Abordare competitie TOP...

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de gabi1 »

mircione scrie:nu sunt pescar de competitie si nu ma consider nici pescar profesionist nici nu te cunosc Razvan dar frumos ai raspuns ...bravo ...felicitari ..uite ca mai este cineva care sa raspunda scurt si la obiect fara sa inceapa sa faca misto....
Garcea inca nu a uitat ca toti am purtat candva pantaloni scurti, este de apreciat.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de RazvanG »

gabi1 scrie:
mircione scrie:nu sunt pescar de competitie si nu ma consider nici pescar profesionist nici nu te cunosc Razvan dar frumos ai raspuns ...bravo ...felicitari ..uite ca mai este cineva care sa raspunda scurt si la obiect fara sa inceapa sa faca misto....
Garcea inca nu a uitat ca toti am purtat candva pantaloni scurti, este de apreciat.
:wink:

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de RazvanG »

Gabita,hai sa-ti spun ca inceputurile mele ca si pescar de competitie,tot pe forum a fost.Ma uitam cu nesat cat era ziua de lunga,la ce spune unul si altul,rezultatele de la concursuri,vizite pe balta privind admirativ pescarii din concurs si ma intrebam:oare voi ajunge sa particip si eu? Timpul le rezolva pe toate,asa mi-a spus un jidan batran in urma cu ceva ani.Si nu mi-e rusine sa recunosc,ca m-am dus la Mitranescu si ii vorbeam cu dvs,ma uitam la Vladut si la Vladeanu,sa nu mai spun de Maestru Rosioru ( D-zeu sa-l ierte ) ca la niste zei. Eu cel putin asa-i priveam.Nu mi-e rusine sa recunosc,am apreciat tot timpul valoarea lor ca si pescari si mi-am dorit sa-i pot intrece. Iti dai seama cum la primul meu concurs de mare anvergura,am reusit sa-l si castigam. Era vb de Cupa Iernii,in momentul in care am realizat ca am fost mai sus decat multi alti pescari consacrati,tavaliti prin concursuri si cu un bogat palmares,cum m-am simtit? Eram pishat tot dar fericit in acelasi timp. Am continuat sa respect in tot acest timp,oamenii care au fost oameni cu mine si nu am uitat sa-i mentionez la fiecare reusita.
Respect ptr toti pescarii!!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de gabi1 »

RazvanG scrie:Gabita,hai sa-ti spun ca inceputurile mele ca si pescar de competitie,tot pe forum a fost.Ma uitam cu nesat cat era ziua de lunga,la ce spune unul si altul,rezultatele de la concursuri,vizite pe balta privind admirativ pescarii din concurs si ma intrebam:oare voi ajunge sa particip si eu? Timpul le rezolva pe toate,asa mi-a spus un jidan batran in urma cu ceva ani.Si nu mi-e rusine sa recunosc,ca m-am dus la Mitranescu si ii vorbeam cu dvs,ma uitam la Vladut si la Vladeanu,sa nu mai spun de Maestru Rosioru ( D-zeu sa-l ierte ) ca la niste zei. Eu cel putin asa-i priveam.Nu mi-e rusine sa recunosc,am apreciat tot timpul valoarea lor ca si pescari si mi-am dorit sa-i pot intrece. Iti dai seama cum la primul meu concurs de mare anvergura,am reusit sa-l si castigam. Era vb de Cupa Iernii,in momentul in care am realizat ca am fost mai sus decat multi alti pescari consacrati,tavaliti prin concursuri si cu un bogat palmares,cum m-am simtit? Eram pishat tot dar fericit in acelasi timp. Am continuat sa respect in tot acest timp,oamenii care au fost oameni cu mine si nu am uitat sa-i mentionez la fiecare reusita.
Respect ptr toti pescarii!!!
Bravo tata!!, in viata daca uitam de unde am plecat nu ne mai face pielea o cafea. :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de viorel dulamita »

Sa fi convins ca si ei te respecta :wink: :D .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de gabi1 »

viorel dulamita scrie:Sa fi convins ca si ei te respecta :wink: :D .
Habar n-am...probabil. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de viorel dulamita »

RazvanG scrie:...Respect ptr toti pescarii!!!
Sa fi convins ca si ei te respecta :wink: :D .
@gabi1
...acum e bine :roll: :lol: ...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Abordare competitie TOP...

Mesaj de gabi1 »

viorel dulamita scrie:
RazvanG scrie:...Respect ptr toti pescarii!!!
Sa fi convins ca si ei te respecta :wink: :D .
@gabi1
...acum e bine :roll: :lol: ...
Vio, daca ma respecta ca OM este ok, "pescari" sunt muuuulti...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”