineva amabilitatea sa intrebe Neumarkt de exemplu, cum a dat excell-ul anul trecut. Mda
Pot fi trecuti la capitolul sponsorizari 2-3 firme, dar cam atat.
Cine are o firma stie si suma maxima pe care o poate aloca la sponsorizari/donatii. Deci da...

Ce mai ramane?
Cluburi(putine) si dus bani de acasa.

Ar mai ramane castigatul la lotto, matusa Tamara sau ceva miracol.
Aha! Multumesc!

Exact cum banuiam ...
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de cezar.ch »

Din Gandul online de azi:

Un peşte mare

January 16th, 2014 | Diverse

Procurorii DNA au constatat că banii publici din judeţul Constanţa fac prea mult sport

De zece ani încoace, hotărîrile Consiliului Judeţean Constanţa sînt aprobate, de cele mai multe ori, cu 36 de voturi “pentru”, 0 voturi împotrivă şi 0 abţineri. Lipsa pricinoşilor asigură un ritm de muncă susţinut. Într-o singură şedinţă se aprobă şi cîte 80 de hotărîri. Consilierii spun de 80 de ori “da” la proiectele preşedintelui lor, Nicuşor Constantinescu. Aşa arată democraţia în plan local, dacă vă imaginaţi altceva, înseamnă că aţi văzut prea multe filme americane.

Nicuşor Constantinescu nu e lipsit de idei. Împarte banii publici în stînga şi-n dreapta. Unii ar spune că mai ales în stînga. Procurorii DNA au întocmit două dosare penale pe numele lui. Îl anchetează pentru şase fapte de abuz în serviciu. Conform rezoluţiei de începere a urmăririi penale, Constantinescu ar fi făcut plăţi nelegale în valoare de 5 milioane de euro. Din aceşti bani, 13,3 milioane de lei (în jur de 3 milioane de euro) s-au dus, în 2012, către cluburi sportive din judeţul Constanţa, în vizor aflîndu-se HCM şi clubul de volei masculin Tomis.

În 2012, Consiliul Judeţean a aprobat susţinerea HCM cu 4 milioane de lei, plus 1.510.000 de lei, pentru pregătirea Ligii Campionilor. Aşadar, în jur de 1,1 milioane de euro doar pentru handbal. Bani, nu glumă! Bine că judeţul nu s-a implicat şi în fotbal!
Apoi, în acelaşi an, pentru Cupa Mondială la Pescuit Crap, din septembrie, Consiliul Judeţean a cheltuit 1,5 milioane de euro. Atît a costat doar amenajarea pontoanelor şi a spaţiilor pentru concurs. Echipa României a cîştigat titlul şi, din nou, domnul Constantinescu a simţit impulsul unei hotărîri. În octombrie 2012, a oferit din bugetul local 80.000 de euro pentru organizarea unei gale de premiere şi 50.000 de euro net pentru recompensarea campionilor noştri cu undiţe şi plase.
...........
Treaba este "albastra" rau de tot. Se pare ca si domnul Florin Carstocea are ceva probleme. Pacat, mare pacat !

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de miyagi »

Cezar Chioibasu lasa-neeeeee!


[ 1. De crapi over 10 furati de pe Darvari, Sarulesti sau de pe ape publice ai auzit, da? DAAAA ?
Cine i-a furat? Traistarul sau craparul?
Cine i-a vandut, pe MV 2 sau Tancabesti ? Traistarul sau craparul ?
De ce a facut asta ? De pricopsit sau de fomist?

Eu zic ca de fomist. Deci, craparul e FOMIST

2. De concursuri pe zeci de milioane de lei, manarite si furate ai auzit, da? DAAA ?
Cu pesti carati de la un stand la altul, in genti frigorifice ai auzit, da? DAAA ?
De ce s-a facut asta? Nu cumva hotii au furat de foame?

Deci, fomistul e HOT.

3. De crapari beti-turta, batand arbitri, injurand pe toata lumea ai auzit, da? DAAA? Vrei exemple? Numele celui mai
recent huligan este I...NN. Ai auzit, da? DAAA?
De ce a facut asta? De educat, sau de huligan?

Deci, hotul este HULIGAN.

4. De campionate nationale castigate in salile tribunalului ai auzit, da? DAAA? Cand era? Parca in 2012...pe balta
campioni nationali clubul Energy Brasov, pe avizierul tribunalului campion este clubul Carping.
Oare de ce? De corecti sau de...CRAPARI.

.....................
Mai vrei argumente? Mai am. Competitiile de crap ale sportivilor lui PESTE!

Asa ca vedeti-va de ceea ce credeti voi ca inseamna pescuit si lasati-ne pe noi cu forumul, cu polemicile, cu micile
noastre probleme.
Ale voastre sunt mult mai importante, pentru ca si voi sunteti importanti.Foarte importanti!

Postat de: Chioibasu Cezar Dan (alias cezar.ch Trimite un mesaj privat userului cezar.ch, 1110 postari. Comentarii balti: 8. ) ]


Cum de mai indraznesti "doctule" sa stai de vorba cu semidoctii?
Urban culture.

WBF
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 10, 2013 13:57

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de WBF »

ionut72 scrie:
Pla bani de la buget.
Bani din sponsorizari....... sa aiba cineva amabilitatea sa intrebe Neumarkt de exemplu, cum a dat excell-ul anul trecut. Mda
Pot fi trecuti la capitolul sponsorizari 2-3 firme, dar cam atat.
Cine are o firma stie si suma maxima pe care o poate aloca la sponsorizari/donatii. Deci da...

Ce mai ramane?
Cluburi(putine) si dus bani de acasa.

Ar mai ramane castigatul la lotto, matusa Tamara sau ceva miracol.
Aha! Multumesc!

Exact cum banuiam ...

Sa nu-mi spui ca te asteptai sa vina cineva sa bage caruta de bani intr-un "sport" de nisa, sa dea kklau buget si alte alea alea.
In stilul romanesc consacrat: "sa primim".
De unde, nu conteaza, numai mult sa fie.

Ha

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de miyagi »

Da` de ce sa nu se fi asteptat?!!!!!!!!!!! Cineva credea p-aici ca-i cheptos si rupe caramizile pa tzatza. Aduc 300 si nu stiu cat de mii de euro! Fac campionate! Daca va prind va dau in judecata! Incepatorilor! Nepriceputilor! Trogloditi de margine de cartier!
Urban culture.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de ionut72 »

Sa nu-mi spui ca te asteptai sa vina cineva sa bage caruta de bani intr-un "sport" de nisa, sa dea kklau buget si alte alea alea.
In stilul romanesc consacrat: "sa primim".
De unde, nu conteaza, numai mult sa fie.

Ha
Pa nu, eu nu ma asteptam decat ca "federatia" sa-si respecte propriile obligatii asumate prin statut (vorba vine, stiam din start ca sunt minciuni gogonate, mai ales ca erau spuse de piguliciu' poponete). Anume ca va face rost de banii care sa sustina bugetele tuturor competitiilor oficiale la toate probele sportive! Ori asta inseamna ... surpriza ... "bani kklau intr-un sport de nisa"! :lol:

Ca, ce nu se intelege e urmatorul aspect: daca ne strangem cateva cluburi si vrem sa facem o intrecere a carei castigatoare sa plece la CM (invitata de FIPS), pe banii nostri, dar suntand "federatia", ne trezim cu citatii la tribunal in secunda 2! Ca i-am incalcat "dreptul" federatiei de a trimite la CM sportivi. Doar ca, incet, incet, iese la iveala ca, de fapt, "federatia" vrea sa beneficieze de acest "drept", dar sa nu plateasca nimic in stil (citeste hal) "agvpsianistic". Ori, asta e un asa-zis "drept" (el e, de fapt, un privilegiu contractual provenit din statutul asumat al federatiei), dar care vine la pachet si cu obligatii: aceea de a sustine financiar deplasarea lotului/loturilor la CM-uri si organizarea CN-urilor la toate disciplinele sportive!

Altfel, daca "federatia" nu-si respecta promisiunile de a plati (conform legii) in totalitate cheltuielile lotului la CM (ceea ce n-o sa se intample niciodata), eu unul nu vad rostul acestei organizatii!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Ionut.Dinu
Mesaje: 15
Membru din: Mie Apr 24, 2013 19:29

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Ionut.Dinu »

cornel.s scrie:Cezar Chioibasu lasa-neeeeee!


[ 1. De crapi over 10 furati de pe Darvari, Sarulesti sau de pe ape publice ai auzit, da? DAAAA ?
Cine i-a furat? Traistarul sau craparul?
Cine i-a vandut, pe MV 2 sau Tancabesti ? Traistarul sau craparul ?
De ce a facut asta ? De pricopsit sau de fomist?

Eu zic ca de fomist. Deci, craparul e FOMIST

2. De concursuri pe zeci de milioane de lei, manarite si furate ai auzit, da? DAAA ?
Cu pesti carati de la un stand la altul, in genti frigorifice ai auzit, da? DAAA ?
De ce s-a facut asta? Nu cumva hotii au furat de foame?

Deci, fomistul e HOT.

3. De crapari beti-turta, batand arbitri, injurand pe toata lumea ai auzit, da? DAAA? Vrei exemple? Numele celui mai
recent huligan este I...NN. Ai auzit, da? DAAA?
De ce a facut asta? De educat, sau de huligan?

Deci, hotul este HULIGAN.

4. De campionate nationale castigate in salile tribunalului ai auzit, da? DAAA? Cand era? Parca in 2012...pe balta
campioni nationali clubul Energy Brasov, pe avizierul tribunalului campion este clubul Carping.
Oare de ce? De corecti sau de...CRAPARI.

.....................
Mai vrei argumente? Mai am. Competitiile de crap ale sportivilor lui PESTE!

Asa ca vedeti-va de ceea ce credeti voi ca inseamna pescuit si lasati-ne pe noi cu forumul, cu polemicile, cu micile
noastre probleme.
Ale voastre sunt mult mai importante, pentru ca si voi sunteti importanti.Foarte importanti!

Postat de: Chioibasu Cezar Dan (alias cezar.ch Trimite un mesaj privat userului cezar.ch, 1110 postari. Comentarii balti: 8. ) ]


Cum de mai indraznesti "doctule" sa stai de vorba cu semidoctii?
cine a scris asta?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SITUATIE CM -IANUARIE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

WBF scrie:

Sa nu-mi spui ca te asteptai sa vina cineva sa bage caruta de bani intr-un "sport" de nisa, sa dea kklau buget si alte alea alea.
In stilul romanesc consacrat: "sa primim".
De unde, nu conteaza, numai mult sa fie.

Ha
Asta cred ca ganditi voi, cei care sunteti subordonati deja lui popescu ! :D Sa nu zici ca seful vostru ca v-ati dus de placere (motivul ptr care a creat popete federatia) ca devi penibil..... :wink: Sa va vad fara buget ce faceti, in cat timp se sparge buba.... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”