2 CRAPI LA UN CARLIG

Moderator: Victoras Petcu

Peleianu
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Sep 07, 2013 23:14

Re: 2 crapi la un carlig

Mesaj de Peleianu »

dani dan scrie:problema cea mai mare e cine vinde mizeriile alea.le gasesti in majoritatea magazinelor de pescuit (de cartier) care le cumpara la rindul lor din dragonul rosu,niro s.a.
particularul care pescuieste cu ea nu stie ca e nociva,dar,e incapabil sa-si faca o montura corecta,asa ca foloseste ce gaseste.
asa e, nici nu stiu de ce magazinele le vand. un plumb culisant+un carlig legat de un vartej care se poate lega de linia principala nu costa mai mult de 5 lei, deci nu de bani e vorba.
dani dan scrie: cred ca victoras ar trebui sa puna paznicii sa mai verifice monturile particularilor,ca oricum stau in carca ta toata ziua,macar sa vada si ei cu ce dai :wink:
anul asta am facut 3 partide pe Moara dar nu ne-au deranjat paznicii cu nimic, au fost politicosi, cumsecade, am vrut sa platesc de cand am ajuns pe balta si mi-au zis sa stau linistit, sa despachetez si au venit dupa o ora sa imi ia banii. daca mi-au zis o data sa dau mai in stanga, sa nu deranjez vecinii, mi s-a parut normal si m-am conformat.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 2 crapi la un carlig

Mesaj de cornelserbu »

claudiu, are dreptate remus...la gabi sandu nu e nimic anormal cand e vorba de bulan... :D :D :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: 2 crapi la un carlig

Mesaj de gabisandu »

cornelserbu scrie:claudiu, are dreptate remus...la gabi sandu nu e nimic anormal cand e vorba de bulan... :D :D :D
Am patit-o si anul trecut, tot la nationale, pe standul 25. 8)
Asa ca, numai e bulan, a devenit stiinta. :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”