CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Vali Vesa »

Mihai,

Toata stima pentru parerea ta. Din pacate trebuie sa te contrazic. Iti spun din experientele triste pe care le-am avut, ultima la Montargil din pacate, ca este FOARTE greu sa aduci la un numitor comun pe toti cei 10 oameni care formeaza un lot. E destul sa “derapeze” doi, si in cadere se agata de alti doi si s-a dus totul pe rapa…
Si vorbesc de un lot rulat doi ani, nu format azi sa concureze impreuna peste trei luni.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Mcarp
Mesaje: 34
Membru din: Joi Ian 16, 2014 22:35

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Mcarp »

Atunci care e solutia? Ca este una mai mult ca sigur.

Mcarp
Mesaje: 34
Membru din: Joi Ian 16, 2014 22:35

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Mcarp »

E una sa pescuiesti din prietenie si sa te intelegi in anumite conditii la un concurs si alta sa pescuiesti la campionatul mondial.

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de the mover »

De ce sa schimbi ceva care s-a dovedit a fi un sistem OK.,si a dat si rezultate.?
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Vali Vesa »

Mcarp scrie:Atunci care e solutia? Ca este una mai mult ca sigur.
Un lot rulat 2-3 ani, format din pescari buni, muncitori, nu neaparat de top, dar care sa fie in stare sa lase afara din stand orice resentiment sau orice orgoliu personal. Un lot care sa respecte strategia pusa la punct.

Si ce e foarte important, independenta financiara. Cand managerul nu e in stare sa stranga fondurile necesare, mai bine sta pe popou acasa. Cand ceri pescarilor sa aduca bani de acasa deja e inceputul sfarsitului. Incepe sa nu mai conteze interesul general, de grup si fiecare incepe sa creada ca pentru banii adusi are dreptul sa impuna idei, strategii… etc… = VARZA !!!

Parerea mea
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de doru_croc »

Vali Vesa scrie:Un lot rulat 2-3 ani, format din pescari buni, muncitori, nu neaparat de top, dar care sa fie in stare sa lase afara din stand orice resentiment sau orice orgoliu personal. Un lot care sa respecte strategia pusa la punct.

Si ce e foarte important, independenta financiara. Cand managerul nu e in stare sa stranga fondurile necesare, mai bine sta pe popou acasa. Cand ceri pescarilor sa aduca bani de acasa deja e inceputul sfarsitului. Incepe sa nu mai conteze interesul general, de grup si fiecare incepe sa creada ca pentru banii adusi are dreptul sa impuna idei, strategii… etc… = VARZA !!!

Parerea mea
Si a mea :wink:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de cornelserbu »

Vali Vesa scrie:Cand ceri pescarilor sa aduca bani de acasa deja e inceputul sfarsitului. Incepe sa nu mai conteze interesul general, de grup si fiecare incepe sa creada ca pentru banii adusi are dreptul sa impuna idei, strategii… etc… = VARZA !!!
am trcut printr-o astfel de situatie, iar lucrurile au stat exact asa cum le-ai expus...varza !
am incercat eu s-o mai indulcesc, dar tardiv...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de the mover »

Vali Vesa scrie:
Mcarp scrie:Atunci care e solutia? Ca este una mai mult ca sigur.
Un lot rulat 2-3 ani, format din pescari buni, muncitori, nu neaparat de top, dar care sa fie in stare sa lase afara din stand orice resentiment sau orice orgoliu personal. Un lot care sa respecte strategia pusa la punct.

Si ce e foarte important, independenta financiara. Cand managerul nu e in stare sa stranga fondurile necesare, mai bine sta pe popou acasa. Cand ceri pescarilor sa aduca bani de acasa deja e inceputul sfarsitului. Incepe sa nu mai conteze interesul general, de grup si fiecare incepe sa creada ca pentru banii adusi are dreptul sa impuna idei, strategii… etc… = VARZA !!!

Parerea mea
Este solutia cea mai cerebrala,pe care o au majoritatea managerilor cu experienta.
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Cristi Y »

decizia cu efect de cianura in scenariul meschin al lui popescu :
Fişiere ataşate
decizie 2.jpg
decizie 2.jpg (64.24 KiB) Vizualizat de 760 ori
decizie.jpg
decizie.jpg (74.38 KiB) Vizualizat de 760 ori
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Cristi Y »

MONEY GET BACK
I'M ALL RIGHT JACK KEEEP YOUR HAND OFF MY STACK...
NAW CAR CAVIAR FOUR STAR DAYDREAM
THINK I'LL BUY ME A FOOTBALL TEAM ...

POEMS EVERYBODY !!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=wy04c-6DEgE
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”