HAKUYO CASTING CUP 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de stefanmuraru »

Am mai gasit pe aprat si filmuletul:

https://www.youtube.com/watch?v=07TmZFD ... e=youtu.be

Avatar utilizator
brietudor
Mesaje: 186
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:37

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de brietudor »

Felicitari Patrick, Clau si Marian.
Categoria usoara a batut categoria mijlocie. La anu' cu putin antrenament sper sa va vedem pe podium in aia grea.
Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor!
Campion national de tineret 2013!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Pentru aprecierea neconditionata a lansetelor MTX , pentru faptul ca pescuiesc cu aceste lansete si pentru rezultatele obtinute in casting, urmatorii pescari :

-Vaduva Lucian
-Cristi Mihalcea
-Marian Nastasoiu
-Remus Dobrota
-Dan Aron
-Alexandru Mihai

Vor avea participarea gratuita la toate concursurile HAKUYO CASTING CUP .

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de osc1or »

Am urmarit cu mare atentie filmuletele slow motion. Se poate analiza foarte bine tehnica de aruncare pt fiecare participant. Imi pare rau ca nu ii cunosc (din vedere) pe marea majoritate si nu ii pot asocia cu rezultatele din clasament. Ce pot remarca e ca unii dintre pescari au o tehnica chiar dubioasa de aruncare :) (banuiesc ca toti au aruncat insa peste 150m, deci mai bine decat mine).. nu vreau sa dau exemple, nu are rost...
Ce pot insa sa remarc este tehnica bazata pe forta a lui johann care parca nu se forteaza de nici o culoare sa arunce.. se vede talentul de la o posta! si tehnica lui Maxx care este absolut DE MANUAL!! incarca aruncarea precum un jucator la tenis.. se vede munca depusa pt a ajunge la aceasta performanta :) I-am urmarit aruncarea cred ca de 20 de ori!
Felicit realizatorul filmului! Este super util!
Critic echilibrat

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Remus Drobota »

Dan Mitranescu scrie:Pentru aprecierea neconditionata a lansetelor MTX , pentru faptul ca pescuiesc cu aceste lansete si pentru rezultatele obtinute in casting, urmatorii pescari :

-Vaduva Lucian
-Cristi Mihalcea
-Marian Nastasoiu
-Remus Drobota
-Dan Aron
-Alexandru Mihai

Vor avea participarea gratuita la toate concursurile HAKUYO CASTING CUP .

Multumesc frumos Dane si in numele lui Cristi.
Sa ne vedem sanatosi pe balta si la casting peste ani si sa ne batem recordurile cu MTX 1400
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
magnum
Mesaje: 172
Membru din: Vin Mar 09, 2012 16:44
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de magnum »

Dan Mitranescu scrie:Pentru aprecierea neconditionata a lansetelor MTX , pentru faptul ca pescuiesc cu aceste lansete si pentru rezultatele obtinute in casting, urmatorii pescari :

-Vaduva Lucian
-Cristi Mihalcea
-Marian Nastasoiu
-Remus Dobrota
-Dan Aron
-Alexandru Mihai

Vor avea participarea gratuita la toate concursurile HAKUYO CASTING CUP .
Multumim frumos pentru acest gest.
Eu personal la toate concursurile Hakuyo Casting voi arunca numai cu lansete MTX.
CATCH & RELEASE

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Vladutzz »

bravo Dan...!!! felicitari mari !:) avind incredere superioara ( de 2 ani procuram cu clubul de la d-tra), am comandat 1 lanseta inca cind erau in drum :) si nu le-ai pipait nici tu...
o procur pentru casting, caci mai am niste fluri-le ucid complet si imi i-au complect mtx toate.

P.S. in filmuletele de sus la minutul 3 si 15 sec, un domn in costum sportiv albastru, cum il numeste? ce rezultat are ? ( eu lansez foarte apropiat de tehnica lui, am un umar traumar si am ales o tehnica(de care am dat cind eram tare obosit) in care este cel mai putin necesara forta si incordarea muschilor.
D-lui daca ar corecta mici greseli, va bate iarasi recordul.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de gor965 »

Vladutzz scrie:............

P.S. in filmuletele de sus la minutul 3 si 15 sec, un domn in costum sportiv albastru, cum il numeste? ce rezultat are ? ( eu lansez foarte apropiat de tehnica lui, am un umar traumar si am ales o tehnica(de care am dat cind eram tare obosit) in care este cel mai putin necesara forta si incordarea muschilor.
D-lui daca ar corecta mici greseli, va bate iarasi recordul.
Vaduva Lucian - loc 2 la categoria grea , cu cea mai buna aruncare - 213.18 m
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Vladutzz »

gor965 scrie: Vaduva Lucian - loc 2 la categoria grea , cu cea mai buna aruncare - 213.18 m
mi-am dat seama !:)
eu, aproximativ, cu vint ( pe diagonala, din fata 3m/s, record neoficial 187 metri,fir 0.28, bila de 20mm, fara ulei pe fir) shimano ultegra XTB 14000 free spirit hi's200, e jale mare, din 10 lansari, 3-4 din ele, lanseta i-a o curba maxima si nu se mai indoaie deloc deja la 50-60% a miscarii de lansare ... insa pina am ajuns la asa rezultat am zis ramas bun la citeva monturi :D
shock leaderul nu rezista, 80 lb se rupe 50/50%, sunt in cautare de shock leader din "kevlar" cu rezistenta minima de 100 lb. are cineva idee unde pot sa-l gasesc??? Mercy

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Vladutzz scrie:
gor965 scrie: Vaduva Lucian - loc 2 la categoria grea , cu cea mai buna aruncare - 213.18 m
mi-am dat seama !:)
eu, aproximativ, cu vint ( pe diagonala, din fata 3m/s, record neoficial 187 metri,fir 0.28, bila de 20mm, fara ulei pe fir) shimano ultegra XTB 14000 free spirit hi's200, e jale mare, din 10 lansari, 3-4 din ele, lanseta i-a o curba maxima si nu se mai indoaie deloc deja la 50-60% a miscarii de lansare ... insa pina am ajuns la asa rezultat am zis ramas bun la citeva monturi :D
shock leaderul nu rezista, 80 lb se rupe 50/50%, sunt in cautare de shock leader din "kevlar" cu rezistenta minima de 100 lb. are cineva idee unde pot sa-l gasesc??? Mercy
ce-ai fumat maestre? :roll:
catch&release

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”