ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Gyorg »

Cornel,
Unul dintre punctele discutate astazi cu secretarul de stat al MTS precum si cu Dna Ministru Gabriela Szabo, a fost acesta. Daca se merita sau nu ca pescuitul sa aiba o federatie sportiva. Eu le-am zis ca nu, fara a vedea vre-un avantaj din partea statului. N-am finantare, n-avem expundere mediatica cu sprijinul lor, nu avem decat obligatii.

Ei zic ca da, dar nu mi-au venit si cu avantajele acestei "inrolari" in armata statului. In afara de aspectul "oficial" al competitiilor, o banala sau aproape inexistenta sustinere financiara (pe care oricum mi-au spus ca nici nu poate fi vorba acum la pescuit), raman numai obligatii a unei entitati (gen federatie) dependente de o legislatie de stat.

Un alt atribut a fost ca nu mai aveam surprize gen popescu, numai ca au inteles ca aceste derapaje gen popescu nu trebuiau sa existe daca personajul nu interpreta legea in defavoarea pescarilor de competitie, folosindu-se de o hartie (CIS) in santajul national si international.

Atata timp cat AGVPS este reprezentatul FIPS-CIPS in Romania si atat, nu exista vre-un motiv real. Parerea mea personala (nu stiu cat conteaza)!

P.S. Ce-am aflat, cu surpindere (dar la popescu nu cred ca mai exista vre-o surpriza) este faptul ca a cerut o alocare din luciul de apa public de cativa metri pentru fiecare pescar sportiv (de fapt recreativ) :) :) :) .... Sunt curios ce-or sa ceara cei de la canotaj?
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Diseara va fi activ si pacaliciul , sa il mai batjocorim putin...in gura ! :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de gor965 »

E bine ca se dicuta si pe la MTS despre ce-i in pescuitul romanesc si tare as fi vrut sa vad un raspuns la intrebarea : Doamna ministru Szabo, v-i se pare normal sa se anuleze un Campionat Mondial in Romania ptr. ca asa vrea un om ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:
cornelserbu scrie:rvin cu o idee care a reusit sa inchida in trecutul apropiat un topic fara rost...presedintii cluburilor puternice, cu palmares, lasa sa se vada ca in opinia lor (o fi sau nu avizata ?) o federatie nu-si are inca rostul...
Te cam plictisesti si tu pe acasa Cornele :D . Mai bine mergeam la meci diseara )))
nu ma plictisesc...uita-te la numarul meu de postari pe acest topic si apoi la al tau...nu esti deloc departe de cornel s....doar din punctul asta de vedere...
p.s. prefer sa vad meciul la tv...jucam in deplasare :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de cornelserbu »

Gyorg scrie:Cornel,
Unul dintre punctele discutate astazi cu secretarul de stat al MTS precum si cu Dna Ministru Gabriela Szabo, a fost acesta. Daca se merita sau nu ca pescuitul sa aiba o federatie sportiva.
gyorg,
spune-i si lui valerica, poate se plictiseste !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Albert »

Gyorg scrie:Unul dintre punctele discutate astazi cu secretarul de stat al MTS precum si cu Dna Ministru Gabriela Szabo, a fost .....
Nu s-a discutat si despre cum a devenit pescuitul sportiv?
Nu de alta da' nu stiu multe tari din UE care sa riste o asemenea categorisire :)

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de RSC »

Sper ca ziua "eliberarii" pescarilor de competitie de sub "jugul groparilor" sa vina cat mai curand... :wink:
http://www.flixxy.com/trumpet-solo-melissa-venema.htm
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de miyagi »

cornelserbu scrie:
Val scrie:
cornelserbu scrie:rvin cu o idee care a reusit sa inchida in trecutul apropiat un topic fara rost...presedintii cluburilor puternice, cu palmares, lasa sa se vada ca in opinia lor (o fi sau nu avizata ?) o federatie nu-si are inca rostul...
Te cam plictisesti si tu pe acasa Cornele :D . Mai bine mergeam la meci diseara )))
nu ma plictisesc...uita-te la numarul meu de postari pe acest topic si apoi la al tau...nu esti deloc departe de cornel s....doar din punctul asta de vedere...
p.s. prefer sa vad meciul la tv...jucam in deplasare :D

Sa ma scuzi tizule, nu mai fac. De ce ar trebui sa fie departe de mine?!!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de miyagi »

Albert scrie:
Gyorg scrie:Unul dintre punctele discutate astazi cu secretarul de stat al MTS precum si cu Dna Ministru Gabriela Szabo, a fost .....
Nu s-a discutat si despre cum a devenit pescuitul sportiv?
Nu de alta da' nu stiu multe tari din UE care sa riste o asemenea categorisire :)
Sau de ce "au nevoie" ca sa-i retraga CIS-ul!
Urban culture.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de cornelserbu »

cornel.s scrie:Sa ma scuzi tizule, nu mai fac. De ce ar trebui sa fie departe de mine?!!
stai linistit, stii ca sunt de partea ta atunci cand nu postezi inutil :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”