BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Dan Mitranescu scrie:
RazvanG scrie:Este ultima postare pe acest subiect:

Am fi dorit sa vedem o parere unanima,sa se supuna la vot. Nu sa incercam sa o facem si sa o asternem,exact asa cum ne pica mai bine. Cred ca era cel mai de bun gust posibil.
Revin si repet: in momentul in care s-a hotarat desfintarea naditoarelor,pot pune pariu ca toata lumea s-a gandit ca se va da pe bile.
Era greu sa se faca un sondaj de opinie? Sau daca cei care au platit un avans,pot sa se puna de-a curmezisul in fata la 7 loturi,doar ptr simplul fapt ca trebuie unanimitate si nu majoritate.
Atat am avut de comentat pe tema acestui subiect.
Razvane , dar de ce vrei tu sa pescuim exclusiv la bila ?

Concret ?

P.S. Eu unul nu sunt de acord nici cu trei in stand ( si este mult mai pertinenta ideea tinand cont de invocarea de la inceputul topicului si anume CIPS FIPS ) , totusi nu am spus nimic. Putea sa semene concursul cu un "MINI CN" . :wink:
Asta este pescuit . Nu 7 in stand si care se trezeste din somnul de frumusete sa schimbe o bila la ac, fara sa se murdareasca pe manute de la bulgari , fara sa lege la saculeti , fara sa cantareasca sute de kg , fara stres prea mare. :wink:
Dane,eu am facut o propunere ,in concordanta cu faptul ca s-a stipulat in anuntul initial,ca regulamentul se face dupa bunul plac al managerilor de lot. De la acest lucru s-a plecat in discutia asta. Daca nu ne mai convenea,ne retrageam imediat.
P.s. Pescuitul I'll facem de placere si asta implica toate aspectele lui,mai mult sau mai putin "curate"
Si da,iti spun sincer ca nu halesc pescuitul pe naditor,asa cum nici Vladut,nu I'll haleste dar este constrans de imprejurari :))))))))))) nu-mi aduc aminte momentul in care el facea mamaliga buna,eu stiam ca face bile bune :wink: bile care au demonstrat pe toate baltile din Romania si nu numai. Dar nu este un concurs intre producatori,asa ca sa traiasca cerealili si memeliguta,ca tare buna mai e :)))))))

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de iohann »

Vladut Mateianu scrie:George, noi ne bazam pe pescuitul clasic, care da roade pe toate baltile, adica saculet +plastice ! :wink: Asa ca nu avem cum accepta pescuitul exclusiv la bile....
Sa vina cei care se bazeaza pe asta si sa demonstreze ca sunt mai eficiente bilele ! :wink: :D
nu subestima niciodata bila :wink:
sa fi sigur ca toate loturile vin si cu bile si cu prafuri :D
un pescar complex stie ce are de facut si cu ce trebuie sa pescuiasca!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

RazvanG scrie:
Dane,eu am facut o propunere ,in concordanta cu faptul ca s-a stipulat in anuntul initial,ca regulamentul se face dupa bunul plac al managerilor de lot. De la acest lucru s-a plecat in discutia asta. Daca nu ne mai convenea,ne retrageam imediat.
P.s. Pescuitul I'll facem de placere si asta implica toate aspectele lui,mai mult sau mai putin "curate"
Si da,iti spun sincer ca nu halesc pescuitul pe naditor,asa cum nici Vladut,nu I'll haleste dar este constrans de imprejurari :))))))))))) nu-mi aduc aminte momentul in care el facea mamaliga buna,eu stiam ca face bile bune :wink: bile care au demonstrat pe toate baltile din Romania si nu numai. Dar nu este un concurs intre producatori,asa ca sa traiasca cerealili si memeliguta,ca tare buna mai e :)))))))
Recunos si eu ca este primul concurs in care Vladut "cedeaza" si doreste acest concurs cu saculet , datorita "constrangerilor".
Pana acum a facut pe Moara numai "exclusiv la bila" si numai "exclusiv cu plumb " ... :wink: De 8 ani numai asa face concursurile pe Moara ... :wink:

Tot nu mi-ai raspuns ...

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Vrei sa ma aduci in punctul de ati da un raspuns care sa te linisteasca?
La intrebarea ta,pot raspunde si celelalte loturi care sunt sigur ca ar fi de acord sa se pescuiasca exclusiv la boilies.
Dar ca sa te linistesc,am sa-ti raspund: consider pescuitul la boilies cu mult mai tehnic si mai spectaculos,cu rezultate ca si calitate,cu mult peste naditoare,cereale si seminte.Si era sa uit,mult mai curat.
Daca raspunsul meu nu te satisface,am sa mai bag o fisa :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

RazvanG scrie:Vrei sa ma aduci in punctul de ati da un raspuns care sa te linisteasca?
La intrebarea ta,pot raspunde si celelalte loturi care sunt sigur ca ar fi de acord sa se pescuiasca exclusiv la boilies.
Dar ca sa te linistesc,am sa-ti raspund: consider pescuitul la boilies cu mult mai tehnic si mai spectaculos,cu rezultate ca si calitate,cu mult peste naditoare,cereale si seminte.Si era sa uit,mult mai curat.
Daca raspunsul meu nu te satisface,am sa mai bag o fisa :wink:
Nu pot mai mult ... "m-ai linistit" .

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Treaba buna atunci,toata lumea vesela si sa ne vedem sanatosi la Cupa Primaverii

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Eu as vrea sa particip la un concurs de prins crapi cu ochi albastri si par pe piept!! :lol: :lol: :lol:
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Vasilica Baboieru scrie:Eu as vrea sa particip la un concurs de prins crapi cu ochi albastri si par pe piept!! :lol: :lol: :lol:
Baby esti nebun,aia se numesc Sireni :)))))))))

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de dani dan »

cred ca ar trebui discutat din timp despre grile :!: :!: :!:
sa putem vedea din timp cum se fac si cum le abordam :wink: sau mergem pe grile impuse :?:
cred ca e o problema mai importanta :wink:
va fi foarte greu sa echilibrezi grila.
exemplu:un Afoarte bun+Bmediu+Cslab=rezulta echilibru.concluzie=nu va intereseaza?facem grile ca la CN pe tincabesti,cind o grila arata astfel:DINAMO,DR CORCODUS SI DR GORGAN :!: GHINION ,am pescuit pe ea :!:
rezultate :?: :?:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Alexandru Mihai »

dani dan scrie:cred ca ar trebui discutat din timp despre grile :!: :!: :!:
sa putem vedea din timp cum se fac si cum le abordam :wink: sau mergem pe grile impuse :?:
cred ca e o problema mai importanta :wink:
va fi foarte greu sa echilibrezi grila.
exemplu:un Afoarte bun+Bmediu+Cslab=rezulta echilibru.concluzie=nu va intereseaza?facem grile ca la CN pe tincabesti,cind o grila arata astfel:DINAMO,DR CORCODUS SI DR GORGAN :!: GHINION ,am pescuit pe ea :!:
rezultate :?: :?:
Grilele vor fi facute de catre managerii loturilor participante, dupa Cupa Primăverii.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”